Anasayfa Altcoin Ethereum Adresleri Bu Alanda Dip Yaptı: Son 7 Ayın En Düşüğü!

Ethereum Adresleri Bu Alanda Dip Yaptı: Son 7 Ayın En Düşüğü!

Altcoin

Ethereum adreslerinin kârı 7 ayın en düşük seviyesine geriledi. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Yatırımcılar nelere dikkat etmeli?

Ethereum Adresleri Bu Alanda Dip Yaptı: Son 7 Ayın En Düşüğü!
Hızlı İçerik

Daha geniş kripto para piyasa gibi Ethereum'da son dönemdeki piyasa çalkantısını yaşadı. Lider altcoinin 2.000 dolar seviyesine ulaşma girişimi aniden durduruldu. Devamında ise Ethereum 1.600 ila 1.800 dolar aralığında kaldı. ETH, Ağustos ayı boyunca %12,42'lik bir düşüşü yansıtarak yazımız sırasında yaklaşık 1.700 dolar civarından işlem görüyordu.

Son zamanlardaki keskin düşüşün ardından varlığın kârlılığı azaldı. Glassnode'un verilerine göre şu anda toplam Ethereum (ETH) arzının yalnızca %55,42'si kâr durumunda. Bu, son yedi ayda ulaştığı en düşük noktayı işaret ediyor.

Ethereum Adresleri Bu Alanda Dip Yaptı: Son 7 Ayın En Düşüğü!

Dahası, yükseliş eğilimli Ethereum (ETH) yatırımcıları zorlu bir durumla karşı karşıyaydı. Coinglass'tan alınan bilgilere göre, short pozisyonlara kıyasla long pozisyonların zorla kapatıldığı vakaların sayısı daha fazlaydı. Son 12 saat içinde Ethereum (ETH) piyasasında 4,66 milyon dolarlık kolektif değer tasfiyesi yaşandı. Bunlar arasında yaklaşık 4,27 milyon dolarlık tasfiye long pozisyonlardan yapılırken, 393,75 bin dolarlık mütevazı bir short pozisyon da benzer şekilde bu zaman dilimi içinde tasfiye edildi diyebiliriz.

Pozitif Hava Devam Ediyor!

Bu düşüş olaylarına rağmen birçok kişi altcoin konusunda iyimser kaldı. Örneğin, staking akıllı sözleşmesine kilitlenen Ethereum (ETH) miktarı benzeri görülmemiş seviyelere ulaşmaya devam etti. Yakın tarihli bir rapora göre Ethereum ağı, dolaşımdaki toplam ETH tokenlerinin yaklaşık %23'ünü oluşturan 28 milyondan fazla Ethereum'u stake etti.

Staking kayda değer artış aynı zamanda yatırımcıların prosedüre olan güvenini de gösterdi. Ayrıca IntoTheBlock'un ''Bulls and Bears'' metriğine göre, 93 düşüş yönlü adrese karşılık 110 yükseliş eğilimi gösteren adres vardı. Boğa yönlü adresler, son 24 saat içinde işlem hacminin %1'inden fazlasını satın alan adresleri temsil ederken, düşüş yönlü adresler aynı dönemde işlem hacminin %1'inden fazlasını satan adresleri temsil ediyordu.

Ethereum Adresleri Bu Alanda Dip Yaptı: Son 7 Ayın En Düşüğü!

Şu anda piyasa bir niyet eksikliğiyle karşı karşıya. Şu anda piyasa iyimser ve kötümser görüşlerin bir karışımı hakim. Tüm bunların ortasında, tüccarlar Ethereum (ETH) piyasasını olumlu bir dönüş endişeyle bekliyorlar. Ethereum (ETH) borsa yatırım fonları ETF'lerinin onaylanması da varlığın fiyatının artmasına yardımcı olabilir. Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Ethereum Adresleri Bu Alanda Dip Yaptı: Son 7 Ayın En Düşüğü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar