Coin Fiyatı

Enjin Coin (ENJ) Fiyatı ve Grafiği – 1 Enjin Coin (ENJ) Kaç TL Kaç Dolar?

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin (ENJ), Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni olarak biliniyor. Söz konusu proje, blok zincirinin ve akıllı sözleşmelerin faydalarını oyuna taşıyor. Enjin tarafından sunulan en büyük faydalardan biri, oyuncuların, sanal ürünlerin transferinde son derece yaygın olan dolandırıcılıktan uzak tutulmalarıdır. Öte yandan, Enjin tarafından Ethereum ekosisteminde bazı ilklere de imza atıldı. Enjin, Etherum’un Raiden Ağı’nın kabiliyetlerini test eden ilk projelerden biri oldu.

Platformun, ENJ tokeni ile oyun topluluğuna getirmeyi umut ettiği en önemli değerin, sanal ürünler alanında olduğunu söyleyebiliriz. Geliştiriciler, dahili araçları kullanarak, kendi topluluklarına özel coinler oluşturabiliyor. Söz konusu coinler de Enjin Coin tarafından destekleniyor.

Öğelerin tek bir akıllı sözleşmede kayıt altında tutulması, blok zincirine ilave edilen bütün öğelerin tüm Enjin cüzdanları tarafından tanınacağı manasına geliyor. Bu şekilde bütün ekosistem birbirine bağlanırken, varlıkların platformda bulunan herhangi bir yere transfer edilmesine de imkân tanınıyor. Bu durum, blok zincirine özel yeni oyunlar geliştirildiğinde önemli bir hale gelebilir. Böylece geliştiriciler, birden fazla oyunda çalışan tek bir varlık oluşturabilir.

Enjin Platformu, 2019 yılının Mart ayında Ethereum test ağında faaliyete geçirildi. Söz konusu tarihten beri de iyileştirmeler yapılıyor. Enjin Platformu, blok zinciri oyuncuları oluşturmanıza ve yönetmenize imkân tanıyan bir PaaS yani “Hizmet Olarak Platform”dur. Bu şekilde herhangi bir blok zinciri altyapısı oluşturmaya ve sürdürmeye ya da blok zinciri ile ilgili herhangi bir kod yazmaya gerek kalmıyor.

Çığır açacak blok zinciri oyunları oluşturmak amacıyla hizmet veren Enjin Platformu, güçlü, esnek ve sağlam bir araç ve hizmet paketi olarak tanımlanıyor. Söz konusu platform, 4 farklı bölümden meydana geliyor. Fakat bu bölümlerin hepsi aslında birbirine bağlı. Bu araçların bir araya getirilmesi sayesinde geliştiricilerin yeni oyunlar oluşturmaları kolaylaşıyor. Aynı zamanda Enjin’in bir oyun geliştirme platformu olarak benimsenmesi sağlanıyor.

Bahsettiğimiz bölümler şöyle:

Trusted Cloud: Enjin Platformu’nun ana arka uç hizmeti. Trusted Cloud, oyunları Ethereum blok zincirine bağlayan bir hizmettir.

Platform API: Geliştiricilerin, Enjin Platformu’na yönelik komutları sorgulamasına ve göndermesine imkân tanır. Böylece blok zinciri oyunlarının geliştirilmesi kolaylaştırılır.

Wallet Deamon: İşlem imzalama sürecinin otomatikleştirilmesine imkân tanır. Böylece bütün blok zinciri işlemleri anında gerçekleştirilir. Blok zinciri ile oyun arasında kalıcı bir köprü kurulur. Oyuncular da sıkıntısız ve akıcı bir oyun deneyimi yaşar.

Blok zinciri SDK’ları: Enjin, Unity için yazılım geliştirme kitini (SDK) piyasaya sürdü. GraphQL, Godot ve Java için piyasaya sürülen SDK’lar da bulunuyor.

Enjin Coin (ENJ) Hangi Borsalarda Bulunur?

Enjin Coin (ENJ); Binance, Coinbase Exchange, Bithumb, KuCoin, Bittrex, FTX, Gemini, Gate.io ve Upbit gibi borsalarda bulunur. Enjin Coin (ENJ) için en büyük borsa Binance’dir. Upbit borsasında da iyi bir işlem hacmi olduğu fark ediliyor.

Binance, işlem hacminin büyük bir bölümüne sahip, fakat söz konusu hacmin geri kalanının diğer borsalar arasında oldukça iyi bir biçimde dağıtıldığı görülüyor.

Enjin Coin (ENJ) Fiyatı ve Grafiği – 1 Enjin Coin (ENJ)Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Enjin Coin (ENJ) Fiyatı 2021

Enjin Coin (ENJ) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına bakacak olursak, Enjin Coin (ENJ) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Enjin Coin (ENJ), 2 Kasım 2017 tarihinde 0,01562 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, Enjin Coin (ENJ), 9 Nisan 2021 tarihinde 4,00 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Enjin Coin (ENJ) Piyasa Değeri

Enjin Coin (ENJ) piyasa değeri, şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Enjin Coin (ENJ) piyasa değeri, 2021 yılının başında 111,954,202 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Enjin Coin (ENJ) toplam arzı 1,000,000,000 ENJ olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 834,331,121 ENJ yer alıyor. Maksimum arz ise 1,000,000,000 ENJ ile sınırlandırılıyor.

Enjin Coin (ENJ) Hacmi

24 saatlik Enjin Coin (ENJ) işlem hacmi, şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Enjin Coin (ENJ) işlem hacmi, 2021 yılının başında 11,594,101 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Enjin Coin (ENJ) işlem hacmi, Temmuz ayının başında ise 186,337,612 dolar olarak gerçekleşmişti.

Enjin Coin (ENJ) Fiyatı ve Grafiği – 1 Enjin Coin (ENJ)Kaç TL Kaç Dolar?

Enjin Coin (ENJ) Grafiği

Enjin Coin (ENJ) grafiğine baktığımızda, 2 Kasım 2017 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,01562 doları gördüğünü, söz konusu tarihte 333,967 dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu fark ediyoruz. Enjin Coin (ENJ) fiyatı, 2018 yılındaki yolculuğuna 0,1707 dolar seviyesinde başlarken, 2019 yılının başında 0,03756 dolardan ve 2020 yılının başında ise 0,08025 dolardan işlem gördü.

2021 yılının başında 0,1306 dolar seviyesine ulaşan Enjin Coin (ENJ), 9 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 4,00 dolara kadar çıktı. Enjin Coin (ENJ), aynı tarihte 2,881,907,214 dolarlık piyasa değerine ve 2,196,204,889 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolardan işlem gören Enjin Coin (ENJ), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Enjin Coin (ENJ) grafiği şu şekilde:

Enjin Coin (ENJ) Alınır mı?

Wallet Investor, Enjin Coin (ENJ) için “muhteşem bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım” değerlendirmesini yapıyor. Enjin Coin (ENJ) fiyatının, bir yıl içerisinde 2,709 dolara kadar yükselebileceği, yani yüzde 110’dan fazla kâr sağlanabileceği belirtiliyor. Bu nedenle Enjin Coin (ENJ) yatırımının kârlı olabileceğinin altı çiziliyor.

5 yıllık tahminlerini de kripto meraklılarıyla paylaşan Wallet Investor, Enjin Coin (ENJ) fiyatının, 4 Temmuz 2026 tarihinde 8,935 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor. Şu anda 100 dolarlık bir yatırım yaptığınızı düşünün. Bu tahminlere göre, söz konusu yatırımınız 2026’da 700 dolara ulaşabilir.

Enjin Coin (ENJ) Madenciliği

Enjin Coin (ENJ) madenciliği, diğer kripto para birimlerindeki madencilikten biraz farklı. ENJ’ye destek veren platformların oyunları içerisinde yeni ürünlerin üretilmesi ve satılmasıyla ENJ kazanmak mümkün. Bunun için ASIC satın almak gerekmiyor.

Oyunlarda ENJ kazanabilirsiniz. Öte yandan, oyunlarda kazanmış olduğunuz ENJ ile üyelik düzeyinizi artırabilirsiniz. Oyun öğeleri ile dijital nesneler ve ürünleri ENJ ile satın alma imkânınız da var. Oyuncular, sanal oyunlarda yer alan elbise ve karakter gibi dijital ürünler için yüksek miktarlarda para harcıyorlar. Bu sürecin güvence altına alınması için blok zinciri altyapısı kullanılıyor.

Oyunlarda dijital ürünleri ENJ ile alabileceğinizi belirttik. Bunun dışında oyunlarda kazanmış olduğunuz ödülleri de ENJ yapma fırsatınız bulunuyor. Kazandığınız ENJ’leri farklı bir oyuna aktarıp o oyunda da kullanabiliyorsunuz. Mesela herhangi bir oyundaki paranızla farklı bir oyunda dijital ürün alabiliyorsunuz. Bunları gerçekleştirebilmek için Ethereum tabanlı bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Böylece oyundan bağımsız bir şekilde bütün ENJ’lerini dilediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

Enjin Coin (ENJ) Yorumları

Enjin Coin (ENJ) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

31 Aralık’a kadar elimde tutmayı düşündüğüm coin. Belki yeniden 2 dolar seviyesine ulaşabilir diyeceğim ama büyük bir olasılıkla ulaşmaz.

Ayda yılda bir yükseldikten sonra yerinde sayıklamaya başlıyor, daha sonra da düşüyor. ENJ satın almak pişmanlıktır.

Geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum. 0,63 dolar civarındayken satın aldım. 2,72 dolar civarındayken de sattım. Daha sonra bakınca da 3,21 olduğunu fark ettim. Sattıktan sonra belirli bir süre kontrol etmemek gerektiğini anladım.

Piyasada bulunan çakallar ENJ’nin yükselmesine müsaade etmiyor. Balinalar birleşip ENJ ile uğraşmaya devam ediyor. Çakallar müsaade ederse ortalama 60 TL’ye kadar yükseleceğine inanıyorum.

ENJ alıp borsa hesaplarında bulunduranların sayısı giderek azalmakta. Yani ENJ alanların büyük bir bölümü kripto varlıklarını cüzdana çekip, daha sonra da oyun gibi farklı şeyler için kullanıyor. Birbirinden farklı oyunların ortak para birimi olması da iyi bir özellik bence.

Enjin Coin (ENJ) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Enjin Coin (ENJ), Ağustos ayında ortalama 1,82 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 2,08 dolar ve Ekim ayında ortalama 1,96 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilen Enjin Coin (ENJ), Kasım ayında ortalama 2,16 dolardan ve Aralık ayında ortalama 2,09 dolardan işlem görebilir.

TradingBeasts tarafından yapılan ayrıntılı tahminlere de hep birlikte bakalım.

Enjin Coin (ENJ) Ağustos ayı fiyat tahmini

Enjin Coin (ENJ) fiyatının, Ağustos ayının başında 1,724 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 2,176 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,1479 dolar olarak belirtiliyor.

Enjin Coin (ENJ) Eylül ayı fiyat tahmini

Enjin Coin (ENJ) fiyatının, Eylül ayının başında 1,740 dolardan işlem göreceği öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 1,577 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,072 dolar olarak ifade ediliyor.

Enjin Coin (ENJ) Ekim ayı fiyat tahmini

Enjin Coin (ENJ) fiyatının, Ekim ayının başında 1,262 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 1,601 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,089 dolar olarak aktarılıyor.

Enjin Coin (ENJ) Kasım ayı fiyat tahmini

Enjin Coin (ENJ) fiyatının, Kasım ayının başında 1,281 dolardan işlem göreceği öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 1,627 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,106 dolar olarak belirtiliyor.

Enjin Coin (ENJ) Aralık ayı fiyat tahmini

Enjin Coin (ENJ) fiyatının, Aralık ayının başında 1,301 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 1,652 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,123 dolar olarak ifade ediliyor.

Enjin Coin (ENJ) Güvenilir midir?

Enjin Coin (ENJ), Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni. Yani ENJ işlemleri, “iş kanıtı” denilen konsensüs mekanizması kullanılarak, Ethereum ağı tarafından doğrulanıyor ve güvence altına alınıyor. Blok zincirine yeni bloklar ilave etmek isteyen madenciler, bu konuda birbirleriyle rekabet içerisinde oluyorlar. Bir kaydın yayınlanması için ağda bulunan düğümlerin büyük bir bölümü tarafından onaylanması gerekiyor.

Platforma güç veren akıllı sözleşmeler, 2017 yılının Eylül ayında Matthew Di Ferrante isimli Ethereum geliştiricisi tarafından denetlendi. Söz konusu sözleşmeler, 2018 yılının başında ZK Labs olarak bilinen akıllı sözleşme denetçisi tarafından denetimden geçirildi. Castillo Network de 2019 yılının Temmuz ayında akıllı sözleşmeleri denetledi.

HackerOne isimli bilgi güvenliği şirketi vasıtasıyla 2020 yılının Ekim ayında yazılım hatası bulma ödül programı başlatıldı.

Enjin Coin (ENJ) Nereden Satın Alabiliriz?

Enjin Coin (ENJ); Binance, Coinbase Exchange, Bithumb, KuCoin, Bittrex, FTX, Gemini, Gate.io ve Upbit gibi borsalardan satın alınabilir. ENJ, itibari para birimi ile satın alınamaz. Bunun yerine ETH, BTC ya da USDT kullanmanız gerekiyor.

ENJ satın aldıktan sonra güvenilir bir cüzdanda saklamak isteyeceksiniz. Bunun için Enjin’in kendi cüzdanını tercih edebilirsiniz. ENJ’nin ERC-20 tokeni olduğu düşünülürse herhangi bir Ethereum uyumlu cüzdanda da saklayabilirsiniz. Buna donanım cüzdanları da dâhil.

Enjin Coin (ENJ) Fiyatı ve Grafiği – 1 Enjin Coin (ENJ)Kaç TL Kaç Dolar?

1 Enjin Coin (ENJ) Kaç TL?

1 Enjin Coin (ENJ), şu anda dolardan işlem görüyor. Enjin Coin (ENJ), şu ana kadar en yüksek 34,79 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 0,136 TL olarak kayıtlara geçti.

1 Enjin Coin (ENJ) Kaç Dolar?

1 Enjin Coin (ENJ), şu anda dolardan işlem görüyor. Enjin Coin (ENJ), şu ana kadar en yüksek 4 doları gördü. En düşük seviye ise 0,01562 dolar olarak gerçekleşti.

Enjin Coin (ENJ) Yükselir mi?

Enjin Coin (ENJ) fiyatı ilerleyen yıllarda nasıl bir değişim gösterecek? Tahminlere bakalım.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Enjin Coin (ENJ) fiyatı, 2022 yılında 2,37 dolara, 2023 yılında 2,92 dolara, 2024 yılında 3,06 dolara, 2025 yılında 4,02 dolara, 2026 yılında 4,5 dolara, 2027 yılında 5,31 dolara ve 2028 yılında 5,89 dolara kadar yükselebilir.

Wallet Investor, Enjin Coin (ENJ) fiyatının, bir yıl içerisinde 2,709 dolara ve 5 yıl içerisinde 8,935 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Gov Capital, Enjin Coin (ENJ) fiyatının, bir yıl içerisinde 2,21243 dolara ve 5 yıl içerisinde 8,999 dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

TradingBeasts tarafından yapılan tahminlere göre, Enjin Coin (ENJ), 2022 yılının Ocak ayında ortalama 1,342 dolar ve Temmuz ayında ortalama 1,469 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2023 yılının Ocak ayında ortalama 1,604 dolar ve Temmuz ayında ortalama 1,737 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilen Enjin Coin (ENJ), 2024 yılının Ocak ayında ortalama 1,869 dolardan ve Temmuz ayında ortalama 1,996 dolardan işlem görebilir.

Enjin Coin (ENJ) Fiyatı ve Grafiği – 1 Enjin Coin (ENJ)Kaç TL Kaç Dolar?

Enjin Coin (ENJ) Ne Zaman Çıktı?

Enjin, 2019 yılında kuruldu. 2017 yılının sonlarında ilk dijital para arzı gerçekleştirildi. İlk dijital para arzında yaklaşık 35 milyon dolar toplandı. Böylece projenin geliştirilmesi, büyümesi ve pazarlanması için gerekli finansman sağlanmış oldu.

Blok zinciri varlık geliştirme platformu olan Enjin Platform, 2020 yılının Şubat ayında tanıtıldı. ENJ tokenleri de bu platform aracılığıyla basılmaya başlandı. Direkt olarak ENJ tarafından desteklenen platform, oyun içi öğelere gerçek dünya likiditesi sağlaması bakımından eşsiz bir konuma sahip oldu.

Enjin Coin (ENJ) Kurucusu Kim?

Enjin Coin (ENJ), Witek Radomski ve Maxim Blagov tarafından kuruldu.

Radomski, baş teknoloji sorumlusu olarak görev yürütürken, ürünlerin teknik gelişiminden sorumlu oldu. Blagov ise CEO olarak görev yürütürken, şirketin kreatif yönetimini üstlendi. Blagov, yazılım proje yönetimi ve tasarımı, pazarlama ve kreatif yönetim konusunda tecrübeli bir isim olarak biliniyor.

Radomski, 2012 yılında Bitcoin ile ilgilenmeye başladıktan sonra Enjin’e blok zinciri getirme fikrini ilk oraya atan kişi oldu. Söz konusu isim, bunun bir ödeme seçeneği olarak görülmesi konusunda şirketi ikna etmeyi başardı. Akıllı sözleşmeler ve Ethereum’a ilişkin araştırma yapan Radomski, en sonunda blok zincirine entegre edilmiş bir yazılım oluşturmayı kararlaştırdı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu