Anasayfa Sektörel Eski FTX Yöneticileri Harekete Geçti: Yeni Bir Borsa Kuruluyor!

Eski FTX Yöneticileri Harekete Geçti: Yeni Bir Borsa Kuruluyor!

Sektörel

Eski FTC yöneticilerinin, yeni bir kripto para borsası kurmak için düğmeye bastıkları öğrenildi.

Eski FTX Yöneticileri Harekete Geçti: Yeni Bir Borsa Kuruluyor!

Aralarında Sam Bankman-Fried'e karşı bir tanığın da bulunduğu eski FTX yöneticileri, şeffaflık sözü veren Backpack adlı yeni bir kripto para borsası kuruyor.

Wall Street Journal'ın haberine göre, yeni girişimin arkasında FTX'in eski genel danışmanı ve kurucu Bankman-Fried'in davasında önemli bir tanık olan Can Sun bulunuyor. 

Backpack'in beta sürümünün yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Proje, Dubai merkezli startup Trek Labs tarafından işletilecek. 

Backpack, FTX iflasından çıkarılan derslerden yararlanarak daha güvenli ve şeffaf bir ticaret modeli sunmayı planlıyor. Platform, gelişmiş güvenlik için çok taraflı hesaplama kullanan "self-custody" cüzdanlarına odaklanıyor.

Girişimin arkasındaki beyin olan Sun, bir başka eski FTX çalışanı Armani Ferrante ile birlikte kripto piyasasına olan güveni yeniden tesis etme vizyonuyla hareket ediyor.

Eski FTX Yöneticileri Harekete Geçti: Yeni Bir Borsa Kuruluyor!

Backpack, Kullanıcılara Varlıkları Üzerinde Daha Fazla Yetki Verecek

Backpack Exchange'in işlemleri onaylamak için birden fazla taraf gerektiren bir sistemle ticarete yeni bir yaklaşım getirdiği ve böylece kullanıcılara varlıkları üzerinde daha fazla yetki ve görünürlük sağlayacağı bildiriliyor.

Borsanın, kullanıcıların varlıklarını tek taraflı olarak erişemeyeceği tescilli bir self-custody cüzdanında tutmalarına izin vereceği bildiriliyor. Sun ve Ferrante'ye göre; yeni yaklaşım, fonlar üzerindeki merkezi kontrolle ilişkili riskleri azaltmayı amaçlıyor.

Borsanın yüzde 10'luk bir hisse için 100 milyon doları aşan bir değerleme hedefi var. Sun ve Ferrante'nin yanı sıra Sun'ın eski yardımcısı Claire Zhang da dâhil olmak üzere yeni platformda rolleri olan birkaç eski FTX çalışanı daha var.

Sun, FTX'teki rolü konusunda şeffaf davranmış ve Dubai'nin düzenleyici kurumlarıyla iş birliği yaparak bazılarının bu çabaya bir güvenilirlik katmanı eklediğini düşünmüştür. FTX fiyaskosunun ardından ABD'li yetkililerle bir takipsizlik anlaşması imzalayan Sun, 19 Ekim'de eski patronuna karşı ifade vermiştir.

Ferrante ise yeni proje için Britanya Virjin Adaları'nda kayıtlı holding şirketini yönetiyor. Söz konusu isim, FTX'teki görev süresinden ve dijital para cüzdanlarıyla yaptığı çalışmalardan deneyim getiriyor. Eylül 2022'de şirketi, FTX tarafından yönetilen bir yatırım turunda 20 milyon dolar toplamıştır. Fakat Ferrante, FTX çöküşünün ardından şirketin tüm fonları kaybettiğini iddia ediyor.

Eski FTX Yöneticileri Harekete Geçti: Yeni Bir Borsa Kuruluyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan