Ethereum Haberleri

ETH Yatırımı Yapıyorsanız Ethereum Rallisi Hakkında Bunları Bilmeniz Gerekiyor

Yıl başladığında, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %72 civarındaydı. Şu anda Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %46’ya düştü. Bu arada, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin yıl başından beri neredeyse %100 değer kazandı. Bununla birlikte, piyasanın en büyük altcoinleri dünyanın en büyük kripto para biriminin performansını kendi başlarına şaşırtıcı getirilerle gölgede bıraktı.

Evet, Bitcoin’in yükselişi ve yeni rekor seviyelere çıkışı altcoinlerin yükselişinde büyük bir rol oynamıştır. Ama başka bir altcoin’in, yani Ethereum’un bu genel yükseliş hareketinde daha büyük bir rolü vardır.

Ethereum altcoinlere liderlik ediyor

Ethereum

Dünyanın en büyük altcoin’i, yılın başından bu yana neredeyse %400 arttı ve şu anki fiyatlardan 1 Ocak’tan itibaren %372’lik bir getiri elde etti. Dahası, Bitcoin gibi Ethereum geçtiğimiz birkaç hafta ve ay içinde birbiri ardına rekor seviyelere çıktı. Yine de BTC’nin aksine ETH’nin yükseliş trendi biraz daha tutarlı oldu. Bu, BTC’nin belirli bir fiyat aralığında alım satım konusundaki ısrarına rağmen, yukarıda bahsedilen altcoinleri yükselmeye teşvik eden bir şeydir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 2.0 Para Yatırma Sözleşmesi 3 Milyon ETH'yi Geçti

Yalnızca son 4 günde ETH, 3.000 dolar ve 3.500 dolarlık çok önemli seviyelerin üzerine çıktı. Bu ETH yükselişi; Bitcoin piyasasında belki de eksik olan bir tür yükselişti. Bu yüzden asıl sorular: ETH yükseliş devam edecek mi? Ethereum’un fiyat rallisinin sürdürülebilir olma ihtimali var mı? Bu sorular özellikle bir ETH tüccarı veya yatırımcıysanız sorulması gereken önemli sorulardır. Bununla birlikte, zincir içi ölçümlerden Ethereum’un en azından kısa vadede daha fazla desteklendiği görülüyor.

Bu, Santiment’in en son Insights raporunun konusu oldu. Santiment, ETH’nin fiyat artışlarına tekabül eden, altcoin ile ilişkili sosyal hacminin tavan yaptığını söyledi. Örneğin, sosyal medyada ETH ile ilgili ifadeler 10 günde %255’in üzerinde büyüdü. Aslında, 3 Mayıs’ta ETH için sosyal hacim 2017’de görülen seviyelerin ötesine geçti.

ETH Yatırımı Yapıyorsanız Ethereum Rallisi Hakkında Bunları Bilmeniz Gerekiyor –

Dahası, ETH grafiklerde 3.550 dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştığında, ETH’nin para akışı satılmak yerine borsalardan çıkış yapan ETH miktarının çok fazla olduğunu gösterdi. Santiment’e göre bu; sürekli bir büyüme ihtimali artıyor ve büyük bir satışın riskini azaltıyor. Bunun nedeni, gittikçe daha fazla insanın artık ETH’lerini olası satışlar için borsalarda tutmak yerine HODL amacıyla cüzdanlarına aktarmasıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 7 Aylık En yüksek Seviyesine Çıktı

ETH Yatırımı Yapıyorsanız Ethereum Rallisi Hakkında Bunları Bilmeniz Gerekiyor –

Yukarıdaki açıklamaya ek olarak bu bulgu, birçok yatırımcının ve hodler’ın uzun vadede ETH’nin fiyat performansına duyduğu güveni vurguladı. Yukarıda bahsedilen bulgu ve sonuçlar son birkaç aydır, en iyi borsa adresleri tarafından tutulan ETH arzının grafiklerde istikrarlı bir şekilde düştüğü gerçeğiyle desteklenebilir. Ayrıca, ilk 10 ETH balinasının ETH miktarı son 8 ayda iki katına çıktı.

Son 8 ayda, özellikle son ETH 2.0 gelişmelerinin ve piyasanın yükselişinin ardından ETH’de çarpıcı bir artış görüldü. Borsa dışı balina varlıkları zirveye ulaşırken, daha küçük perakende ETH sahipleri de kripto para birimini yeni zirvelere çıkardı.

Şu anda Ethereum’un günlük aktif adres sayısı 959,64 bine yükseldi. BitInfoCharts’a göre bir yıl önce aynı rakam 400 bin civarındaydı.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

DeFi ve ETH 2.0

Son olarak, ETH 2.0’daki ilerleme ve S&P Dow Jones’un bir Ethereum endeksi başlatması gibi ekosistem merkezli gelişmeler ETH fiyatına katkıda bulunurken son büyümeyi de tetikleyen en büyük şey DeFi oldu. Merkezi olmayan finans (DeFi) geçen yıl bir bomba gibi patladı ve çoğu DeFi projesi Ethereum blok zincirini kullandığından, DeFi’nin popülerlik kazanması Ethereum’un büyümesine neden oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Güncel Analiz! Ethereum ne kadar düşecek?

Bu, son 10 gün içinde açıkça görülüyor, borsaların arzını yitirmesi ve işlem ücretlerinin düşmesiyle birlikte, DeFi’de kilitlenen değer sadece üç ayda ikiye katlandı.

ETH Yatırımı Yapıyorsanız Ethereum Rallisi Hakkında Bunları Bilmeniz Gerekiyor –

Bu nedenle kısavadede, ETH’nin grafiklerde daha fazla yükseliş göstermesi muhtemel duruyor ama Nisan ayındaki düzeltmeler tekrarlanabilir. Uzun vade ise ETH’nin Bitcoin ile güçlü korelasyonu sayesinde biraz daha belirsizdir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu