Altcoin HaberleriEthereum Haberleri

Ethereum düşüyor ancak yatırımcılar ETH’yi bırakmıyor

Ethereum Constantinople forku, 28 Şubat’ta başladı ve Etherum’un diğer birçok çatallaşma dönemi fiyatı gibi, bu hard forkta odak noktasıydı. Daha önce çatalların son zamanlarda kendilerine karşı bir yükseliş hissi vardı, ancak son zamanlarda işler değişti ve çatallar birkaç yıl önce olduğu kadar dikkat çekmiyor ve ses getirmiyordu.

Ethereum’un Ocak ayında daha erken fork planlanmıştı, ancak test aşamasında yaşanan bir sorun nedeniyle ertelenmesine karar verilmişti. Birçok kripto analisti, fiyatlarının %20 oranında düştüğünü gören Etherum’un son katı çatalında olduğu gibi, Ether token için fiyatlarda bir düşüş olacağını tahmin ettiler. Bununla birlikte, mevcut senaryoda, Ether’in fiyatları sert çataldan bu yana %5 oranında azaldı.

Ethereum forkunun 28 Şubat’ta başlaması ile birlikte piyasada nasıl gelişmeler olacağı merak edilirken, %5 değer kaybının çok kötü olmadığı, ancak daha büyük düşüşlerin kapıda olabilecek olduğu tahmin edilmekte.

Piyasa Düşüşleri Fiyat Düşüşünün Nedeni Olabilir

ETH token fiyatı, çatalın başlamasından bu yana %5’lik bir düşüşle 123$ seviyesine yakınlaştı. Bununla birlikte, Bitcoin’in piyasadaki yatırımcıları psikolojik yönlendirmede ve karar vermelerinde hala önemli bir rol oynadığını belirtmek gerek. Bitcoin yeşil ise, pazarın geri kalanı bu rengi takip eder veya tersi de geçerlidir. Şu anda, Bitcoin 2 saatlik zaman diliminde %3.5 düşüş ile işlem görüyor ve bu nedenle Ethereum fiyatlarındaki eğilimi artırıyor.

Düşük bir işlem fiyatı, ivme arttığında genel işlem hacmini etkilemiyor. Genel Ethereum işlem hacmi hala yaklaşık 3.7 milyar dolar seviyesinde ve gerçek bir yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Yatırımcılar ETH Biriktiriyor

Mevcut düşük fiyatlar, bir sonraki boğa piyasası geldiğinde satış yapmayı umarak, bir birikim modunda olan tüccarlar için mükemmel bir fırsat sunuyor. ETH belirteci 140$’lık üst sınırı kırmakta zorlandığı için Ethereum’un dalgalı fiyatları son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. ETH belirteci, son zamanlarda çeşitli durumlarda yukarı çıkış göstermiş ancak bir boğa koşusu yaratmak için direnci kırmayı başaramamıştır.

Birçok kişi Ethereum’un konumunu sağlamlaştırma konusundaki başarısızlığından endişe duyuyor ve son %5’lik düşüş yatırımcıların endişesine katkıda bulunan bir başka faktörden sadece bir tanesi.

Ethereum fiyatının düşmesi ise gelecekte daha büyük yatırımcı kayıplarına sebep olabilecek olduğundan, bu dönemde Ethereum alan kişiler gelecekte kaybedebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cardano (ADA) Amerikalı Şarkıcıların Satın Almasıyla Rekor Seviyelere Ulaştı

Fiyatların gerilemesi durumunda en çok etkilenecek olan Ethereum olabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu