Ethereum Haberleri

Ethereum, ağ üzerindeki işlem ücretlerinin düşmesi nedeniyle yükselmeye başladı

Güçlü bir geri dönüş yapan Ethereum, son düşüşten önce kripto para borsası Binance’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.645 dolara yükseldi. Fiyattan bağımsız olarak, Ethereum’un aktif kullanıcıları da 771.000 ile rekor bir seviyeye çıktı.  Geçen yıl Kasım ayında Ethereum’un 739.000 kullanıcısı vardı.

Ethereum işlem ücretlerinin düşmesi ile yükselmeye başladı

Ethereum fiyat tahminine göre, Ethereum’un piyasalara geri dönüşü büyük ölçüde ağ ücretlerindeki önemli düşüşten kaynaklanıyor. Ethereum işlem ücretleri 54 gwei’ye kadar geriledi. Hafta sonunda ETH fiyatının düşmesi olağandışı olmasa da ücretlerdeki bu dramatik düşüş şu anki ETH’nin rallisini körükleyen bir etmendir.

Kripto para birimi uzmanlarının dikkat edilmesini söylediği bir diğer şeyde, kripto para alanında Ethereum’un hakimiyetinin artmasıdır. Ethereum, geçen hafta Bitcoin fiyatındaki düşüşün ardından hakimiyetini artırmaya başladı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, ABD hükumetinin geleneksel yatırımcılara empoze etmeye çalıştığı yeni bir sermaye kazancı vergisi hükmü spekülasyonu da dahil olmak üzere bir dizi yeni gelişme yüzünden geçem hafta önemli ölçüde tersine dönmüştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  25 Şubat 2021 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Düzenleyiciler ve merkez bankalarının Bitcoin ve diğer altcoinler üzerindeki artan incelemeleri de korkuları ateşledi ve Bitcoin dahil tüm büyük kripto para birimlerinde keskin bir düşüş yaşandı. Öte yandan Ethereum, azalan ağ ücreti ve artan kullanıcıları sayesinde düşüş trendini bozdu ve yüksek oranda kazançlar elde etti.

Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Ethereum vs Bitcoin

Potansiyel açısından Ethereum gibi merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi için kullanılan birçok blok zinciri platformu var. Yine de Bitcoin’in aksine Ethereum’un uygulama kapsamı çok geniştir. ETH platformu; merkezi olmayan uygulama yapmak ve akıllı sözleşme yürütmek gibi çok çeşitli görevleri gerçekleştirir. Bu açından Ethereum geliştiriciler için bir başlangıç noktasıdır. Bu çeşitlendirilmiş kapsam Ethereum’u kripto para alanındaki rakiplerinden ayırır.

ETH’nin muazzam bir potansiyeli vardır ve hatta ETH, Bitcoin’den daha iyi performans gösterme kapasitesine sahiptir. Ancak, Ethereum ve Bitcoin’i karşılaştırırken birçok yabancı faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Kısaca, Ethereum’un geleceği parlak görünüyor ve genişletilmiş işlem kapsamı, Ethereum’u kripto para alanına yatırım yapmak için en iyi seçeneklerden biri haline getiriyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu