Anasayfa Sektörel Avukatlar Harekete Geçti: CZ, ABD'de Kalmak İstemiyor!

Avukatlar Harekete Geçti: CZ, ABD'de Kalmak İstemiyor!

Sektörel

Eski Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun avukatları, söz konusu ismin ABD'den ayrılmasına izin verilmesi için ABD Bölge hakimine çağrıda bulundular.

Avukatlar Harekete Geçti: CZ, ABD'de Kalmak İstemiyor!

Eski Binance CEO'su Changpeng Zhao, suçunu kabul etmesinin ardından cezasını çekmeyi beklerken ailesiyle birlikte olmak için Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) dönüşünün ABD hükûmeti tarafından engellenmesine karşı çıktı.

Zhao'nun avukatları, 23 Kasım'da bir mahkeme dosyasında, ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) tarafından öne sürülen kefalet koşullarının değiştirilmesi önerisini reddetmesi için bir ABD Bölge hakimine çağrıda bulundu.

Ayrıca, Zhao'nun Şubat 2024'teki cezasına kadar ABD'den ayrılmasına ve BAE'ye dönmesine izin verilmesi gerektiği yinelendi.

Avukatlar, Zhao'nun 18 aylık hapis cezasına rağmen ceza tarihinden kaçmak için BAE'de kalmaya niyeti olmadığını kesin bir dille ifade ettiler.

Yargıç Tsuchida'nın da belirttiği gibi tüm gerçekler ve koşullar, Bay Zhao'nun kaçma riski taşımadığını ve cezasını çekene kadar BAE'de ailesiyle birlikte ikamet etmesine izin verilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Hükûmetin talebi reddedilmelidir.

Zhao'nun avukatları, ayrıca Zhao'nun BAE'den ABD'ye uçarak eylemlerinin sorumluluğunu üstlendiğini savundu. Dosyada, "Niyeti bu davayı çözmektir ve cezanın verilmesi için mahkemeye çıkma niyeti olmadan tüm bu maddi adımların atılması mantıksız olacaktır." denildi. 

Avukatlar Harekete Geçti: CZ, ABD'de Kalmak İstemiyor!

Bakanlık, Zhao'nun BAE'ye Dönüşünü Riskli Görüyor

22 Kasım'da ABD'li savcılar, Zhao'nun algılanan uçuş riski nedeniyle ABD'den ayrılmasının kısıtlanması gerektiğini iddia eden bir mahkeme dosyası sundu.

Adalet Bakanlığı, Zhao'nun cezasını çekmek üzere BAE'den dönmemeyi tercih etmesi halinde geri dönüşünün sağlanmasının hükûmet için zorluklar yaratacağını ileri sürmektedir.

Bununla birlikte 21 Kasım'da mahkemeye sunulan bir tahvil belgesine göre, Zhao'nun 175 milyon dolarlık bir serbest bırakma tahviline sahip olduğu ve 23 Şubat 2024'teki ceza tarihinden 14 gün önce ABD'ye dönmeyi taahhüt ettiği açıklandı.

Bu gelişme, Zhao'nun DoJ tarafından yöneltilen çeşitli suçlamaları kabul ederek Binance CEO'luğundan istifa etmeyi kabul etmesinin ardından geldi.

Anlaşma, Zhao'nun Binance'deki çoğunluk hissesini korumasına izin veriyor. Bununla birlikte söz konusu ismin kripto para borsasında yönetici pozisyonunda bulunmasına izin verilmeyecek.

Anlaşma, Binance'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı devam eden davasını etkilemeyecek ancak şirketin Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile olan sorunlarını çözecek.

Avukatlar Harekete Geçti: CZ, ABD'de Kalmak İstemiyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik