Coin Fiyatı

EOS (EOS) Fiyatı ve Grafiği – 1 EOS Kaç TL Kaç Dolar?

1 EOS Kaç TL? EOS Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Günümüzde merkezi olmayan uygulamaların gördüğü ilginin artması, bazı altcoinlerin popülerliğini de arttırıyor. Bu coinlerin başında da EOS geliyor. Merkezsiz uygulamalar konusunda tercih edilen coinlerden biri olan EOS hakkında bilinmesi gereken bütün bilgilerin yanı sıra güncel fiyat ve grafik analizlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz…

1 EOS (EOS) Kaç TL
1 EOS (EOS) Kaç Dolar
1 EOS (EOS) Kaç Euro
EOS 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
EOS 24 Saatlik En Düşük TL
EOS 24 Saatlik En Yüksek TL
EOS 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
EOS Piyasa Değeri
Piyasadaki Toplam EOS Miktarı

 

EOS Nedir?

EOS, merkezi olmayan uygulamalar yaratılabilecek şekilde hazırlanmış bir Blockchain platformdur. Yaratılabilen bu merkezi olmayan uygulamalar, kimlik doğrulaması, veri tabanı, senkronize olmayan iletişim, programlama gibi birçok imkandan yararlanabiliyor. Kamu alanının yanı sıra özel alanda da kullanıma uygun olan EOS, başta güvenlik ve hız olmak üzere birçok avantaj sağlıyor.

EOS Nedir? isimli içeriğimizi okumak için tıklayın.

EOS Ne İşe Yarar?

EOS, gelişmiş tasarımı doğrultusunda birçok işleme ölçeklendirme şansı tanıyan bir platform olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıların ödeyecekleri ücreti en aza indirgemeye yarayan EOS, aynı zamanda merkezsiz uygulamaların işleyişini gerçekleştiren bir Blockchain mimarisi olmasıyla tanınıyor. Sistem içerisinde kullanıcılar, birçok merkezi olmayan uygulama yaratabilirken, kimlik doğrulamasının yanı sıra veri tabanları, çoklu CPU çekirdeği ve programlara gibi ayrıcalıklardan da faydalanabiliyorlar.

EOS Nasıl Alınır?

EOS, yer aldığı borsalar üzerinden alınabilen bir kripto para birimidir. Dünyanın en büyük kripto para borsası olmasıyla tanınan Binance üzerinden kolaylıkla alınabilen EOS, aynı zamanda BtcTurk ve Paribu gibi yerli kripto para borsalarımız üzerinden de alınabiliyor.

Paribu üzerinden EOS almak istiyorsanız, öncelikle kendinize ait onaylanmış bir hesabınız bulunması gerekir. Kimlik onayınızın gerçekleştirildiği hesabınız ile giriş yaptıktan sonra ise ‘Yatırma İşlemleri’ bölümünde yer alan TL seçeneğini seçerek, hesabına para yatırabilirsiniz. Kendinize ait bireysel, vadesiz TL hesabınızdan paranızı yatırdıktan sonra ise hem ‘Market’ kısmından hem de ‘Kolay Alış-Satış’ kısmından EOS alabilirsiniz.

Özellikle ‘Kolay Alış-Satış’ seçeneği, henüz yeni bir yatırımcıysanız, sizin için en uygun seçenek olacaktır. Karşınıza çıkan sayfadaki ilgili alana, önce almak istediğiniz coin türünü belirleyip, daha sonra da kaç TL’lik alım yapacağınızı girdikten sonra, ‘EOS Al’ butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1 EOS Coin Kaç TL Yapar?

1 EOS coin şu sıralarda Türk Lirası karşısındaki değerinin TL olduğunu görüyoruz.

1 EOS Coin Kaç Dolar Yapar?

EOS, Amerikan Doları karşısında ise USD olarak işlem görüyor.

1 EOS Coin Kaç Bitcoin Yapar?

1 EOS coin, öncü kripto para birimi Bitcoin cinsinden değeri ise BTC olarak karşımıza çıkıyor.

EOS Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

EOS madenciliği yapılabilecek şekilde tasarlanmamış bir platformdur. Fikir birliği mekanizması da denilen dPoS (Proof of Stake) mekanizmasını kullanan EOS, blok üreticilerinin ağ oluşturma esnasında ödüller kazanmasını hedefliyor. Üreticiler daha sonra ise Proof of Stake sistemi sayesinde oylanıyor.

EOS Coin Neye Göre Düşer?

EOS, kripto para dünyasında yer alan her varlık gibi talebinin düşük olduğu zamanlarda fiyatı düşebilen bir kripto para birimidir. Ayrıca EOS, kendisi hakkında çıkan türlü olumsuz haberlerden ve negatif yorumlardan da etkilenerek fiyat düşüşü yaşayabilir.

EOS Coin Fiyatı

EOS fiyatı şu sıralarda Türk Lirası olduğunu görüyoruz. Bu fiyatı aynı zamanda Amerikan Doları ya da Bitcoin olarak da belirtebiliriz.

EOS Coin Grafiği

EOS’un, piyasalarda yerini aldığı 2 Temmuz 2017 tarihinden günümüze kadar olan grafiğine baktığımızda, ilk senelerde yaşadığı dalgalanmaları son dönemde yaşamadığını görüyoruz. Piyasalara giriş yapmasının ardından geçen 3 aylık bir sürenin ardından artış göstermeyi başaran EOS’un, en yüksek değerine ise 2018 yılının Nisan ayında ulaştığını görüyoruz. Bu tarihin ardından ise düzenli bir azalma yaşayan EOS, günümüzde de çok fazla hareketli bir coin olarak karşımıza çıkmıyor.

EOS Coin Piyasa Değeri

EOS piyasa değeri, TL olduğunu görüyoruz. Bir başka deyişle EOS’un piyasa değerini, Amerikan Doları olarak da söyleyebiliriz.

EOS Coin Analizleri

EOS hakkında yapılan analizlerde, birtakım olumsuz yönlerine dikkat çekildiği görülüyor. Bunların başında da ICO’dan elde edilen bütün gelirlerin, merkezi Cayman Adaları olan bir şirkete ait olması geliyor. Ayrıca, şirketin bu durumu kendi sayfasında da dile getirmesi dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra EOS hakkında yapılan bir diğer negatif analiz de bir hayli fazla arz miktarına sahip olması olarak görülüyor.

EOS Coin Yükselir mi?

EOS, görmüş olduğu talebin artışına bağlı olarak artış gösterebilir. Ancak bu durum söylenildiği kadar kolay değildir. Oldukça yüksek toplam arza sahip olan EOS’un, talep artışı yaşaması için öncelikle dolaşan arz miktarın azalması gerekir. Bu da uzun bir süre alması beklenen bir durum olduğu için yakın bir süre içerisinde yükselmesi beklenmiyor. Ancak yine de güncel olarak arz-talep durumunu takipte kalmak gerekir.

Eos Coin (EOS) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

EOS Coin Nasıl Çalışır?

EOS, kuruluş amacı itibarı ile Blockchain ağındaki birtakım sorunların önüne geçmeyi hedefleyerek çalışan bir platformdur. Hızın yanı sıra ölçeklenebilirlik ve esneklik problemlerini gidermeyi vadeden EOS, dApp yani merkezi olmayan uygulamalar geliştirmeye yarıyor. EOS kullanıcıları bu uygulamaları oldukça hızlı bir şekilde geliştirebilirken, aynı zamanda diğer Blockchain sistemlerinde yaşanan ölçeklendirme sorunları ile de karşılaşmıyorlar.

EOS Nereden Alınır?

EOS, yer aldığı borsalar üzerinden alınabilen bir dijital varlıktır. Başta Binance olmak üzere HitBTC, Huobi Global, OKEx, Coineal gibi büyük borsalarda yer alan EOS, aynı zamanda BtcTurk ve Paribu gibi ülkemizin kripto para borsalarından da alınabilir durumda bulunuyor.

EOS Coin Güvenilir mi?

EOS, kullanıcılarına hız, ölçeklenebilirlik ve esneklik gibi sorunlar karşısında çözüm olmayı vadediyor olsa da güvenlik konusunda herhangi bir bilgiye yer vermemesi dikkat çekiyor. Bulunduğu borsalardan gördüğü destek ile şu an için herhangi bir güvenlik problemi ile karşılaşılmış olmasa da özellikle ICO gelirlerinin Cayman Adaları’ndan bir şirkete ait olması soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

EOS Coin Neye Göre Artar?

EOS, birçok kripto para biriminde olduğu gibi arzına göre talebinde yaşanan yükselişe göre artabilir. Ancak, dolaşan arzının şu an için çok yüksek seviyelerde olması, talebinin büyük bir artış göstermesinin önüne geçiyor. Ayrıca EOS, kendisine dair çıkan olumlu görüş ve haberlerden dolayı da fiyat artışı yaşayabilir.

EOS Coin Haberleri

EOS hakkındaki haberlerin bazılarını şu şekilde sıraladık:

EOS Ağına Yeni Katılımcı: Google Cloud

EOS coininin yanı sıra EOS.io ağının da üstündeki şirket olan Block.one, yaptığı açıklama ile Google Cloud’un Blockchain ağları üzerinde blok üreticisi olmak adına başvuru yaptığını duyurdu.

Açıklamanın yapılması ile beraber EOS fiyatına gözle görülür bir artış yaşanırken, yüzde 15’lik yükselişi ile yatırımcıların yüzü güldü. Başvurunun onaylanması ile beraber aktif şekilde blok üretimine başlayacak olan Google Cloud, ağı koruma görevinin yanı sıra bazı kararların alınma sürecinde de söz sahibi olacak. Block.one tarafından da bu başvurunun kendilerini son derece mutlu ettiği belirtiliyor.

EOS Voice, Farklı Blockchain Ağına Katılacak

Geçtiğimiz sene dikkat çekici bir tören düzenlenerek duyurulan EOS’un kendisine ait sosyal medya ağı olan Voice hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Tam sürüme geçiş hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, geçmiş açıklamalarda Voice uygulamasının EOS ağı içerisinde bulunacağı belirtilmişti. Facebook’a rakip olma amacı ile kurulduğu tahmin edilen Voice uygulaması hakkında son gelen bilgiler ise kendisine ait olarak tasarlanan yeni bir Blockchain ağında yer alacağını belirtiyor. EOS’un sahibi olan Block One şirketi tarafından henüz bu konuda bir cevap gelmese de gelen yorumlara kayıtsız kalınması da iddiaları güçlendiriyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 6 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün