Kripto Para Haberleri

Endonezya Hükümeti Vergilendirme için Harekete Geçti

Sermaye kazancı elde eden her mükellef bunu raporlamalı ve vergisini ödemeli. Sermaye kurulu tam olarak bunu dile getiriyor ve dijital para için vergilendirme sürecini başlatmak adına harekete geçtiklerini de görebiliyoruz. Endonezya Hükümeti, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada vergi duyurusunda bulundu.

Aslında birçok farklı hükümet bu konuda harekete geçmiş durumda ve her zaman söylediğimiz gibi yatırımcılar da bu tür gelişmelerden kesinlikle şikayetçi değil. Bu sayede daha resmi bir denetim mekanizması gündeme taşınacak ve yatırımcılar da güven ortamında al sat yapabilecekler. Türkiye de bu ülkelerden biri ve kısa bir süre içerisinde vergi konusu resmi hale getirilecektir diye düşünüyoruz.

Yaptırım ve yasaklar ile can sıkıcı bir piyasa yaratmak yerine denetimi arttırmak ve süreci resmileştirmek her iki taraf için de doğru olandır. Endonezya hükümeti de bu konudaki çalışmalarına başlamış görünüyor.

Yatırımcılar Memnun Görünüyor

kripto yatırım

Günümüzde birçok insan bitcoin ve diğer varlıklar ile tanışmak için sabırsızlanıyor ancak resmi bir ortam var olmadığı için güven sorunu yaşıyorlar. Vergi konusu çözümlendiğinde ve yine sürece dair resmi adımlar atıldığı takdirde bizler inanıyoruz ki daha fazla insan bu piyasada yerini alacak ve yatırımlarını da dijital varlıklardan yana yapacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ABD'li Yetkili: Bitcoin ile çocuk pornosu satışına izin vermeyeceğiz!

Bu konuda en keskin hükümlere sahip hükümet ise Hindistan hükümeti olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların bilgileri beyan edilmediği takdirde hapis cezası gibi yaptırımlar söz konusu ve yatırımcılar da bu durumdan memnun görünmüyorlar.

Endonezya ise daha ılımlı bir yaklaşım sergiliyor ve aslında her iki tarafı da düşünerek adım atmanın daha doğru olacağını ifade ediyorlar. An itibarıyla kripto para piyasaları ile ilgili bilinmeyenlerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu bilinmeyenlere yanıt verildiğinde ve bir çözüm üretildiğinde daha kalabalık yatırımcı grupları kripto paraları tercih edecektir. Gelişmeler var olduğu sürece bu adres aracılığı ile aktarmaya devam edeceğiz. Şu an birçok hükümet bu konuda adımlar atmaya devam ediyor ve bu da yatırımcıları memnun edecek bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu