Coin Rehberi

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin (ENJ), 250,000 oyun topluluğuna 18,7 milyon kayıtlı oyuncuya sahip dünyanın en büyük oyun platformlarından bir tanesi olan ve 2009 yılında kurulan Enjin şirketi tarafından oluşturulmuş bir sanal ticaret aracıdır.

Enjin, kripto parasını tamamen oyunculuk üzerine oluşturmuştur ve endüstrideki en kullanışlı kripto para haline getirmeyi amaçlamaktadır. Proje, sadece kripto para piyasaya sürmekle kalmayıp insanların oyunlarına ve topluluklarına entegre edebileceği SDK’lar (yazılım geliştirme kitleri) de sunmaktadır.

Enjin Coin (ENJ) Ne İşe Yarar?

Enjin, oyunculuk sektörüne blok zinciri getirerek sanal malların ticaretinde yüksek olan sahtecilik ve yüksek fiyatları düşürmeyi amaçlar. Bunun yanı sıra, Enjin Coin’in oyunculuk sektörüne getirdiği en büyük artılardan bir tanesi sanal malların oluşturulması ve yönetimini kolaylaştırmak ve güvene almaktır. Ana para birimi Enjin Coin olan herhangi platform kendi platformuna has özgün bir coin yaratma opsiyonuna sahiptir. Bu kripto para bir yandan blok zincirlerinin tüm avantajlarını sunarken, diğer yandan da platformların her biri için özgün kalmaya devam eder.

Bunun yanı sıra, Enjin SDK’sı merkezsizleştirilmiş bir ödeme geçidi de sunar. Bu geçit dayanıklı olmasının yanı sıra özelleştirilmiş alışveriş sepetleri, faturalar, geri ödemeler, vs. sunar ve web sitenizde Enjin Coin’in bir para birimi olarak kabul edilmesi olanağını da beraberinde getirir.

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Ödeme Geçidi her bir işlem için küçük bir Ethereum fiyatı ekler fakat bunun dışında başka bir ödeme almaz.

Enjin Smart Wallet (Enjin Akıllı Cüzdanın) işlevlerini kullanarak bir oyun platformunu Güvenilir Platform olarak belirleyip oyunlar için otomatik ödemeler ayarlayabilirsiniz. Enjin ayrıca Efinity adında oyun toplulukları kurabileceğiniz ve üzerinden birçok işlemi hızla ve ücretsiz olarak yürütebileceğiniz bir platform da sunar.

Enjin Coin (ENJ) Nasıl Alınır?

ENJ’yi Binance üzerinden BTC veya ETH harcayarak satın alabilirsiniz. ENJ aynı zamanda Liqui ve Kucoin üzerinde de işlem görmektedir fakat hacmi oldukça düşüktür. Eğer BTC veya ETH’niz yok ise, öncelikle Binance veya Coinbase gibi bir borsa üzerinden bu iki kripto paradan birini almalısınız, daha sonra aldığınız kripto paraları ENJ ile takas edebilirsiniz.

Enjin Coin (ENJ) Nereden Alınır?

ENJ Coin Binance üzerinde işlem görmektedir. Bunun yanı sıra Liqui veya Kucoin üzerinden ENJ satın alabilirsiniz.

Enjin Coin (ENJ) Haberleri

Coincheck-Enjin Ortaklığı Minecraft’ı Kriptoya Taşıyor

Borsa, dijital varlıkların kripto varlıklara satın alınabileceği bir NFT (Geri Ödenemez Token) pazarı geliştirdiğini açıkladı. Enjin, eklentileri vasıtasıyla zaten Minecraft üzerinde tokenize edilmiş blok zincirinin kullanımını lanse etmişti, fakat şimdi Coincheck, Enjin ortaklığı ile birlikte Minecraft için tasarlanmış bir kripto paranın planlarını açıkladı.

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

NFT Satışları Patlıyor

Kripto paralardan daha farklı bir mülkiyet hakkı modeli sunan NFT’lerin popülaritesi hızla artıyor. Ağustos ayında 100 milyon doları bulan NFT satışları, Fortnite, Minecraft ve bir kripto para bazlı oyun dünyası olan Decentraland gibi örneklerle oyun dünyasının altında yatan fırsatları ortaya çıkartıyor. Önde gelen ekonomi uzmanları video oyunlarının geleceğinde 100 milyarı görmesi beklenen bir pazar olduğuna inanıyor, ister oyun için premium satışlar, ister yakın zamanda Epic Games’in Fortnite’ı içerisinde gerçekleşen ünlülerin sanal konserleri olsun.

Minecraft NFT’lerinin bu yıl bitmeden piyasaya çıkması bekleniyor.

Enjin Coin (ENJ) Fiyatı

ENJ fiyatı bu rehberin yazılması sırasında Coinmarketcap üzerinden alınan bilgilere dayanarak 1,17 TL ya da 0,150158 Amerikan Doları değerindedir. ENJ değeri Bitcoin üzerinden 0,00001401 BTC ve ETH üzerinden 0,00042777 ETH’dir.

Enjin Coin (ENJ) Grafiği

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Coinmarketcap Enjin Coin: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/enjin-coin/?

Yukarıdaki grafiğe baktığımızda Enjin Coin fiyatının Bitcoin’i çok yakında takip ettiğini fark edebiliriz. ENJ yatırımları BTC fiyat hareketi ve genel olarak kripto para piyasa trendleri takip edilerek yapılmalıdır.

Enjin Coin (ENJ) Piyasa Değeri

ENJ piyasa değeri 955.976.431 TL, Amerikan Doları cinsinden 23.310.180 USD, Bitcoincinsinden 11.507 BTC, ve Ethereum cinsinden 351.289 ETH’dir.

Enjin Coin (ENJ) Yükselir mi?

Enjin Coin 2017 yılının son çeyreğindeki lansmanından sonra oldukça öngörülebilir piyasa hareketleri kaydetti. 2017 sonu ve 2018 başında büyük bir büyüme kaydeden ENJ, daha sonra bugünkü fiyat aralıklarına doğru kademeli bir düşüş gördü. Her ne kadar herhangi bir gelişmeye bağlı olmasa da, ENJ bir kaç yükselişe de şahit oldu fakat bu ani yükselişlerin pazar trendleri sonucu gerçekleştiği dışında geleceği hakkında katı bir kanıta sahip olduğumuz söylenemez. Eğer ileride ENJ’nin değerlenmesini sağlayacak olan bir şey varsa, bu da Steam veya Epic Games gibi dev oyun platformları ile bir ödeme opsiyonu haline gelme yönünde yapabileceği anlaşmalar diyebiliriz, tabii ki de genel olarak kendi başına bir dev olan oyunculuk sektöründe öne çıkması ENJ için çok olumlu gelişmeleri de beraberinde getirecektir.

Enjin Coin (ENJ) Kimin?

Enjin Coin aynı adı taşıyan Enjin şirketi tarafından ortaya çıkmıştır. Enjin ekibi aşağıdaki gibidir:

  • Maxim Bgalov – CEO
  • Witek Radomski – CTO
  • Cale Applegate – COO
  • Ilija Rolovic – Baş Pazarlama Sorumlusu
  • Bryana Kotendrick – Operasyon ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı
  • Simon Kertonegoro – Pazarlama Yöneticisi

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin (ENJ) Hangi Borsadan Alınır?

Enjin Coin yüksek bir hacim ile Binance veya çok daha düşük bir hacim ile Kucoin veya Liqui üzerinden satın alınabilir. ENJ satın almak için BTC veya ETH’ye ihtiyaç duyacağınızı unutmayın.

Enjin Coin (ENJ) Kaç TL?

Enjin Coin, rehberin yazıldığı tarihte Coinmarketcap üzerinden alınan bilgilere dayanarak 1,17 Türk Lirası değerindedir.

Enjin Coin (ENJ) Hangi Ülkenin?

Enjin Coin’in sahibi Enjin şirketi Singapur menşeilidir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu