Anasayfa NFT En Popüler NFT Koleksiyonunun Taban Fiyatı %50 Düştü

En Popüler NFT Koleksiyonunun Taban Fiyatı %50 Düştü

NFT

En popüler NFT koleksiyonu BAYC taban fiyatı %50 düştü. En ucuz Bored Ape Yacht Club NFT'si kaç dolar?

En Popüler NFT Koleksiyonunun Taban Fiyatı %50 Düştü

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerinin taban fiyatı, Mayıs ayının başından bu yana dolar bazında %50'den fazla düşüş gösterdi. Ayrıca en popüler NFT koleksiyonun satış hacimleri de Mayıs ayı boyunca düştü.

En popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club'ın (BAYC) taban fiyatı, NFT piyasası düşüşüne devam devam ederken Çarşamba günü 200.000 doların altına düştü.

En Ucuz BAYC NFT’Si 198 bin Dolar Oldu

Bored Ape Yacht Club, koleksiyondaki en ucuz NFT'nin bir ölçüsü olan taban fiyatın Mayıs ayında önemli ölçüde düştüğü görüldü. Şu anda en ucuz BAYC NFT’sinin fiyatı 198.000 dolar civarında.

Verilere göre popüler NFT’nin fiyatlarındaki bu son düşüş, BAYC'nin taban fiyatını ETH bazında üçte bir ve en ucuz Bored Ape'in 420.000 dolar olduğu Mayıs ayının başından bu yana dolar bazında %50'den fazla geriledi.

En Popüler NFT Koleksiyonunun Taban Fiyatı %50 Düştü

Geçen hafta TerraUSD'nin (UST) çöküşünün ardından kripto para birimi fiyatları düşüşe geçtiğinden, BAYC taban fiyatındaki bu düşüş daha geniş bir piyasa gerilemesinin ortasında geldi. Ani çöküşü sırasında Luna Foundation Guard (LFG), UST'nin sabitleyicisini korumak için devasa Bitcoin rezervlerini satmak zorunda kaldı. Bu, Luna'yı kurtarmasa da Bitcoin fiyatı üzerindeki aşağı yönlü baskıya katkıda bulundu.

Bitcoin (BTC) şu anda 30.000 doların altında işlem görürken Ethereum (ETH) 2.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Ethereum tabanlı NFT'ler ETH ile değerlendiğinden dolayı Ethereum fiyatındaki düşüşler dolar cinsinden ölçüldüğünde NFT'lerin değerini etkiliyor.

Ayrıca, değişen pazar dinamikleri sadece taban fiyatı değil aynı zamanda BAYC için satış hacmini de etkiledi. 2 Mayıs'tan 9 Mayıs'a kadar BAYC NFT satışları haftalık olarak 117’ye veya %30'un biraz üzerinde oldu.

NFT
En Popüler NFT Koleksiyonunun Taban Fiyatı %50 Düştü içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)