Anasayfa Sektörel ETF Heyecanı Sürerken Dev Borsanın Yöneticileri Hisse Satıyor!

ETF Heyecanı Sürerken Dev Borsanın Yöneticileri Hisse Satıyor!

Sektörel

Ocak ayında bir spot Bitcoin ETF'inin onaylanması beklenirken Coinbase yöneticilerinin, kayda değer bir şekilde hisse senedi satışı gerçekleştirdikleri görülüyor.

ETF Heyecanı Sürerken Dev Borsanın Yöneticileri Hisse Satıyor!
Hızlı İçerik

Birkaç Coinbase yöneticisi ve üst düzey hissedar, yılın en yüksek seviyesine ulaşan Coinbase ($COIN) hisselerinin satışına katıldı. Coinbase'in yanı sıra Microstrategy gibi diğer kripto hisse senetleri de Ocak 2024'te Bitcoin ETF onayının alınacağı beklentisiyle son haftalarda önemli ölçüde artış gösterdi.

Ark Invest, hisse senedi 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 178 dolara ulaştığında $COIN hisselerini satarken, Coinbase yöneticilerinin son satış serisi ise hisse senedi 185 dolar ile bir başka yüksek seviyeye ulaştığında gerçekleşti. 

Inside Tracker'ın verilerine göre; Coinbase İnsan Kaynakları Direktörü Brock Lawrence, 27 Aralık 2023'te 104.767 $COIN hissesi satarken, şirketin yöneticisi Ehrsam Frederick Ernest III ise 43.675 hisse sattı. 

21 Aralık'ın başlarında Ernest III 97.836 hisse sattı. Diğer bir yönetici olan Rajaram Gokul, 26 Aralık'ta 1.145 hisse sattı.

Daha önce aralarında CEO Brian Armstrong ve baş hukuk sorumlusu Paul Grewal'ın da bulunduğu borsa yöneticilerinin, SEC davasının ortasında 6 Haziran 2023'te $COIN hisselerini sattıkları bildirilmişti. Dava, şirketin kripto platformunu kayıt dışı bir menkul kıymetler borsası, broker ve takas ajansı olarak işlettiğini iddia ediyordu.

ETF Heyecanı Sürerken Dev Borsanın Yöneticileri Hisse Satıyor!

Bitcoin ETF Onayı

Daha önce Ark Invest'in bir hafta içinde toplam 343.261 Coinbase hissesi sattığı ifade edilmişti. Bu, SEC'in Bitcoin ETF'ini 10 Ocak 2024 tarihinden önce onaylamasına duyulan güvenin arttığı bir dönemde geldi.

ETF onayı etrafındaki spekülasyonlar, 10 Ocak'a kadar kripto hisse senedi fiyatlarında daha fazla artış anlamına gelse de son zamanlarda $COIN hisselerinin satılması kâr elde etme stratejisi olabilir.

Kaynak: CoinGape

ETF Heyecanı Sürerken Dev Borsanın Yöneticileri Hisse Satıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar