Coin Fiyatı

Ethereum Classic (ETC) Fiyatı ve Grafiği – 1 Ethereum Classic Kaç TL Kaç Dolar?

1 Ethereum Classic Kaç TL? Ethereum Classic Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin’e alternatif olarak sunulan ve onda olmayan özellikleri getirmek veya olan özelliklerini geliştirmek amaçlı yaratılan birçok altcoin olduğunu görüyoruz. Bunlardan birisinin de Bitcoin’in en büyük rakibi olan görülen Ethereum’dan ayrılarak yaratılan Ethereum Classic olduğunu görüyoruz. Yazımız içerisinde Ethereum Classic’e dair bütün bilgileri ve güncel fiyat, grafik gibi detaylı analizleri bulabilirsiniz…

1 Ethereum Classic (ETC) Kaç TL
1 Ethereum Classic (ETC) Kaç Dolar
1 Ethereum Classic (ETC) Kaç Euro
Ethereum Classic 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Ethereum Classic 24 Saatlik En Düşük TL
Ethereum Classic 24 Saatlik En Yüksek TL
Ethereum Classic 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Ethereum Classic Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Ethereum Classic Miktarı

 

 

Ethereum Classic Nedir?

Ethereum Classic, halka açık ve merkezi olmayan, aynı zamanda güvenliği ön planda tutan ve sansürlenmesi mümkün olmayan bir Blockchain platformudur. Çeşitli uygulamaların çalıştırılabileceği bu platform için Ethereum’un hard fork uygulaması yapılmayan hali de denebilir.

Ethereum Classic’in geliştirilmesinin altında yatan neden ise Ethereum ICO sahiplerinin uyarılara rağmen dikkate almadığı DAO saldırısıdır. Bu saldırının ardından Ethereum Vakfının, Ethereum’un temelinde var olmadığı düşünülen hard fork yapılması, birçok kişi tarafından tepki gördü. Bu da birtakım geliştiriciler tarafından Ethereum’un hard fork yapılmamış hali olan Ethereum Classic’in geliştirilmesine neden oldu.

Ethereum Classic Ne İşe Yarar?

Ethereum Classic, temel olarak Ethereum ile birçok ortak özelliğe sahip. Blockchain’inde cüzdan uygulamaları bulunan Ethereum Classic, aynı zamanda dApps olarak da bilinen merkezi olmayan uygulamaları Blockchain’i içerisinde bulunduruyor.

Ethereum Classic Nasıl Alınır?

Ethereum Classic ya da piyasada bilinen adıyla ETC almak için dünyanın en büyük kripto para borsası olduğu bilinen Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Türk Lirası yatırma seçeneği bulunan Binance, aynı zamanda Türkçe dilini desteklemesi ve işlevsel bir arayüzü bulunması ile de dikkat çekiyor.

Binance üzerinden Ethereum Classic almak için, kendinize ait olan bir üyelik sahibi olmanız gerekiyor. Bu üyeliğiniz ile Binance sayfasına giriş yaparak, ‘Kripto Para Satın Al’ bölümünde yer alan ‘Kredi/Banka Kartı’ yöntemini seçebilirsiniz. Bir hayli kolay olan bu yöntem ile kendinize ait banka hesabınızdan Türk Lirası yatırabilir ve bunu USDT yani Tether’e çevirebilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum (ETH) Fiyatı ve Grafiği - 1 Ethereum Kaç TL Kaç Dolar?

Aldığınız USDT miktarının bakiyenize eklenmesinden sonra ise ‘Al-Sat’ kısmından ‘Temel’ seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçeneğin içerisinde yer alan ‘Dönüştür’ kısmında USDT, ‘Hedef’ kısmına ise ETC birimlerini girmelisiniz. Alım yapmak istediğiniz miktarı girmenizin ardından, işlemi onayladığınızı belirterek, kolaylıkla Ethereum Classic alımınızı tamamlayabilir ve yatırımınıza başlayabilirsiniz.

1 Ethereum Classic Coin Kaç TL Yapar?

1 Ethereum Classic, şu sıralarda Türk Lirası değerinde işlem görüyor.

1 Ethereum Classic Coin Kaç Dolar Yapar?

1 Ethereum Classic Amerikan Doları karşısındaki değerinin ise USD olduğunu görüyoruz.

1 Ethereum Classic Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Ethereum Classic’in, kripto para dünyasının lideri olan Bitcoin karşısındaki değeri ise BTC olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum Classic Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum Classic, Ethereum’un Proof of Stake algoritmasına geçmeye hazırlandığı şu dönem içerisinde Proof of Work algoritmasını madenciliğinde kullanmaya devam ediyor. Blockchain güvenliğini sağlamak adına bu algoritmayı kullanmaya devam eden Ethereum Classic’in madenciliğindeki blok ödülü ise 4 ETC olarak görülüyor. Ethereum’da ise bu blok ödülleri 3 ETH olarak biliniyordu.

Ethereum Classic Coin Neye Göre Düşer?

Ethereum Classic, dolaşım arzına olan talebin az olduğu zaman aralıklarında düşüş gösterebilen bir varlıktır. Bunun yanı sıra Ethereum’a bir nevi tepki olarak ortaya çıkması, Ethereum’un yaşayacağı artışlarda, fiyatının düşebilmesine neden olabilir.

Ethereum Classic Coin Fiyatı

Ethereum Classic fiyatı, TL olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Ethereum Classic, Amerikan Doları değerine sahip durumda.

Ethereum Classic Coin Grafiği

Ethereum Classic, 25 Haziran 2016 tarihinden bu yana piyasalarda yer alıyor. Bir süre boyunca ufak iniş çıkışlar yaşayan ve hareketsiz kalan Ethereum Classic, 2017 senesinin Nisan ayında ise yükselişine başlamış olarak karşımıza çıkıyor. 2017 Kasım’ında değerini 45 dolar seviyesine çıkararak rekor kıran Ethereum Classic, bundan sonraki süreçte ise tekrar bir azalma eğilimine girmiş olarak görülüyor. Günümüzde de yüzde 1’in altında bir artışla 5,45 dolar değeri ile işlem görmeye devam ettiğini görüyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cardano (ADA) Fiyatı ve Grafiği - 1 Cardano Kaç TL Kaç Dolar?

Ethereum Classic Coin Piyasa Değeri

Ethereum Classic piyasa değerinin, TL olduğunu görüyoruz. Piyasa değerinin Amerikan Doları değerinin ise USD olduğunu belirtebiliriz.

Ethereum Classic Coin Analizleri

Ethereum Classic, her ne kadar Ethereum’a bir tepki olarak geliştirilmiş olsa da şu zamana kadar, Ethereum’a rakip olmayı başaramamış durumda. Bir dönem piyasaların da hareketliği olmasıyla değerini yükselten Ethereum Classic’in, şu sıralarda tekrar düşüşe uğradığını görüyoruz. Kripto para sıralamasında da Ethereum, Bitcoin’in en büyük rakibi olarak ikinci sırada yer almaya devam ederken, Ethereum’un 33. sıraya kadar gerilediğini görüyoruz.

Ethereum Classic Coin Yükselir mi?

Ethereum Classic, tahmin edilmesi oldukça zor olan kripto paralardan biridir. Karşısına aldığı Ethereum, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olarak piyasalarda yer almaya devam ederken, Ethereum Classic’in yükseliş yaşayacağını söylemek bir hayli güç. Oldukça ses getirici geliştirmeler veya ortaklık anlaşmaları yapması, fiyatında büyük yükseliş sağlayabilecek olsa da yakın bir zaman içerisinde bu gibi durumların yaşanabileceğine dair herhangi bir bulgu bulunmuyor.

Ethereum Classic Coin Nasıl Çalışır?

Ethereum Classic’in temel çalışma prensiplerini Ethereum ile kıyaslayarak anlatabiliriz. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki her iki platformun da çalıştığı ağlar farklıdır. Aynı teknolojiyi kullanmalarına rağmen, geliştiricileri farklı ekiplerden oluştuğu için güncellemeleri ve geliştirmeleri farklı şekilde ilerler. İki kripto para birimi arasındaki en belirgin fark ise blok ödüllerinde görülüyor. Ethereum’un blok başına 3 ETH vermesinin karşılığında Ethereum Classic blok ödülü olarak 4 ETC veriyor. Ayrıca Ethereum Classic geleneksel Proof of Work algoritmasını kullanmaya devam ederken, Ethereum ise Proof of Stake algoritmasına geçiş hazırlıkları yapıyor.

Ethereum Classic Nereden Alınır?

Ethereum Classic, işlem gördüğü borsalar üzerinden alınabilen bir kripto paradır. Bu borsaların en öne çıkanı ise ticaret hacmi olarak en büyük kripto para borsası olan Binance borsasıdır. Binance dışında Coineal, OKEx, HitBTC, Huobi Global gibi büyük borsalardan da Ethereum Classic alınabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Aave (LEND) Fiyatı ve Grafiği - 1 Aave Kaç TL Kaç Dolar?

Ethereum Classic Coin Güvenilir mi?

Ethereum Classic, halen Proof of Work algoritmasına sahip olduğu için yüzde 51 gibi saldırılara uğramaya oldukça müsait bir kripto paradır. Yakın dönemde yaşadığı saldırı da bunun kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum kurucusu Buterin’in de dediği gibi, Ethereum Classic Proof of Stake algoritmasına geçmediği sürece, güvenliği ile ilgili soru işaretlerini gideremeyecek gibi duruyor.

Ethereum Classic Coin Neye Göre Artar?

Ethereum Classic, sektörün genel geçer kuralı olan arz-talep dengesine göre fiyatını arttırabilir. Hali hazırda dolaşımda olan arzına gelen talebin yükselmesi, Ethereum Classic fiyatının da artmasını sağlar. Bunun yanı sıra nadir de olsa Ethereum’un yaşadığı düşüşlerde ve hakkında çıkan spekülasyon durumlarında, Ethereum Classic fiyatı artabilir.

Ethereum Classic Coin Haberleri

Ethereum Classic hakkında çıkan haberlerin bazılarını şu şekilde derledik:

Binance Futures, Ethereum Classic’i Listelemeye Hazırlanıyor

Binance, kendisine ait olan vadeli işlem platformu hakkında yeni bir duyuruda bulundu. Duyuruda, Ethereum Classic yatırımcılarına, uzun süredir bekledikleri müjdeli haber verildi. Binance borsasına ait olan vadeli işlem platformu olan Binance Futures içerisinde, Ethereum Classic’in de listeleneceği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Ethereum Classic kullanıcıları da artık Binance Futures üzerinden vadeli işlem ticareti gerçekleştirebilecekler. Üstelik Ethereum Classic yatırımcılarına, birçok kripto paranın aksine 50 yerine 75 kata varabilen kaldıraç oranı imkanı verilecek.

Ethereum Classic’e İkinci Saldırı Şoku

Ethereum Classic, geçtiğimiz günlerde yaşamış olduğu yüzde 51 adı verilen saldırıdan sonra, ikinci bir saldırı ile karşı karşıya kaldı. Kripto para şirketi olan Bitfly, yapmış olduğu duyuru ile Ethereum Classic’in ikinci kez saldırıya uğradığını açıkladı. Bu duyurunun ardından Binance tarafından da bir açıklama geldi ve Ethereum Classic’e yönelik yapılan saldırı doğrulandı.

4 binin üzerinde bloğun tekrar organize edildiğini açıklayan Binance ve Bitfly, Ethereum Classic ile yapılan işlemlere ara verdi. Bu gelişmelerin üzerine Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den de bir açıklama geldi. Buterin, Ethereum Classic’in Proof of Stake algoritmasına geçme zamanının geldiğini söyledi ve böylece güvenli bir ortam sağlayabileceklerini söyledi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu