Coin Rehberi

Ethereum Classic (ETC) Nedir, Nasıl Alınır?

ETC, Vitalik Buterin ve kurucu ortaklar ile birlikte piyasaya sürülen ilk kripto para projesi ve bu bağlamda özel bir yere sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor. An itibarıyla kripto para listesinde 28. Sırada yer alıyor ve kayda değer bir piyasa değerine sahip olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Biraz geçmişe gidelim ve bu projeyi anlamlandırmaya çalışalım. Eth tabancı DAO’ya büyük bir saldırı yapıldı ve bu saldırı sonrasında ortaya ilginç teklifler atıldı. Ağın geriye alınması ile birlikte fonların iadesi de talep edildi. Bu teklifi küçük bir grup kabul ederken, diğer grup ise olumsuz yanıt verdi.

Azınlıkta kalan grup, ETC’nin asıl yaratıcıları ve ETC protokolünü oluşturma hikayeleri de bu şekildedir. Eski kod yapısına bağlı kalınarak ortaya çıkartılan bu proje, an itibarıyla bir hayli popüler ve az önce de ifade ettiğimiz gibi piyasa değeri bakımından da güçlü bir yere sahip.

Ethereum Classic (ETC) Ne İşe Yarar?

ETC, koda bağlı kalınarak ETH’den ayrılışın hikayesidir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yapılan büyük saldırı sonrası bazı gruplar daha güvenli bir alana geçiş yapmayı tercih etti ve Bu da ETC’yi gündeme taşıdı. Şu an için dünyaca ünlü kripto para borsalarının neredeyse tamamında yerini almış durumda ve listelenmeye devam ediliyor. Sizler de dilediğiniz an al sat işlemi yapabilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC) Nereden Alınır?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ETC’yi listelemeye devam ediyor. Sizler e bu borsada bir hesap oluşturabilir ve alım işlemlerinizi hem daha hızlı hem de daha güvenli bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC) Nasıl Alınır?

  • Binance hesaplarınıza Türk Lirası yüklemesi yaparak ilk adımı atabilirsiniz.
  • Devamında ise sol üst kısımda yer alan Kripto al seçeneğini kullanabilir ve açılan pencere üzerinden USDT, yani Tether’i işaretleyiniz.
  • Usdt satın alma işlemi tamamlandıktan sonra arama butonuna ETC yazın ve ETC/USDT işlem çifti ile sizler de ETC alış verişinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu adımları takip ederek dilediğiniz miktarda ETC satın alabiliyorsunuz ve daha da önemlisi herhangi bir şekilde kimlik onayı ya da buna benzer bir formalite durumu da karşınıza çıkmayacaktır.

Ethereum Classix (ETC) Kurucusu Kim?

Vitalik Buterin, kurucu isimlerden biri ve ETC’nin piyasaya kazandırılmasında da önemli bir rol üstlenmiştir.

Ethereum Classic (ETC) Neden Artıyor?

Hardfork’un başarılı bir şekilde uygulanması ve bu uygulama işleminin kısa bir süre önce duyurulması da gözleri ETC’ye çevirdi. Dijital varlıklarda bu tür gelişmeler büyük öneme sahip ve grafiğe de anında yansıyor. ETC’nin artışındaki en önemli hususlardan bir tanesi kesinlikle budur.

ETC Yeni Bir Hardfork Planlıyor

4 Gb’lık bir cihaz, kısa bir süre sonra ETC’de kendine yer bulacak ve bu sayede grafik kartları için bir süre daha madencilik işlevselliği detayı karşımıza çıkıyor olacaktır. bu yükseltme tabii ki grafiklere de yansıdı ve aslında ETC’nin yükselişindeki nedenlerden biri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Thanos hard forku ve diğer tüm gelişmeler, ETC’yi daha kıymetli ve aslında daha güvenilir bir dijital varlığa dönüştürüyor.

Ethereum Classic (ETC) Fiyatı

Türk Lirası.

Ethereum Classic (ETC) Piyasa Değeri

TL’lik piyasa değeri ile kripto para listesinde üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

Ethereum Classic (ETC)

1 Ethereum Classic (ETC) Kaç TL?

Liralık bir değere sahip.

1 Ethereum Classic (ETC) Kaç Dolar?

Dolar.

Ethereum Classic (ETC) Yükselir mi?

Başarılı hard fork uygulamaları ile birlikte daha el verişli bir platform yaratmaya devam ediyorlar. ve tabi bu tür geliştirmeler ve müdahaleler de grafiğe hızlı bir şekilde yansıyor. Yükselir mi sorusuna tabii ki net bir yanıt vermek mümkün değil ancak uzun vadede kazandıracak dijital varlıklardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Ethereum Classic (ETC) Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır?

4 GB ram’e sahip olan grafik kartları için bir süre daha madencilik yapılmasını mümkün hale getirecek bir hard fork çalışması yapıldı ve uygulamanın başarılı olduğunu da bir kez daha ifade etmek isteriz. Ethash üzerinde bulunan parametrelerde yapılacak değişiklik şu an için mümkün görünüyor.

Veri kümesinin her 18 ayda yaklaşık olarak 1 GB oranında büyüme kaydedeceği ifade ediliyor.

Ethereum Classic (ETC) Geleceği

Listede 29. Sırada yer alan ve her geçen gün hem işlem hacmini hem de piyasa değerini arttırmayı başaran ETC’nin geleceği hakkında tabii ki olumlu yorumlarda bulunacağız. ETH’den ayrılışı sonrası gayet güzel işler yapan ve geliştirmeler ile birlikte daha güvenli bir alan yaratan ETC, gelecekte de en çok tercih edilen ve daha da önemlisi kazandıran dijital varlıklardan biri olacaktır. bunu ön görmek öyle zannediyoruz ki pek de zor değil.

Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic (ETC) Twitter Adresi

Resmi Twitter hesaplarını oldukça aktif kullanıyorlar. Sizler de ETC hakkındaki haber ve duyuruları daha kısa süre içerisinde öğrenmek isterseniz https://twitter.com/eth_classic bağlantısını kullanabilir ve takip etmeye başlayabilirsiniz. Resmi Twitter hesabı sayesinde ETC’ye dair farklı birçok gelişmeye daha hızlı ve daha kolay bir şekilde erişim sağlama şansı elde ediyor olacaksınız.

Ethereum Classic (ETC) Analist Yorumları

An itibarıyla bir düşüş söz konusu ve bu düşüş de beklenen yükselişten hemen sonra gerçekleşti. Aslında analistler bunu ön görmüş ve uyarılarını yapmışlardı. Şu anki fiyat üzerinden alım yapmak risk teşkil etmiyor çünkü kısa vadede ETC’nin tekrar yükselişe geçeceği ifade ediliyor.

Ethereum Classic (ETC) Ne Zaman Çıktı?

ETH sert çatallanması olarak piyasadaki yerini alan ETC, Temmuz 2016 yılında piyasaya sürüldü. ETH’den ayrılanların oluşturduğu bu yapılanma, an itibarıyla listede 29. Sırada yer alıyor ve kıymetli bir dijital varlık olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yapılan güncelleme ve destek uygulamaları ile birlikte önemli gelişmelere imza attığını da unutmayalım. Geleceği hakkında olumlu yorumda bulunabileceğimiz ve daha da önemlisi uzun vadede kazandıracak dijital varlıklardan bir tanesidir.

Henüz tanışma fırsatınız olmadıysa en azından analizlerinizi yapabilir ve kısa süreliğine de olsa mercek altına alabilirsiniz. Yatırımcıların, güvenli liman olarak nitelendirdiği ETC, şu an alım yapmak için uygun ve ideal bir seviyede bulunuyor. Zaten analizlerinizi yaptığınızda bu gerçeği sizler de çok daha net bir şekilde fark ediyor olacaksınız.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu