Anasayfa Kripto Para Borsaları En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

Kripto Para Borsaları

En iyi 12 Türk Bitcoin borsası listesi derlendi. Paribu, BTCTürk, Bitlo, Icrypex ve diğerleri ile BTC alım satım işlemi yap.

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

Kripto para sektörü gelişmeye devam ettikçe, ülkemizde gördüğü ilgi de aynı doğrultuda artış gösteriyor. Bu ilgiden dolayı da yatırımcıların ticaret yapabilmeleri adına birçok yerli borsa hayata geçiyor. Yazımızda, en iyi 12 Türk Bitcoin borsası listesini tüm detaylarıyla inceledik…

En İyi Türk Bitcoin Borsası Nasıl Belirlenir?

En iyi Türk Bitcoin borsasını belirlemek için, CryptoCompare veri sağlayıcılarının, kripto para borsaları hakkında yaptığı listeyi inceleyebiliriz. CryptoCompare, yaptığı bu listelemede, kripto para borsalarının coğrafi konumlarının yanı sıra yasal ve regülasyon durumlarını, verileri sağlama kalitesini ve şirketin niteliklerini göz önünde bulunduruyor. Listelemeye en çok etki eden kriter ise piyasa kalitesi olarak öne çıkıyor.

Bunun yanı sıra iyi bir Bitcoin borsasını belirlemek için sizin de göz önünde bulundurmanız gereken birtakım kriterler vardır. Bunların başında da güvenlik düzeyi gelir. Fonların büyük çoğunluğunun soğuk cüzdanlarda saklanabilmesi, borsanın herhangi bir saldırı karşısında en az zararı görmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca, borsanın arayüzünün işlevselliği, müşterilerine verdiği destek hizmetleri ve sunduğu alternatifli kripto para seçenekleri de iyi bir borsanın belirlenmesinde etkili olan diğer faktörlerdir.

Türkiye’deki En İyi Bitcoin Borsaları

Türkiye’deki en iyi Bitcoin borsalarının başında hiç şüphesiz ki en çok bilinen BtcTurk geliyor. Bunun yanı sıra Bitturk, Barimeks, Icrypex, Gobaba, Cointral, Paribu, Bitlo, Bithesap, Koinim, Cryptosa ve Thodex de en iyi Bitcoin borsalarımız arasında yer alıyor. Yazımızın devamında bu borsalarımızın detaylı incelemelerini gerçekleştirdik.

BtcTurk

Türkiye’deki en iyi Bitcoin borsaları listemizin başında, dünyanın da en büyük borsaları arasına adını yazdırmayı başaran BtcTurk geliyor. Uzun yıllardır piyasalarda yer alan BtcTurk, sahip olduğu yüksek güvenli altyapısı ve regülasyonlarla uyumlu bir şekilde çalışması ile dikkat çekiyor.

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

BtcTurk Nedir?

BtcTurk, 2013 senesinde Kerem Tibuk tarafından kurulmuş, ülkemizin bu alanda hizmet veren ilk kripto para borsasıdır. BtcTurk’ü Özgür Güneri 2018 yılında  satın almıştır. Yine de borsanın eski kurucusu Kerem Tibuk, BTCTrader’da halen borsaya yazılım ve teknolojik destek sunmaya devam ediyor.

Çok yüksek güvenlik önlemlerinin yanı sıra oldukça işlevsel arayüzü ile sıkça tercih edilen BtcTurk, aynı zamanda daha gelişmiş özelliklere sahip olduğu BtcTurk Pro adlı uygulamaya da sahiptir.

BtcTurk, yalnızca Bitcoin ticareti yapılabilen bir platform iken BtcTurk Pro, Türk Lirasına ek olarak Bitcoin ve Tether (USDT) ile de işlem yapma fırsatı sunuyor. BtcTurk Pro ile kullanıcılar, Ethereum, Litecoin, Ripple, Tether, Stellar ve daha birçok varlık ile alım satım işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. BtcTurk Pro son derece gelişmiş olan market tercihleri sayesinde de kullanıcılarının eşsiz bir ticaret deneyimi yaşamasını sağlıyor.

BtcTurk Nasıl Üye Olunur?

BtcTurk üzerinden ticaret gerçekleştirebilmeniz için kendinize ait bir üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Bu üyeliği almak için ise aşağıdaki adımları izleyebilir ve kısa sürede hesabınızı kullanarak ticaret yapmaya başlayabilirsiniz:

 • BtcTurk üyeliği almak için borsanın ana sayfasına gitmeniz gerekiyor.
 • Ana sayfaya geçiş yapmanızın ardından, sağ üst tarafta yer alan ‘Yeni Üyelik’ butonuna tıklamalı ve üyelik oluşturma formuna gitmelisiniz.
 • Karşınıza çıkan üyelik oluşturma formunun içerisine sizden istenen bilgilerin tamamını eksiksiz olarak doldurmalısınız. Bu kısımda yer alan T.C. Kimlik No, e-posta adresi, ad, soyadı, doğum tarihi ve telefon numarası bilgilerinizi doldurduktan sonra, aşağıdaki kısımdan güvenli bir şifre belirlemelisiniz.
 • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra ise en altta yer alan kutucuğu işaretledikten sonra ‘Üyeliğimi Başlat’ yazan mavi butona tıklamalısınız.
 • Daha sonra ise hesabınızı oluştururken vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen onay mesajını açarak, ‘E-posta Adresini Onayla’ butonuna basmalısınız.
 • Bu onayı verdikten sonra BtcTurk sistemine bilgilerinize giriş yapabilirsiniz.

İlk girişinizin ardından, üyelik oluştururken verdiğinizin telefon numaranızın doğrulamasını yapmanız istenir. Karşınıza çıkan ‘SMS Gönder’ butonuna basarak, doğrulama kodunuzu elde edebilir ve bu kodu ilgili bölüme girerek doğrulama işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Telefonunuzu doğrulamanızın ardından ise sisteme giriş yapmış olduğunuz cihazınızı doğrulamak adına da e-posta hesabınıza bir doğrulama kodu yollanacak. Bu kodu da ilgili bölüme girerek, hesabınıza giriş yapılan cihazları ve IP adreslerini izleyebilirsiniz.

BtcTurk Avantajları Nelerdir?

BtcTurk’ün sahip olduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • BtcTurk, piyasadaki en eski oyuncu olması nedeniyle, tecrübe olarak da diğerlerinin önünde bulunuyor.
 • Çeşitli bankalar ile anlaşmalı olması, 7/24 para yatırma ve para çekme işlemleri yapabilmenizi sağlıyor.
 • Kullanışlı arayüzü sayesinde, yeni başlayanlara kolay ticaret yapma imkanı veriyor.
 • Oldukça güvenli bir altyapıya sahip olmasıyla öne çıkıyor ve regülasyonlar ile uyum içerisinde bulunuyor.
 • Alanında uzman kişilerden oluşan destek ekibi ile tüm kullanıcılara 7/24 destek sağlıyor.

BtcTurk Dezavantajları Nelerdir?

BtcTurk’ün dezavantajları olarak ise şunları gösterebiliriz:

 • Sahip olduğu komisyon oranları, küresel olarak işlem veren borsalardan daha fazladır.
 • Borsada işlem gören kripto para çeşitliliği oldukça kısıtlıdır. BtcTurk Pro ise bu çeşitliliği biraz da olsa sağlamaktadır.

BtcTurk Güvenilir mi?

BtcTurk, sağlamış olduğu güvenlik hizmetleri ile de dikkat çekiyor. Bütün kullanıcılarının bilgilerini, çoklu güvenlik katmanı içeren sunucularda saklayan BtcTurk, aynı zamanda varlıkların neredeyse tamamını da çoklu imzaya sahip olan soğuk cüzdanlarda muhafaza ediyor.

Ayrıca kripto para borsalarını tarafsız bir şekilde değerlendiren ve derecelendiren Crypto Exchange Ranks (CER) adlı firma tarafından en güvenli ikinci platform olarak gösterilmesi de güvenlik açısından ne kadar güçlü bir hizmet sunduğunu kanıtlıyor. Bunun yanı sıra Türkiye A Milli Futbol Takımına resmi sponsor olması da bu güvenliğinin kanıtı olarak gösterilebilecek bir başka durum olarak karşımıza çıkıyor.

BitTurk

Türkiye’nin öne çıkan kripto para borsalarından bir tanesi de BitTurk olarak biliniyor. Sahip olduğu özellikler ve ülkemize getirdiği yenilikler ile dikkat çeken BitTurk, birçok kullanıcı tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılanıyor.

BitTurk Nedir?

Bitturk, 2017 senesinden bu yana hizmet vermekte olan yerli bir kripto para borsasıdır. Türkiye’ye ilk kez Ripple, Dash, Monero, NEO, Gas, Waves, Decred, Peercoin, Stratis ve Nano gibi bilinen kripto para birimleri ile ticaret yapabilme imkanını getirmesiyle öne çıkıyor.

BitTurk Nasıl Üye Olunur?

BitTurk borsasında üyelik oluşturmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Öncelikle BitTurk’ün ana sayfasına girin.
 • Ana sayfaya gittikten sonra karşınıza hesap oluşturma formu çıkacaktır. Bu formun içerisinde yer alan ad, soyadı, e-posta adresi ve şifre bilgilerini doldurmalı ve alt kısımdaki ‘Kullanım Sözleşmesini Okudum ve Anladım’ butonunu işaretlemelisiniz.
 • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra en alttaki mavi renkli ‘Hesap Oluştur’ butonuna tıklamalısınız.
 • Daha sonra ise karşınıza bir güvenlik sayfası çıkacaktır. Bu kısımda yer alan ‘E-mail Şifre’, ‘SMS Şifre’ veya ‘Google Authenticator’ seçeneklerinden dilediğinizi seçerek, hesabınızın daha güvenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

BitTurk hesabınızı oluşturduktan sonra ise işlem yapabilmeniz adına hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Bu onay ise üç ayrı aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaları da şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İlk aşamada ad ve soyadı bilgileriniz ile e-posta adresinizi girmeniz isteniyor.
 • İkinci aşama ise telefon numaranızın yanı sıra kimlik bilgilerinizin girildiği bir aşamadır ve bu aşamayı tamamlamanızın ardından günlük 750 Türk Lirası, aylık ise 5 bin Türk Lirası yatırma ve çekme imkanına sahip olursunuz.
 • Son aşama olan üçüncü aşamada ise kimlik bilgilerinizin doğrulanması için, kimlik kartınızın ön ve arka yüzü ile beraber dilekçeli bir selfie fotoğrafı yollamanız gerekiyor.

Bu üç aşamayı da tamamladıktan sonra en geç 1 saat içerisinde hesabınızın onayı gerçekleşir ve ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

BitTurk Avantajları Nelerdir?

BitTurk’ün sahip olduğu avantajları başlıca şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Üyelik oluşturma ve hesap onaylama işlemleri oldukça hızlıdır.
 • Sahip olduğu kullanışlı arayüzü ile kolay bir ticaret yapma imkanı sağlar.
 • Günün her saati destek veren müşteri hizmetine sahiptir.
 • Ticaret yapılabilen kripto para birimi sayısı oldukça fazladır.
 • Komisyon oranları, global olarak hizmet veren kripto para borsaları ile kıyaslandığında oldukça düşüktür.
 • Referans ve abonelik sistemleri bulunur.
 • 7/24 kolay bir şekilde para yatırma ve para çekme işlemleri yapılabilir.
 • Birçok kampanya ve promosyon fırsatı tanır.

BitTurk Dezavantajları Nelerdir?

BitTurk’ün en büyük dezavantajı olarak ise sisteminde yaşanan bazı aksaklıklar olarak gösterebiliriz. Kullanıcılardan gelen yorumlar göz önünde bulundurulduğunda, BitTurk sisteminin sıklıkla bakım moduna girdiği ve sisteme erişilemediği belirtiliyor.

BitTurk Güvenilir mi?

BitTurk, içerisinde bulunan varlıkları soğuk cüzdanda saklaması nedeniyle oldukça güvenilir bir kripto para borsasıdır. Bunun yanı sıra kullanıcıların bilgilerini çoklu güvenlik katmanı bulunan sunucular içerisinde muhafaza etmesi ve hesapları iki aşamalı doğrulama kullanarak koruması da güvenlik açısından öne çıkan özellikleri arasındadır.

Barimeks

Ülkemizin en önemli kripto para borsalarından birisi de Barimeks’tir. Kripto para sektörünün gelecekteki finans dünyasının en önemli belirleyicisi olacağına inanan bir grup tarafından oluşturulmuştur.

Barimeks Nedir?

Barimeks, Ankara merkezli olarak yazılım ve bilişim alanında uzmanlaşmış üç ayrı mühendis tarafından kurulan yerli bir kripto para borsasıdır. Uzun süren çalışmaların ardından 2019 senesinde sektöre sunulan bir platform olan Barimeks, sağladığı birçok avantaj sayesinde kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Barimeks Nasıl Üye Olunur?

Barimeks’e üye olmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Barimeks üyeliği oluşturmak için burayı tıklayarak ana sayfaya gitmeniz gerekiyor.
 • Ana sayfaya gittikten sağ üstte yer alan turuncu renkli ‘Hesap Oluştur’ butonuna tıklayabilir ve üyelik oluşturma formuna ulaşabilirsiniz.
 • Formun içerisinde yer alan ad, soyadı, e-posta adresi bilgilerinizi girdikten sonra giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirlemelisiniz.
 • Bilgilerinizi tekrar kontrol ettikten sonra en altta bulunan kutucukları işaretleyerek, ‘Kullanıcı Sözleşmesi’, ‘Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Aydınlatma Metni’ ve ‘Açık Rıza Metni’ için okuyup kabul ettiğinize dair onay vermelisiniz.
 • Tüm bu işlemlerin ardından ise ‘Hesabımı Oluştur’ adlı butonuna tıklayarak devam etmelisiniz.
 • Vermiş olduğunuz e-posta adresinize bir doğrulama maili gönderilecek. Bu maildeki linkte tıklayarak hesabınızı doğrulatmalısınız.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Barimeks sistemine bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan ve giriş yaptıktan sonra ise limitsiz olarak işlem yapmak için hesabınızı onaylatmanız gerekiyor. Kimlik kartı, ikametgah belgesi ve selfie fotoğrafı olarak istenen belgeleri ilgili departmana göndererek, kısa sürede hesabınızı onaylı hale getirebilir ve belirlenen limitler ile Türk Lirası yatırıp çekebilir, sınırsız olarak da kripto para yatırıp çekebilirsiniz.

Barimeks Avantajları Nelerdir?

Barimeks borsasının en önemli avantajlarını şu şekilde sıraladık:

 • Oldukça kullanışlı bir arayüze sahiptir ve yeni başlayanların kullanımına son derece uygundur.
 • Son derece geniş güvenlik önlemleri ile oluşturulmuş bir platformdur.
 • Piyasadaki diğer borsalara kıyasla, komisyon oranları daha uygundur.
 • 7/24 para yatırma ve çekme hizmetinin yanı sıra uzman kişilerden oluşan hizmet ekibi ile müşterilerine destek sağlar.
 • Yıl boyunca kullanıcılarına farklı kampanya ve promosyonlar ile ayrıcalık sağlar.
 • Birçok borsada olmamasına karşın, kurumsal bir yapıya sahiptir ve ‘Hakkımızda’ kısmında kendisine dair detaylı bilgilere yer verir.

Barimeks Dezavantajları Nelerdir?

Barimeks’in şu an için en öne çıkan dezavantajını, henüz ismini çok geniş kitlelere yaymış olmaması olarak söyleyebiliriz. Ancak geniş bir kitle tarafından kullanılmıyor olsa da henüz borsa hakkında bir şikayet gelmemiş olması da göze çarpıyor.

Barimeks Güvenilir mi?

Barimeks, sahip olduğu misyonu ve vizyonu kapsamında güvenliğe de büyük önem veriyor. Oldukça deneyimli kişiler tarafından tasarlanan platform, yüksek güvenlik önlemlerine yer verilecek şekilde kodlanmıştır. Bunun yanı sıra hesapların onaylı olması ve varlıkların soğuk cüzdanda depolanması da Barimeks’in öne çıkan güvenlik özelliklerindendir.

Icrypex

Icrypex de Türkiye’nin öne çıkan kripto para borsalarından biridir. Finans konusunda uzmanlaşmış profesyoneller tarafından kurulan Icrypex, birçok güvenlik önlemi ve ayrıcalık sağlaması ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor.

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

Icrypex Nedir?

Icrypex, finans alanında profesyonelliği kanıtlanmış kişiler tarafından kurulan yerli bir kripto para borsasıdır. Global olarak hizmet veren birçok borsadan, node cüzdan uygulaması ile ayrılır. Bu uygulama sayesinde, Icrypex üzerinden gerçekleştirilen işlemler, anlık bir şekilde Blockchain’de gerçekleşir. Bu da reel bir şekilde kripto para alımı yapılabilmesini sağlar.

Icrypex Nasıl Üye Olunur?

Icrypex borsasına üye olmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Üyelik oluşturmak için Icrypex ana sayfasına burayı tıklayarak gidebilirsiniz.
 • Ana sayfada yer alan ‘Ücretsiz Üyelik Oluşturun’ kısmından kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bu bölümde yer alan ilgili alanlara isim, soy ismi, telefon numarası ve e-posta adresi bilgileriniz girmelisiniz.
 • Bilgilerinizi doğru olarak girdikten sonra ise kendinize bir şifre belirlemelisiniz.
 • Robot olmadığını onaylayan kutucuğu işaretledikten sonra ise ‘Ön Bilgilendirme Metni’ ve ‘Kullanım Sözleşmesi’ okuduğunuzu onaylamak için bulunan kutucuğu işaretlemelisiniz.
 • Tekrar bilgileriniz kontrol ettikten sonra ise en altta yer alan ‘Üyelik Oluştur’ butonuna basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.
 • Daha sonra ise vermiş olduğunuz e-posta adresine bir doğrulama maili gelecektir. Bu mailde yer alan linki tıklayarak hesabınızı doğrulayabilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • İlk giriş yaptığınızda ise 2Fa doğrulaması ile hesabınızı güvence altına almanız istenir. İlgili telefon numaranıza gönderilen kodu girdikten sonra, hesabınıza güvenle giriş yapabilirsiniz.

Icrypex Avantajları Nelerdir?

Icrypex’in sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Son derece kapsamlı güvenlik önlemleri ile oluşturulmuştur.
 • Hızlı işlem yapabilme imkanı sunar.
 • API desteği ile otomatik işlem hizmeti sağlar ve hesap hareketlerini takip etme olanağı verir.
 • Segwit teknolojisi ile daha küçük işlem boyutları sağlar ve blok büyüklüğünü verimli olarak kullanma şansı tanır.
 • Sahip olunan varlıkları soğuk cüzdanlarda saklar ve siber risklere karşı önlem alma fırsatı verir.
 • Çok sayıda kripto para birimi ile işlem yapabilme imkanı verir.
 • Müşterilerine 7/24 telefon desteği sağlar.
 • Komisyon oranları oldukça düşüktür ve belirli zamanlarda düzenlediği kampanyalar ile işlem ücreti almaz.

Icrypex Dezavantajları Nelerdir?

Icrypex hakkında şu an için öne çıkan bir dezavantaj bulunmamakla beraber, kullanıcılar tarafından da şikayet içerikli yorumların sayısı oldukça azdır.

Icrypex Güvenilir mi?

Icrypex, hesapları 2Fa doğrulama ile koruması ve varlıkları soğuk cüzdanda saklaması ile güvenlik konusunda kullanıcılarına büyük bir destek veriyor. Bunun yanı sıra ‘Private Key’ adı verilen özel anahtarlar sayesinde, kullanıcıların varlıklarını diledikleri gibi taşımalarını sağlıyor.

Gobaba

Türkiye’de hizmet veren bir başka kripto para borsası da Gobaba’dır. Global olarak büyümeyi hedefleyen Gobaba, en çok dikkat çeken yerli kripto para borsalarından birisidir.

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

Gobaba Nedir?

Gobaba, bilgisayar mühendisi olan Anıl Uzun tarafından kurulmuş bir yerli kripto para borsasıdır. 20 kişiden oluşan bir ekip tarafından yönetilen Gobaba, ilk kuruluşunda yalnızca Bitcoin ve Litecoin ile işlem yapabilme imkanı verirken, şu sıralarda oldukça fazla kripto para birimi ile işlem yapabilme imkanı tanıyor.

Ancak belirtmemiz gerekir ki Gobaba, şu sıralarda Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş durumda.

Gobaba Nasıl Üye Olunur?

Gobaba üyeliği oluşturmak için borsanın ana sayfasına gidebilirsiniz. Şu sıralarda ülkemizde faaliyetlerini durdurduğu için ana sayfasına giriş yapılamasa da üyelik oluşturmak için şu adımlar izlenir:

 • Ana sayfada yer alan ‘Şimdi Kaydol’ kısmında bulunan forma, isim, soy ismi, e-posta adresi bilgilerinizi girmelisiniz.
 • Bu bilgileri girdikten sonra ise hesabınıza giriş yapacağınız sırada kullanacağınız bir şifre belirlemelisiniz.
 • Şifrenizi belirledikten sonra ise ‘Üyeliğimi Oluştur’ butonu ile hesabınızı açabilir ve e-posta adresinize gelen doğrulama mailindeki linke tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Gobaba Avantajları Nelerdir?

Gobaba’nın öne çıkan en büyük avantajı, Estonya’nın Finans İstihbarat Birimi tarafından lisans alan ilk yerli kripto para borsası olmasıdır. Bunun yanı sıra kolay para yatırma ve çekme fırsatı tanıyan Gobaba, platformda yer alan GBB tokenleri ile komisyon ücreti ödeme fırsatı da veriyor.

Gobaba Dezavantajları Nelerdir?

Gobaba için söyleyebileceğimiz en önemli dezavantaj ise şu an için Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş olması. İlerleyen zaman içerisinde tekrar faaliyetlerine başlayıp başlamayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Gobaba Güvenilir mi?

Gobaba, güvenlik konusunda oldukça kapsamlı çalışmalar içerisinde bulunuyor. Bunun en büyük kanıtı da Estonya Finans İstihbarat Birimi’nden lisans almayı başaran ilk Türk kripto para borsası olması olarak gösterilebilir.

Cointral

Ülkemizin en önemli kripto para borsalarından birisi de Cointral’dir. İstanbul, Ankara ve Gaziantep’in yanı sıra Dubai’de de ofisi bulunan Cointral, sağladığı avantajlar ile birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Cointral Nedir?

Cointral kendisini, sıradan bir kripto para merkezinin çok ötesinde yenilikler sağlayan ekosistem olarak tanıtan bir kripto para borsasıdır. Ülkemizde İstanbul, Ankara ve Gaziantep şehirlerimizde şubeleri bulunan Cointral, yurt dışına ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde açtığı şube ile yapmıştır.

Cointral Nasıl Üye Olunur?

Cointral üyeliği oluşturmak için şu adımları izlemelisiniz:

 • Üyelik oluşturmak için ilk olarak Cointral ana sayfasına gitmelisiniz.
 • Ana sayfaya giriş yaptıktan sonra sizi direk olarak hesap oluşturma formu karşılayacaktır.
 • Bu formun içerisine e-posta adresinizi girdikten sonra kendinize bir şifre belirlemeli ve bunu ilgili alanlara yazmalısınız.
 • Varsa referans kodunuzu da girdikten sonra aydınlatma metnini ve kullanım koşulunu okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi belirleyen kutucuğu işaretlemelisiniz.
 • Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra ise aşağıda yer alan ‘Hesap Oluştur’ butonuna tıklayarak üyeliğini oluşturabilirsiniz.
 • Daha sonra ise hesabınızı aktifleştirmek adına verdiğiniz e-posta adresinize gönderilecek olan doğrulama kodunu ilgili bölüme girmelisiniz.

Hesabınızı doğrulamak ve güvenli bir işlem yapma fırsatı bulmak için ise şu adımları izlemelisiniz:

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde yer alan ‘Hesabım’ kısmına gitmelisiniz.
 • Burada yer alan ‘Hesap Bilgileri’ bölümünden ‘Hesabı Doğrula’ butonuna tıklamalısınız.
 • İlk etap olan ‘Kişiler Bilgiler’ aşamasında, istenilen bilgileri ilgili alanlara eksiksiz bir şekilde girmelisiniz ve sol atta yer alan ‘Devam’ butonuna basmalısınız.
 • İkinci aşama olan ‘Kimlik Bilgileri’ kısmında ise kimlik kartınızın ön ve arka yüzünü yükleyerek yine sol alttaki ‘Devam’ butonu ile ilerlemelisiniz.
 • Son olarak ‘Yüz Doğrulama’ aşamasında da yüzünüzün belirgin olduğu ve sisteme kaydolduğunuz tarih ile beraber ‘Cointral’ yazılı bir kağıdın bulunduğu bir fotoğrafı yüklemelisiniz.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra hesabınız onaylanacaktır. Onay sürecini ise size verilen belge numarası ile takip edebilirsiniz.

Cointral Avantajları Nelerdir?

Cointral’in sahip olduğunu en önemli avantajları şu şekilde sıraladık:

 • Hesabınızı iki aşamalı doğrulama kullanarak güvende tutar.
 • Kredi kartı ile işlem yapma imkanı tanır ve hızlı alım satım yapabilme fırsatı sunar.
 • Komisyon oranları oldukça uygundur.
 • Varlıkların güvenliği için soğuk depolama hizmeti verir.
 • 7/24 işlem yapabilme olanağı sunar.
 • Uzman destek ekibi ile detaylı hizmet verir.

Cointral Dezavantajları Nelerdir?

Cointral için sayılabilecek bir dezavantaj şu an için bulunmamaktadır. Oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılmasına rağmen neredeyse hiçbir şikayette bulunulmaması da bunun en büyük kanıtı olarak gösterilebilir.

Cointral Güvenilir mi?

Cointral, vizyonu ve misyonu doğrultusunda güvenliğe verdiği önem ile dikkat çekiyor. Hesapları 2Fa doğrulaması ile güvence altına alan Cointral, aynı zamanda varlıkları da soğuk cüzdanlarda saklayarak tamamen güvenli bir ticaret fırsatı veriyor.

Paribu

Ülkemizin en popüler kripto para borsalarından birisinin de Paribu olduğunu görüyoruz. 2016 senesinde Yasin Oral’ın liderliğini yaptığı ekibin, ülkemizde kripto para platformu konusundaki eksiklikleri gözlemlemesi ile hazırlıklarına başlanan Paribu, günümüzün en büyük borsalarından biri olarak hizmet veriyor.

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası

Paribu Nedir?

Paribu, 2017 senesinin 14 Şubat’ında hizmet vermeye başlayan yerli bir kripto para borsasıdır. Oldukça kullanışlı bir arayüz tasarımı ile oluşturulan Paribu, aynı zamanda soğuk cüzdan uygulaması ve 7/24 destek sağlayan ‘Destek Birimi’ ile de dikkat çekmeyi başardı. Piyasaya giriş yapması ile beraber kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran Paribu, neredeyse 3 ay içerisinde pazarın lideri olmayı başardı.

Paribu Nasıl Üye Olunur?

Paribu sistemine üye olmak için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

 • İlk olarak Paribu ana sayfanıza gitmelisiniz.
 • Ana sayfaya giriş yaptığınızda karşınıza çıkan hesap oluşturma formuna ad, soyadı, telefon numarası ve e-posta adresi bilgilerinizi girmelisiniz.
 • Giriş işleminde kullanacağınız şifrenizi belirledikten sonra ise kullanım sözleşmesini kabul ettiğinizi belirtecek olan kutucuğu işaretlemelisiniz.
 • Bütün bilgilerinizin doğru olduğundan emin olduktan sonra ise ‘Hesabımı Oluştur’ butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.
 • Hesabınızı oluşturduğunuz e-posta adresinize gelen doğrulama mailindeki linke tıklayarak hesabınızı aktifleştirebilir ve giriş yapabilirsiniz.

Hesap onayı işleminiz gerçekleştirmek için ise giriş yaptıktan sonra ‘Hesap Ayarları’ kısmında bulunan ‘Kimlik Onayı’ bölümüne gitmelisiniz. Burada sizden istenen bilgileri doldurduktan ve istenen belgeleri ulaştırdıktan sonra, kısa süre içerisinde hesabınızı onaylatabilirsiniz.

Paribu Avantajları Nelerdir?

Paribu’nun sahip olduğu avantajları şu şekilde sıraladık:

 • Son derece kullanışlı ve kolay bir arayüzü bulunur.
 • İki aşamalı doğrulama ile hesapları güvence altına alır.
 • 7/24 para yatırılabilir ve çekilebilir.
 • Hızlı alış satış işlemleri ile kolay bir ticaret imkanı verir.
 • Dijital varlıkları soğuk cüzdanlarda muhafaza ederek, güvenlik sağlar.
 • Destek ekibi ile her konuda kullanıcılarına yardım eder.

Paribu Dezavantajları Nelerdir?

Paribu için dikkat çekici bir dezavantajdan bahsetmemiz mümkün olmasa da kullanıcılardan gelen şikayetler, bazı zamanlarda para yatırma ve çekme konusunda problemler yaşandığını gösteriyor. Şu an için sistemin böyle bir sorunu bulunmasa da ara sıra yaşanan teknik bazı aksaklıkların olduğunu söyleyebiliriz.

Paribu Güvenilir mi?

Paribu, sahip olduğu güvenlik önlemleri ile dikkat çekiyor. Kullanıcılarının hesaplarını çift aşamalı doğrulama ile koruyan Paribu, varlıkları ise çevrimdışı cüzdanlarda saklayarak güvenlik konusuna verdiği önemi kanıtlıyor.

Bitlo

Ülkemizde başta Bitcoin olmak üzere kripto para ticaretinin yapılabildiği bir diğer platform ise Bitlo’dur. Sunduğu avantajlar ile dikkat çeken Bitlo, birçok yatırımcının büyük ilgisini görüyor.

Bitlo Nedir?

Bitlo, 2017 senesinde geliştirilmeye başlanan ve 2018 senesinin Şubat ayında faaliyetlerine başlayan yerli bir kripto para borsasıdır. Türkiye’deki en güvenilir, en kapsamlı ve en hızlı borsa olma hedefi bulunan Bitlo, Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay tarafından yaratılmıştır.

‘Kolay Alış-Satış’ seçeneği ile yeni başlayanlara kolay bir ticaret imkanı veren Bitlo, ‘Gelişmiş Alış-Satış’ seçeneği ile de daha tecrübeli yatırımcılara, belirleyecekleri emirler ile ticaret yapma fırsatı tanıyor.

Bitlo Nasıl Üye Olunur?

Bitlo üyeliği oluşturmak için öncelikle borsanın ana sayfasına gitmeniz gerekiyor. Ana sayfaya gitmenizin ardından izlemeniz gereken adımları ise şu şekilde sıraladık:

 • Ana sayfada sizleri hesap oluşturma formu karşılayacaktır. Bu form içerisindeki ilgili alanlara, ad, soyadı, telefon numarası ve e-posta adresi bilgilerinizi girmelisiniz.
 • Sisteme giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirledikten sonra, ‘Hesap Oluştur’ butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.
 • Ardından, vermiş olduğunuz e-posta adresinize bir doğrulama maili gönderilecektir. Bu mailde yer alan bağlantıya tıkladıktan sonra, hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Hesabınızı doğrulamak için ise şu adımları izlemelisiniz:

 • Hesabınıza giriş yapmanızın ardından ‘Hesap’ bölümünde yer alan ‘Hesap Bilgileri’ kısmına gitmelisiniz.
 • Burada sizden istenen kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak girmelisiniz.
 • Sizden istenen belgeleri de eksiksiz olarak gönderdikten sonra, kısa sürede hesabınızın onayını alabilir ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Bitlo Avantajları Nelerdir?

Bitlo’nun sahip olduğu başlıca avantajlar şunlardır:

 • Kullanışlı arayüzü ile her seviyeden kullanıcının alım satım yapabilmesini sağlar.
 • Çift aşamalı doğrulama ile hesapları güvence altında tutar.
 • Anlaşmalı olduğu bankalar ile 7/24 para yatırma ve çekme fırsatı verir.
 • Çevrimiçi olarak 7/24 destek verir ve 09.00 ile 24.00 arasında telefon ile destek hizmeti sunar.
 • Kimlik doğrulaması ve hesap onayı işlemleri ile gizlilik sağlar.
 • Varlıkları offline cüzdanlarda saklayarak güvenli bir yatırım imkanı verir.

Bitlo Dezavantajları Nelerdir?

Bitlo’nun göze çarpan bir dezavantajı bulunmasa da kullanıcılar tarafından sistemin sık sık çökme yaşadığı söyleniyor. Şu sıralarda kesintisiz bir şekilde hizmet verse de yoğunluğun arttığı bazı dönemlerde çeşitli teknik aksaklıklar ile hizmet problemleri oluşabiliyor.

Bitlo Güvenilir mi?

Bitlo, hesapları iki faktörlü doğrulama ile koruması, kimlik ve hesap onayı istemesi ve varlıkları soğuk cüzdanlarda muhafaza etmesi ile güvenlik konusunda önemli adımlar atıyor.

Bithesap

Ülkemizin en gözde kripto para borsalarından biri de Bithesap’tır. Sunduğu ayrıcalıklar ile dikkat çeken Bithesap, ülkemizde birçok kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.

Bithesap Nedir?

Bithesap, Ersin Gençtürk tarafından kurulan yerli bir kripto para borsasıdır. Hem yeni başlayanlar için hem de deneyimliler için kolay bir şekilde alım satım yapma fırsatı sunan Bithesap, güvenlik önlemleri ile de kullanıcılarını güvence altına alıyor.

Bithesap Nasıl Üye Olunur?

Bithesap üyeliği almak oldukça kolaydır.  Bithesap ana sayfasına giriş yapın ve ardından, ‘Hemen Bitcoin ve Altcoin Alıp Satmaya Başlayın’ bölümüne e-posta adresini yazmalı ve ‘Hemen Başlayın’ butonuna tıklamalısınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise T.C. Kimlik Numaranızın bulunduğu bir belgenin ön ve arka yüzünü sisteme yükleyerek, hesabınız onaylatabilir ve güvenli bir şekilde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Bithesap Avantajları Nelerdir?

Bithesap’ın başlıca avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İki aşamalı kimlik doğrulama ile hesapları güvence altında tutar.
 • Soğuk cüzdanlarda varlık saklaması ile gelişmiş güvenlik önlemleri alınmasını sağlar.
 • İşlem hızı oldukça yüksektir.
 • 7/24 yatırım yapabilme olanağı verir.
 • Hızlı Destek sistemi ile sorunlara kısa sürede çözüm bulur.
 • Komisyon ücretleri, piyasaya göre oldukça düşüktür.

Bithesap Dezavantajları Nelerdir?

Bithesap ile ilgili verilebilecek dezavantajlarda, kullanıcıların yaptığı şikayetleri baz alabiliriz. Bu şikayetlerin genel kapsamında ise para yatırma ve çekme sisteminde bazı sorunların yaşandığını görüyoruz. Bazı yatırımcıların mağduriyetine sebep olduğu iddia edilen Bithesap hakkında söylenebilecek tek dezavantaj bu konudur.

Bithesap Güvenilir mi?

Bithesap, kimlik doğrulaması yapması ve soğuk depolama imkanı vermesi ile oldukça güvenilir bir platformdur.

Koinim

Ülkemizin en bilinen kripto para borsalarından biri de Koinim’dir. Veriyol tarafından geliştirilen Koinim, uzun zamandan beri güvenli bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor.

Koinim Nedir?

Koinim, 2013 senesinde Ali Çağatay Yüksel’in kurduğu ve Veriyol’un geliştirmesini yaptığı yerli bir kripto para borsasıdır. Türkiye’deki kullanıcılara Bitcoin cüzdanı olarak hizmet vermeyi amaçlayan Koinim, aynı zamanda güvenli bir alım satım platformu ve ödeme sistemi de sunuyor.

Koinim Nasıl Üye Olunur?

Koinim’in ana sayfasına girin ve daha sonra kolaylıkla üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Ana sayfaya gittikten sonra sağ kısımda yer alana formun içerisinde e-posta adresinizi yazmalı ve hesaba giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirlemelisiniz. Kullanım Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikasını okuduğunuzu kabul ettiğinizi belirten kutucuğu işaretledikten sonra ise ‘Hemen Üye Ol’ butonuna basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Koinim Avantajları Nelerdir?

Koinim’in avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tasarlanan sistemi, oldukça yüksek güvenlik önlemlerine sahiptir.
 • Kolaylıkla üye olunabilir.
 • İşlem hızı oldukça yüksektir.
 • Para yatırma ve para çekme işlemleri oldukça kolaydır.

Koinim Dezavantajları Nelerdir?

Koinim’in bazı dezavantajları ise şunlardır:

 • İşlem yapılabilen varlıklar, Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Dogecoin ve Dash ile sınırlıdır.
 • Para çekme işlemlerinin gerçekleşmesi 5 günü bulabiliyor.

Koinim Güvenilir mi?

Koinim, geliştirilirken her türlü saldırıya karşı güvenlik önlemleri almayı başarmıştır. Bunun yanı sıra kullanıcılarının hesaplarını da gerekli önlemleri alarak güvence altına alır.

Cryptosa

Ülkemizdeki en yeni kripto para borsalarından birisi de Cryptosa’dır. Kullanıcıların tamamen yeni bir deneyime ulaşmasını ve profesyonel hizmet almasını amaçlayan Cryptosa, oldukça gelişmiş bir sisteme sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Cryptosa Nedir?

Cryptosa, son derece işlevsel bir arayüze sahip olacak şekilde tasarlanmış yerli bir kripto para borsasıdır. Birçok büyük global finans kurumuna altyapı desteği vermiş Modulus Global tarafından geliştirilen Cryptosa, Sectigo birlikte çalışması ile güvenliğe verdiği önemi de kanıtlamayı başarmıştır. Kendisine ait mobil uygulaması bulunması ile öne çıkan Cryptosa, aynı zamanda yatırma ve çekme işlemlerinde ERC-20 tabanlı USDT (Tether) desteği de veriyor.

Cryptosa Nasıl Üye Olunur?

Cryptosa üyeliği almak için öncelikle borsanın ana sayfasına gitmeniz gerekiyor. Daha sonra ise şu adımları izlemelisiniz:

 • Ana sayfaya geldikten sonra üst menünün sağında yer alan ‘Hesap Oluştur’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Buradaki üyelik formunun içerisindeki ilgili alanlara isim, soy ismi, e-posta adresi, yaşadığınız ülke ve telefon numarası bilgilerini girmelisiniz.
 • Bu bilgileri girdikten sonra ise giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirlemeli ve varsa referans kodunuzu girmelisiniz.
 • Tüm bilgileri okuduktan ve doğruluklarından emin olduktan sonra ise kullanım sözleşmesini, gizlilik sözleşmesini ve çerez politikasını okuyup onayladığınızı belirten kutucuğu işaretlemelisiniz.
 • Robot olmadığınızı doğruladıktan sonra altta yer alan ‘Hesap Oluştur’ butonu ile hesabınızı oluşturabilirsiniz.
 • Son olarak ise verdiğiniz e-posta adresine gelecek olan doğrulama mailini açmalı ve ilgili bağlantıya tıklamalısınız.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra hesabınıza giriş yapabilir ve ticaretinize başlayabilirsiniz.

Cryptosa Avantajları Nelerdir?

Cryptosa’nın öne çıkan avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Dijital varlıkları çevrimdışı cüzdanlarda saklayarak güvenli işlem yapabilme imkanı sunar.
 • Pro arayüzü ile oldukça kullanışlı bir işlem hizmeti verir.
 • Saniyede 10 milyon işlem yapabilen eşleştirme motoru ile hızlı işlem yapabilme olanağı sağlar.
 • Mobil uygulaması bulunur.

Cryptosa Dezavantajları Nelerdir?

Cryptosa için şu an için gösterilebilecek en önemli dezavantaj ise kripto para çeşitliliğine sahip olmamasıdır. Şu an için Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Stellar, Chainlink, Bitcoin Cash gibi altcoinler ile işlem yapılabilen Cryptosa, yakın zamanda ise daha çok altcoine yer verme hedefinde.

Cryptosa Güvenilir mi?

Cryptosa, son derece yüksek güvenlik önlemleri alacak şekilde geliştirilmiştir. Özellikle işlem motorunun Nasdaq, JP Morgan, Goldman Sachs gibi büyük finans kuruluşlarına altyapı desteği veren Modulus Global tarafından geliştirilmesi ve Sectigo ile ortaklaşa çalışması, güvenilirliğinin en temel dayanak noktaları arasında yer alıyor.

En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)