Kripto Para Haberleri

Eski BitMEX CTO’su Samuel Reed 5 milyon dolar karşılığında serbest kaldı

ABD Adalet Bakanlığı tarafından dava açılan ve 1 Kasım’da tutuklanan Samuel Reed 5 milyon dolar ve duruşmaya katılma sözü karşılığında serbest bırakıldı. Mahkeme verilerinde göre Reed, 3 Kasım’da 5 milyon dolar ve duruşmaya katılma şartıyla serbest bırakıldı. Samuel Reed suçlu bulunursa cezaya çarptırılacak.

BitMEX

https://www.google.com/finance

ABD vs BitMEX

BitMEX’e 1 Kasım’da iki dava açıldı. Bu davalardan ilkini ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ikincisini ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) açtı. 31 yaşındaki Reed ise Massachusetts’de tutukladı. Samuel Reed’e ek olarak o zamanlarda BitMEX yöneticileri olan Arthur Hayes ve Benjamin Delo’ya da dava açıldı.

Borsanın ABD’li düzenleyiciler karşılaştığı sorunlar yüzünden tüccarlar kripto para borsasından hızlı bir şekilde çıkış yapıyor. Şimdiye kadar borsadan 435 milyon dolar değerinde 40,000’den daha fazla Bitcoin çıkışı yapıldı. BitMEX Bitcoin vadeli işlemleri piyasası da 1 milyar dolar küçülerek 600 milyon doların altına düştü. Buna ek olarak borsanın hacimleri de büyük darbe aldı.

Dünkü gelişmelere göre BitMEX’in sahibi olan 100x Group borsanın yönetici takımını değiştirdi. Artık Arthur Hayes, Benjamin Delo ve Samuel Reed borsada herhangi bir yöneticilik konumunda çalışmıyor.

“Son dakika! BitMEX Kurucusu ve CEO’su Arthur Hayes İstifa Etti” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitmex-ceosu-arthur-hayes-istifa-etti/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün