Analizler

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 08.05.2021

Cuma günü, VanEck, şu anda SEC tarafından incelenmekte olan Bitcoin ETF başvurusuna eşlik olarak ABD’deki ilk Ethereum ETF’si için başvuruda bulundu.

Cboe’da işlem yapması önerilen VanEck Ethererum Trust’ın VanEck’in potansiyel Bitcoin ETF’sinin temelini oluşturan orana çok benzerlik gösteren bir endeks olan MVIS CryptoCompare Ethereum Benchmark Rate’i izleyecek.

Ethereum ETF ölçütü dünya çapındaki en likit ve en düşük riskli beş Ethereum borsasındaki ortalama fiyatları toplayacak. Bu fiyatlar daha sonra hacme göre ağırlıklandırılacak. Beş başlangıç ​​borsası arasında Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit ve Kraken bulunuyor. Bu borsalar düzenlemeler yılda iki kez yapılabiliyor. Başvuru sırasında herhangi bir saklama hizmet sunucusu yok.

VanEck’in Ethereum ETF başvurusunda: VanEck ve MVIS, dosyalamalarında kripto para piyasasının olgunlaşmasının devam ettiğine işaret ederek “ETH piyasası, önemli açılardan yerleşik küresel öz sermaye, sabit gelir ve emtia piyasası ile benzer bir verimlilik ve ölçek seviyesinde faaliyet gösterecek şekilde olgunlaştı. Kanıt olarak VanEck, Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin başlatıldığına işaret ediyor, yabancı bir Ethereum ETF’si olduğunu, ETH için canlı bir piyasa yapıcı topluluğu bulunduğunu ve ulusal bankaların saklama hizmetleri sağlama becerisine sahip olduğunu belirtiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tether 5. Blockchainine Katılıyor

Ethereum’un Yükselişi

Ethereum

Ether, Bitcoin’den sonra en popüler ikinci kripto para birimidir ve NFT’ler de dahil olmak üzere merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına sahip programlanabilir bir blok zinciri olan Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimidir

Ethereum son zamanlarda Altın, Bitcoin ve diğer değer deposu varlıklarının yanı sıra olağanüstü bir performans sergiliyor. VanEck’in dosyalaması ABD’de türünün ilk örneği olmasına rağmen, Nisan ortasından bu yana Kanada’da büyük ticaret hacimlerine ulaşan 4 adet Ethereum ETF’si var.

Ayrıca VanEck’in ETH ETF başvurusu, ETH’nin kurumsal yatırımcıların dikkatini çektiğini gösteriyor. Fiyat, aynı dönemde ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla buna göre yanıt verdi. ETH, günlük grafikte %1.5 değer kazandı ve şu anda 3.536 dolardan işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafikte, ETH sırasıyla %27.6 ve %78.2 değer kazandı.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu