Coin RehberiMadencilik Rehberi

En Popüler Litecoin Madencilik Havuzları Nelerdir?

Geçen yıl birçok madencilik havuzunun dolandırıcılık olduğu ortaya çıktı. Madenciliğe başlamadan önce istikrarlı ve güvenilir bir hizmet seçmek çok önemlidir.

Litecoin kuruluşundan bu yana önde gelen bir kripto para olmuştur. Muhtemelen Bitcoin’in en başarılı ve kesinlikle en popüler forkudur. Son yıllarda Litecoin kendi teknolojisi ve felsefesi ile bağımsız bir proje haline geldi.

Genellikle Litecoin’in Bitcoin’den dört kat daha hızlı işlem sunduğu iddiası vardır. Açıkçası, bu doğrudur çünkü Litecoin ağında yeni bir blok oluşturmak 2,5 dakika sürerken, Bitcoin’de bir blok en az 10 dakika oluşturulur. Bunun büyük bir avantaj olduğunu düşünebilirsiniz, ancak Blockchain ağlarında işler çok daha karmaşıktır.

Litecoin Neden Farklıdır?

Bitcoin’den farklı olarak Litecoin gerçekten sık sık teknik iyileştirmeler yapar. Geliştiriciler, blockchain teknolojisinin çeşitli taraflarını iyileştirerek mümkün olduğunca hızlı işlemler sağlamaya çalışıyorlar. Farklı hash protokolü veya SegWit buna bir örnektir. Böyle riskli bir politika ağın kararlılığını açıkça etkiliyor, ancak Litecoin hala harika çalışmaya devam ediyor. Ağın bunalmış olduğu zor zamanlarda bile nispeten iyi çalıştı ve bu nedenle geliştirici ekibine duyulan güven arttı.

Farklı bir hash algoritmasına rağmen, Bitcoin ve Litecoin’in çok fazla ortak noktası vardır ve her ikisi de madenciliği destekler. Litecoin’i bilgisayarınızda denemek anlamsızdır, çünkü Scrypt algoritması için ASIC’ler üretilmektedir. CPU / GPU madenciliği için çok daha kabul edilebilir paralar var.

Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Litecoin madenciliği yapmak istiyorsanız, donanım, tesis ve diğer birçok şey için yatırım yapmanız gerekecektir. Ancak bu şekilde iyi gelir elde etme şansınız olur. Buna ek olarak, madencilik havuzlarına dikkat etmek de önemlidir.

Bugün yine de madencilik için bir havuza ihtiyacınız olacaktır. Yaklaşık 2-3 yıl önce, havuzsuz bir şekilde madenciliği yapılabilen kripto paralar vardı. Ne yazık ki, 2017’de sektördeki büyük bir yükselişten sonra, böyle bir yaklaşım para kaybına neden oldu.

Litecoin madenciliği yapmaya karar verirseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçeneğiniz yoktur. Donanımınızı alıp hazırladıysanız, bir tesis bulduysanız ve Litecoin madenciliği için son adımı atmaya hazırsanız aşağıda dikkate alabileceğiniz en iyi 5 Litecoin madencilik havuzu vardır:

multiPool

Havuz 2013 yılında kuruldu. Kimse Litecoin’in kararlı bir proje mi olacağını yoksa gelecek yıl çökeceğini bilmediğinden oldukça riskli bir işti. O zamanlarda havuzlar popüler bir madencilik yolu olmaya başladı ve Multipool ilk başarılı projelerden biriydi.

Bugün havuzun sadece ABD’de değil, AB’de de sunucuları vardır. Ücretler %1,5’tir. Bu nispeten iyi bir oran çünkü diğer havuzların çoğu %2 ya da %3 ücret alır. Havuz, madenciliği yapılan kripto paraya bağlı olarak farklı ödül sistemleri sunar. Litecoin durumunda bu ödül sistemi PPLNS’dir. Ne yazık ki, Multipool uygun bir destek servisine sahip olmadığından yeni başlayanlar için bir sorun teşkil eder.

ViaBTC

ViaBTC şu anda ikinci en büyük Litecoin havuzudur. ViaBTC’de Litecoin’e ek olarak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Dash ve Zcash’in madenciliğini yapabilirsiniz.

ViaBTC ilk olarak bir Bitcoin madencilik havuzu olarak kurulmuştur ve zaman içinde diğer kripto paralar eklenmiştir. Litecoin, 2017 yılında ViaBTC’de madencilik için kullanılabilir hale gelmiştir.

Bu havuzdaki işlemler için herhangi bir ücret alınmaz, ancak madencilerin para çekmelerinden %4 ücret ödemeleri gerekir. Ödül sistemi PPS’dir. Kendi donanımınız varsa, bir hesap oluşturmanız ve madenciliğe başlamanız yeterlidir. Bulut madenciliğini de deneyebilirsiniz, ancak bu daha az kârlıdır.

Nicehash

Nicehash madenciler ve kripto para tüccarlar için en popüler hizmetlerden biridir. Nicehash, Scrypt dahil olmak üzere neredeyse tüm üst algoritmaları destekleyen çok platformlu bir platformdur.

Nicehash’ın temel odağı, kullanıcıların bilgi işlem gücü alıp satabilmesidir. Aslında, bu tam olarak Litecoin madenciliği ile ilgili değildir. BTC’de ödeme alırsınız. Scrypt algoritması Nicehash’de kullanılabilir olduğundan dolayı Nicehash bu listeye girmiştir. Nicehash sisteminde BTC’yi LTC ile değiştirmek her zaman mümkündür.

Madencilerin Nicehash’e kayıt olması gerekli değildir. Bununla birlikte, bazı eski ASIC ürün yazılımları Nicehash ile uyumlu olmayabilir. Bir sunucuya bağlanmadan önce, en son ürün yazılımı sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Tüm talimatlar resmi Nicehash internet sitesinde mevcuttur.

Coinotron

Coinotron, en eski ve istikrarlı madencilik havuzlarından biridir. Coinotron 2011 yılında kuruldu ve artık dokuz kripto paranın madenciliğini destekler. Bitcoin bu listeye dahil değildir.

Madenciliğe başlamak için Coinotron internet sitesinde bir hesap oluşturmanız ve talimatları takip etmeniz gerekir. Coinotron, en güçlü madencilerin istatistiklerini ve madenciliği yapılabilecek her biri kripto para için en son onaylanan blokların verilerini sunar.

Havuzda PPLNS, RBPPS ve PPS ödül sistemleri kullanılmaktadır. Yani, ücretler %1 ila %3 arasında değişmektedir. Minimum ödeme seviyesi her kripto para için farklıdır. Litecoin için bu miktar 0.02 LTC’dir.

Havuzun en büyük dezavantajı, gerçek bir destek servisinin olmamasıdır. Herhangi bir sorunuz varsa, yalnızca yardım sayfasından bir cevap arayabilirsiniz.

Litecoinpool.org

Litecoinpool.org. kesinlikle en iyi Litecoin madencilik havuzudur. Diğer havuzlar genellikle farklı farklı kripto paraların madenciliğini destekler. Litecoin madencileri için litecoinpool.org karşılaştırılamaz derecede daha iyidir.

Havuz saf bir PPS ödül sistemine sahiptir. Gönderdiğiniz her geçerli paylaşım için ödeme alırsınız. Aslında, havuz birleştirilmiş madencilik sağlar bu da Scrypt algoritmasına dayanan birkaç altkoin madenciliği yapılabileceği anlamına gelir ancak sadece LTC ile ödül alabilirsiniz. Ayrıca, işlemler için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Litecoinpool.org en büyük havuzlardan biridir, bu yüzden tüm dünyada sunucuları vardır. En yakın sunucuya bağlanmak her zaman daha iyidir.

Bir zamanlar litecoinpool.org çok fazla bilgi işlem gücü biriktirdiği için kayıt işlemlerini kapatmak zorunda kaldı. Havuz kullanıcıları bu süre içinde Litecoin ağının %40’ını kontrol etti. Litecoinpool.org’da kayıtlar şu anda açıktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu