Ethereum Haberleri

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: Deneyimli Kâhin Şok Açıklamalarda Bulundu

ETH / USD kuru dün en yüksek 2663.30 dolar ve en düşük 2532.25 dolar arasında gidip geldikten sonra Salı gününü 2.663.30 dolarda kapadı.

Ethereum fiyatı, Berlin güncellemesinin işlem ücretlerinde düşüşe ve DeFi aktivitesinde bir artışa neden olmasının ardından bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Defi ve NFT’ler gibi sektörlere artan popülerlik, 2021’de Ethereum’un biriminin benimsenmesini artırdı. Son birkaç yılda görülen bu patlayıcı büyüme, Ethereum ağı olmadan mümkün olamazdı. Ethereum ağında, 15 Nisan’da Berlin güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinin ardından ETH fiyatı 2.600 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına neden oldu.

Berlin yükseltmesi, ortalama işlem ücretlerini daha yönetilebilir bir seviyeye çekti ve bu da Uniswap ve SushiSwap gibi en iyi merkezi olmayan borsalarda (DEX) ticaret hacminin artmasına neden oldu. En iyi Defi ve NFT ürünlerinin çoğu şu anda Ethereum platformunda çalıştığı için genel olarak faaliyetlerdeki artış, kısa vadede ETH fiyatının BTC’den daha hızlı bir şekilde artmasına neden oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum hard fork öncesi ''stok'' yapan yatırımcılar sayesinde değer kazanabilir

Ayrıca, bir Defi protokolü olan Opium Network yüksek kaldıraca maruz kalma yoluyla kullanıcıların Ethereum’daki getirilerini artırmaları için yeni bir yol başlattı. Buna ek olarak dün bildirdiğimiz gibi işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Binance, Haziran ayında NFT pazarı çıkaracağını duyurdu. Binance NFT pazarı, Binance Akıllı Zincir ve Ethereum Ağı üzerinde çalışacak. Bu, piyasa kullanıcılarının Ethereum NFT’lerini Binance cüzdan hesaplarında görecekleri anlamına geliyor. Bu haber, salı günü zaten yükselen ETH fiyatlarına güç kattı.

ethereum

Ethereum için Günlük Teknik Seviyeler

Destek ve dirençler:

  • 575,94 dolar destek ve 2.706,99 dolar direnç
  • 488,57 dolar destek ve 2.750,67 dolar direnç
  • 444,89 dolar destek ve 2.838,04 dolar direnç
  • Pivot Noktası: 2.619.62 dolar

ETH / USD çifti 2.600 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor ve 2.719 direnç seviyesinde reddedildikten sonra düşüş eğilimi gösteriyor. ETH, dört saatlik zaman dilimlerinde kapalı cımbız üst formasyonuna sahip ve 2.719 doların altında aşağı yönde düzeltme yapıyor. Aşağı yönde, destek bugün yaklaşık 2.437 dolar seviyesinde bulunuyor. MACD değeri 0 seviyesinin üzerinde duruyor, ancak son histogramlar ETH’de düşüş eğilimi olacağını gösteriyor. Aynı zamanda, 4 saatlik grafikte ETH fiyatı 50 EMA’nın altına doğru geriliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Uniswap'ta Kısa Süreliğine 450 Dolara Yükseldi

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu