Anasayfa Sektörel Eski FTX CEO'su ile Alacaklılar, Kritik Davada Anlaşmaya Vardı!

Eski FTX CEO'su ile Alacaklılar, Kritik Davada Anlaşmaya Vardı!

Sektörel

Eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried ile alacaklılar, Embed davasında uzlaşma anlaşmasına vardı.

Eski FTX CEO'su ile Alacaklılar, Kritik Davada Anlaşmaya Vardı!

İflas eden kripto para borsası FTX ve alacaklıları, hisse senedi ticaret platformu Embed'in satın alınmasıyla ilgili belirli iddiaları ele almak için kurucu Sam Bankman-Fried ve diğerleriyle bir uzlaşma anlaşmasına vardı.

FTX alacaklıları, 22 Aralık'ta Amerika Birleşik Devletleri Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi'ne yaptıkları başvuruda, özellikle Embed davasıyla ilgili iddialara ilişkin olmak üzere eski CEO Bankman-Fried'a bir anlaşma teklifinde bulunduklarını duyurdular.

Başvuruya göre; karar, alacaklıların talepleri ile ilgili tüm varlıklardan ziyade Embed ve SBF ile ilgili iflas davasının yalnızca belirli yönlerini ele alacak.

FTX'in Embed için ödediği 240 milyon doların ve Bankman-Fried ve eski FTX yöneticileri Nishad Singh ve Gary Wang'a gelecekteki hisse senedi için basit sözleşmelerin kazandırdığı değerin tamamının geri alınmasıyla birlikte önerilen anlaşmanın; mülklerin, alacaklıların ve ilgili tarafların çıkarlarına uygun olduğu değerlendiriliyor. 

Başvuruya göre; FTX US, 2022 yılında gelecekteki hisse senedi için iki basit sözleşme imzaladı ve Bankman-Fried'dan kripto koruma fonundaki bazı hisselerin hakkı için 160 milyon dolar ödemesi talep edildi. Önerilen anlaşma, SBF'nin hak kazanabileceği FTX US değerinin tamamını iade etmeyi amaçlıyor.

Bu anlaşma uyarınca; FTX alacaklıları, Embed'in satın alınması için ödenen değerin ve Embed'de Bankman-Fried, Singh ve Wang isimleri altında tutulan tüm varlıkların yüzde 100'ünü geri alacak. 

Eski FTX CEO'su ile Alacaklılar, Kritik Davada Anlaşmaya Vardı!

Varlıklar Havuzda Toplanıp Müşterilere Dağıtılacak

Bu son anlaşma; FTX Trading Ltd.'nin, varlıkları bir havuzda toplamak ve bunları FTX.com'un dünya çapındaki müşterilerine yeniden dağıtmak için FTX Digital Markets Ltd. ile küresel bir anlaşmaya vardığını duyurmasından birkaç gün sonra gerçekleşti. FTX, alacaklı ödemelerini ve tasfiye süreçlerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla ABD ve Bahamalar iflas davaları arasında küresel bir anlaşmaya vardı.​

Kaynak: Cryptonews

Eski FTX CEO'su ile Alacaklılar, Kritik Davada Anlaşmaya Vardı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar