Anasayfa Sektörel En İyi 40 Küresel Dijital Ödeme Firmasının Listesi Yayınlandı!

En İyi 40 Küresel Dijital Ödeme Firmasının Listesi Yayınlandı!

Sektörel

Yakın tarihli bir araştırma raporunda, Ripple, Tencent ve Paypal gibi endüstri devlerinin yanında konumlandı. İşte detaylar...

En İyi 40 Küresel Dijital Ödeme Firmasının Listesi Yayınlandı!
Hızlı İçerik

Yakın tarihli bir araştırma raporunda, ABD merkezli blockchain teknoloji firması Ripple, Tencent ve Paypal gibi endüstri devlerinin yanında konumunu sağlamlaştırarak en iyi 40 küresel dijital ödeme firması arasında yer aldı.

Araştırma raporu, CNBC'nin ilk 200 Global fintech şirketi sıralamasıydı. Ripple Başkanı Monica Long, Ripple CNBC'nin Dünyanın En İyi Fintech Şirketleri sıralamasında yer almasıyla büyük gurur duyduğunu ifade etti. Long, Ripple birkaç onurlu kripto şirketi arasında olduğu göz önüne alındığında, başarıya özel bir önem verdi.

Raporla ilgili olarak CNBC, dokuz piyasa segmentinde 1.500'den fazla ödeme şirketini titizlikle değerlendirmek için bağımsız araştırma firması Statista ile işbirliği yaptı. Gelir, kullanıcı sayısı ve toplanan toplam finansman gibi önemli performans göstergeler analiz etti.

Kapsamlı incelemenin ardından ortaya çıkan liste, finansal hizmetlerin geleceğini yeniden şekillendirmeye kararlı bir dizi gelecek vaat eden girişimin yanı sıra Binance ve Coinbase dahil olmak üzere fintech sektörünün en büyük isimlerinden bazılarını içeriyor diyebiliriz.

40 Şirket Belirlendi!

En İyi 40 Küresel Dijital Ödeme Firmasının Listesi Yayınlandı!

Statista, ''Dijital Ödemeler'' kategorisi altında Ripple, Çinli mobil cüzdan Alipay ve teknoloji devi Tencent gibi büyük oyunculara ışık tutan 40 şirket belirledi. Bu arada kripto borsaları Binance, Coinbase ve BitMart, ''Dijital Varlıklar'' kategorisinde sıralandı.

İlginç bir şekilde, rapor, dijital ödeme endüstrisinin şu anda şaşırtıcı bir şekilde 54 trilyon dolar değerinde olduğunu ve dijital benimseme dünya çapında yayıldıkça büyümesinin beklendiğini vurguladı.

Ayrıca, CNBC'nin araştırması, yükselen enflasyon ortamında azalan tüketici harcamalarına ilişkin endişeler nedeniyle büyük baskıyla karşı karşıya kalan şimdi satın al, sonra öde sektörüne ışık tutuyor. İsveç'ten Klarna, ABD'den Affirm ve Avustralya'dan Afterpay gibi şirketler, esnek ödeme seçenekleri arayan birçok kişiye çözüm seçeneği oluyor diyebiliriz.

En İyi 40 Küresel Dijital Ödeme Firmasının Listesi Yayınlandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik