Anasayfa Altcoin Ethereum Deflasyonist Yapıya Dönüyor: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Ethereum Deflasyonist Yapıya Dönüyor: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Altcoin

Ultra Sound Money verilerine göre, 7 Ağustos itibarıyla Ethereum ağı, birleşmeden bu yana çıkarılan kripto paraların yarısından fazlasını yaktı. İşte detaylar...

Ethereum Deflasyonist Yapıya Dönüyor: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Ultra Sound Money verilerine göre, 7 Ağustos itibarıyla Ethereum (ETH) ağı, birleşmeden bu yana çıkarılan kripto paraların yarısından fazlasını yaktı. Birleşmeden bu yana yaklaşık 6,5 milyon ETH basıldı ve bunların 3,5 milyondan fazlası yakıldı.

Ethereum'un şu anda yaklaşık 120.2 milyon kripto para para arzı var. Ve model hala enflasyonist olduğundan, her yıl daha fazla kripto para ekleniyor. Şu an itibariyle, ağ her yıl yaklaşık 580.000 ETH ekliyor. Bununla birlikte, Ethereum ağı her yıl yaklaşık 1,75 milyon Ethereum (ETH) yakıyor ve arzı kabaca %0,98 oranında düşürüyor.

Bu, platformu bir şekilde deflasyonist hale getirir çünkü dolaşımdaki Ethereum (ETH) miktarı, kripto para ağda aktif olarak yakıldıkça azalır.

Şu anda, Ethereum (ETH) transferleri ve akıllı sözleşme işlemleri tarafından üretilen gas (işlem ücreti) ücretleri bu yanıkların ana itici gücüdür. Ayrıca OpenSea ve UniSwap gibi NFT ve DeFi platformları da rol oynuyor. Ek olarak, Ethereum ağındaki bir ERC-20 token veya Tether (USDT) transferi de ETH yakmalarına katkıda bulunur diyebiliriz.

ETH Fiyatı Yanıklara Tepki Verecek Mi?

Ethereum Deflasyonist Yapıya Dönüyor: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Şimdiye kadar, ETH'nin fiyatları yanıklara büyük ölçüde yanıt vermedi. Bunun nedeni şu anda daha az talep olabilir. Talep olmaksızın yakmalar, varlığın fiyatını yükseltmek için çok az şey yapacaktır. Bununla birlikte, projenin nihai hedefi, yakma oranının yeni kripto para basma oranını geride bırakmasıdır. Bu, Ethereum'u etkili bir şekilde deflasyonist hale getirecektir.

Ayrıca birçok kişi, EIP-1559 protokolünün uygulanmasından sonra Ethereum'un Bitcoin'den daha deflasyonist hale geldiğini iddia ediyor. Bu protokol, her işlemden gas (işlem ücreti) ücretinin bir kısmının yakılmasından sorumludur.

Bununla birlikte, 21 milyon kripto para ile sınırlı olan Bitcoin'in aksine, Ethereum (ETH) arzında sabit bir üst sınır yoktur. Bu nedenle, gerçekten deflasyonist bir varlık olarak kabul edilmesi için ETH'nin kullanım oranının, ihracını geride bırakması gerekecek. Yazının yazıldığı sırada Ethereum (ETH), son 24 saat içinde %0,2 düşüşle 1.830 dolardan borsada işlem görüyordu.

Ethereum Deflasyonist Yapıya Dönüyor: Fiyat Nasıl Etkilenecek? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar