Coin Rehberi

Ethereum (ETH) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Ethereum merkezi olmayan bir açık kaynaklı blok zinciri sistemidir. ETH yani Ether ise bu ağın yerel kripto para birimidir. Ethereum ağı ve ETher diğer birçok kripto para birimi için ve ayrıca merkezi olmayan akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için bir platform olarak çalışır.

Ethereum (ETH) blockchain akıllı sözleşme platformu kavramına öncülük etmiştir. Akıllı sözleşmeler, internet üzerinde birden fazla taraf arasında bir sözleşmenin yerine getirilmesi için gerekli işlemleri otomatik olarak yürüten bilgisayar programlarıdır. Ayrıca Ethereum (ETH) ağın kripto para birimleri de oluşturulabilir. Bugüne kadar Ethereum (ETH) ağında 280.000’den fazla ERC-20 uyumlu token çıkmıştır. Bunların 40’tan fazlası, örneğin USDT, LINK ve BNB gibi piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasındadır.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Ethereum (ETH) Hangi Ülkenin?

eth

Ethereum (ETH) merkezi olmayan bir kripto para olduğundan dolayı herhangi bir ülkenin değildir. Ethereum (ETH) kurucuları arasında Rus/Kanada, İngiltere ve İsviçre’li kişiler yer alıyor. Bu Ethereum (ETH) bu ülkelere ait olduğu anlamına gelmiyor.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Yorum ve Tahminleri 2021

Ethereum (ETH) Sahibi Kim?

Ethereum’un toplam sekiz adet kurucu ortağı vardır. Bu 8 kurucu ortak ilk kez 7 Haziran 2014’te İsviçre’nin Zug kentinde bir araya geldiler.

Rus-Kanadalı Vitalik Buterin belki de bu grubun en iyi bilinenidir. İlk olarak 2013’te Ethereum’u tanımlayan orijinal whitepaper’ı yazdı ve hala Ethereum (ETH) üzerinde geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

ethereum

İngiliz programcı Gavin Wood, Ethereum’un ilk teknik uygulamasını C++ programlama dilinde kodladı, Ethereum’un yerel programlama dili olan Solidity’yi önerdi ve Ethereum Vakfı’nın ilk baş teknoloji sorumlusu oldu. Tartışmasız olarak Gavin Wood ETH’nin ikinci en önemli kurucu ortağıdır.

Ethereum’un diğer kurucu ortakları arasında Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson, Mihai Alisie, Di Iorio, Joseph Lubin ve Amir Chetrit yer alıyor.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Hangi Borsalarda Var?

Ethereum (ETH) Ne Zaman Çıktı?

Ethereum ilk olarak 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından yayınlanan bir teknik incelemede tanımlanmıştır. Vitalik Buterin diğer kurucu ortaklarla birlikte, 2014 yılının yazında halka açık bir çevrimiçi satışta Ethereum (ETH)’a fon sağladı ve 30 Temmuz 2015’te Ethereum (ETH) blok zinciri resmi olarak açıldı. Yani aslında Ethereum (ETH) 30 Temmuz 2015’te çıktı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu