Kripto Para Haberleri

Ethereum Durağan Koin Piyasasında Bitcoini Geride Bırakıyor

Bitcoin mart ayı düşüşleri sırasında bir dizi temel değişiklik yaşadı. Bununla birlikte Bitcoinin durağan koin piyasasında yaşadığı değişiklikler çoğu kişiye şaşırtabilir.

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanında yaşanan fiyat dalgalanmaları yüzünden birçok tüccar durağan koinlere akın etti.

USDT cinsinden Bitcoin ticareti mart ayında üç katına çıkarak 21,6 milyon BTC’ye yükseldi ve sadece bir ayda %182 artış kaydetti. ABD doları ve Japon Yeni ticaretinde de benzer bir oran gözlemlendi. Dolar ile BTC ticareti 2,7 milyon dolara çıktı ve Japon Yeni ile BTC ticareti 1,8 milyon Yen’e çıktı.

Açıkçası, Bitcoin ve Ethereum bu sefer doğrudan ABD doları için satılmadı, ancak BTC ve ETH büyük durağan koine geçti.

Bununla birlikte, durağan koinlerin tasfiye açısından liderliği son zamanlarda radikal bir değişimle karşı karşıyadır.

Son 12 ay içinde durağan koinler daha da büyüdü. Ethereum USDT büyümesine kıyasla Bitcoin USDT büyümesi daha fazla gerçekleşti.

Şaşırtıcı bir şekilde, Tether de durağan koinlerinin bir kısmını Ethereum ağına geçirdi ve şu anda piyasada sunulan durağan koinlerin %75’i Ethereum’da yer alıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Alt Sezonu Bitcoin Yüzünden Beklemek Zorunda Kalabilir

Ethereum, durağan koin kullanıcılarının hızlı bir şekilde kredi platformları için popüler bir merkez haline gelen DeFi protokollerine erişmesine izin verdi. Ölçeklenebilirlik ve UX ağının iyileştirilmesi açısından da önemli bir gelişmelere imza attı.

Ek olarak, bazı bankalar da ETH ağının verimliliğinin ve işlevselliğinin Bitcoinden çok daha yüksek olduğu için Ethereum ağında durağan koin ihraç edilmesini düşünüyor.

Durağan koin piyasasının Ethereumun elinde olması nedeniyle Ethereum ağının ilerleyen zamanlarda Bitcoinden çok daha fazla kullanılması mümkündür.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu