EOS lobicilik şirketine 30 bin dolar ödeme yaptı

1 Dakikada Okunabilir


Eos (EOS) şirketi Block.one, Mayıs ayında tescilli olarak bir resmi basın açıklamaları bölümünde bir lobicilik şirketi ile çalıştıklarını açıklamış ve tepki çekmişti.

Belgede, Block.one, genel olarak ofisleri düzenleyici ve devlet işleri, Blockchain teknolojisi ve e-ticaret dahil olmak üzere 200’den fazla farklı uygulama alanında çalışan uluslararası hukuk firması Holland & Knight LLP’nin müşterisi olarak gösterilmekte ve bu konuda farklı farklı çok sayıda uluslararası şirket ile çalıştığı ifade edilmektedir. EOS’un buna nasıl ve neden başvurduğu hakkında ise yapılan bazı açıklamalar kripto para birimi yatırımcısı kimselerin EOS satın almasını sağlayabilmek için olduğu yönündedir.

Belirli lobicilik sorunları (mevcut ve beklenen) alanında Block.one “Blockchain ile ilgili politika” ifadelerini kullanarak bu konuyu pek açmamıştır. Block.one, lobicilik faaliyetlerine 30.000 $ ödemiş ve ödemelerin daha yüksek olabilecek olduğu tahmin edilmektedir.

Belge ayrıca Scott Mason ve Norma Krayem’in Block.one için lobici faaliyet görevlileri olarak görev yapacaklarını göstermekte. Mason, Holland & Knight’a katılmadan önce, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın kongre ilişkilerinin direktörü olarak bu tür işlerin yürütülmesinde rolü oldu.

Washington DC’de Blockchain teknolojisi konusunda çalışan lobilerin sayısı 2018’de üç katına çıkarak yeni bir dönemin kapısını aralamış oldu, 2018’in dördüncü çeyreğinde 33 projeye, 2017’nin aynı döneminde 12’ye ulaşan projelerin sayısı da gün geçtikçe daha fazla artış eğilimi göstermekten yana olabilir. 

EOS’un gelecekte bu konuda daha başarılı lobicilik faaliyetleri yaparak kendi değerini yükseltmesi mümkün olabilir.


error: Kopyalama Engellendi!