Bitcoin Haberleri

Ermenistan’da Bitcoin madenciliği çiftliği kuruldu

Ermenistan’da kripto paralar yaygınlaşmaya devam ediyor. Ülkede kurulan son kripto para madenciliği çiftliği ise ülkenin geleceğine yön verecek olan bir çiftlik olarak görüldü. Geçtiğimiz günlerde Ermenistan eski başbakanı Nikol Paşinyan tarafından açılışına katıldığı çiftlik ile ilgili üretim yapıldığı ve bu sayede ülkenin kripto paralar konusunda ve madencilik konusunda yeni teknolojilerden asla uzak kalmayacak olduğu iddia edildi.

TEKNOLOJİYİ YAKINDAN İZLEMEYE DEVAM ETMELİ VE YAKINDAN TAKİP ETMELİYİZ. BU ÇİFTLİK SAYESİNDE BİTCOİN MADENCİLİĞİ YAPILMASINA ÜLKEMİZDE DAHA FAZLA ETKİ YARATACAK VE KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ İLE İLGİLİ OLARAK TESİSE YAPILACAK OLAN YATIRIMLAR GELECEKTE ÜLKEMİZE BÜYÜK BİR GERİ DÖNÜŞ VE YARAR SAĞLAYABİLECEK KADAR BÜYÜK OLACAK.

-ESKİ ERMENİSTAN BAŞBAKANI PAŞİNYAN-

Ülkelerin kripto para madenciliği ile ilgilenmesine rağmen Çin’i geçebilecek orta çaplı devlet maalesef yok. Çin, tüm dünyada Bitmain ve diğer madencilik ve üretim devleri ile ortak hareket ederek dünyanın birkaç ülkesinde kripto para madenciliği tesislerine sahip olurken, bu tesislerde yapılan kripto para üretimleri en üst seviyelere kadar çıkabiliyor. Ülkelerin kendileri için kurulan tesislerinin dışında özel olarak kurulan bu tesislerin Çiftlik Bank vakasında olduğu gibi bir şey olmadığı, tamamen kendi özel üretimleri olduğu ve başkalarının bu üretim aşamasına müdahil olamadığı biliniyor. Yasal olarak gereken izinler alındıktan hemen sonra kripto para madenciliği tesisleri açmak için bazı ülkeler teşvik verirken, bazıları ise hiçbir destek vermeyerek enerji konusunda bile madencilik tesisi sahiplerine yardımcı olmuyorlar.

Türkiye’de Bitcoin madenciliği çiftliği bulunmazken, yakın bir gelecekte bununla ilgili çiftlik kurulabilecek bölgeler olabilecek olduğu ve hükümet tarafından da bununla ilgili yasal adımlar atılabilecek olduğuna yönelik iddialar var. Bu iddiaların doğruluk oranları ise oldukça fazla düşük oranlarda.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu