Coin Rehberi

Ethereum (ETH) Neden Artıyor?

Kripto para sektöründe gösterdiği yükseliş ile ilgilerin odağında olmayı başaran Ethereum, birçok yatırımcı tarafından merak edilen ‘Ethereum Neden Artıyor?’ sorusunu da beraberinde getiriyor. Bu yazımızda sizlere Ethereum’un yaşadığı artışın nedenlerini ve Ethereum’un ne gibi durumlarda artabileceğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık…

Ethereum (ETH) Fiyatı Neden Artıyor?

Ethereum, son zamanlarda fiyatını önemli derecede arttırarak piyasada ses getirmeyi başardı. Bu yükselişin ardından da birçok kişi, bu fiyat artışının temelinde yatan nedenleri merak etmeye başladı.

Ethereum’un gösterdiği bu çıkışın altında yatan nedenlerin başında, hiç kuşkusuz ki Bitcoin’in içerisinde bulunduğu yükseliş rallisi geliyor. 11 bin dolarlık direncin üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, Ethereum dahil olmak üzere piyasadaki birçok varlığın artış göstermesini sağladı. Bitcoin’in gösterdiği yükseliş ile beraber Ethereum da Eylül ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Ethereum (ETH) Fiyatı İlk Çıktığı Zaman Ne Kadardı?

Ethereum, piyasalarda ilk kez aldığı 8 Ağustos 2015 tarihinde, 2,79 dolarlık açılışla işlem görmeye başladı. Ethereum’un şu sıralardaki değerinin ise 370,47 dolar olduğunu görüyoruz. Bu da Ethereum’un, ilk günden beri elinde ETH bulunduran yatırımcısına, yüzde 9 binden daha fazla bir getiri sağladığını gösteriyor.

Ethereum (ETH) Neden Artıyor?

https://www.google.com/finance

Ethereum (ETH) Yükselmesi için Ne Gerekli?

Ethereum’un yükselişe girmesi adına gerekli olan durumların başında, gördüğü talebin artması geliyor. Yatırımcılar tarafından gösterilen yoğun ilginin yanı sıra madencilerin Ethereum ağında yapacağı verimli çalışmalar, Ethereum’un fiyatının yükselmesindeki ana unsurlar olarak biliniyor.

Bunun yanı sıra piyasanın lideri olarak bilinen Bitcoin’in izleyeceği yol da Ethereum’un fiyat belirlemesinde önemli bir yer tutuyor. Bitcoin’in gireceği yükseliş trendi, aynı şekilde Ethereum’un fiyatını da yükseltebilir.

Ethereum (ETH) Rekor Fiyatı

Ethereum’un piyasalarda listelendiği süre zarfında gördüğü rekor değerine, 1.432,88 dolar ile 13 Ocak 2018 tarihinde ulaştığını görüyoruz. Ethereum, tüm zamanların en düşük değerini ise 21 Ekim 2015 tarihinde 0,420897 dolar ile görmüştü.

Ethereum (ETH) Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Ethereum’un güncel fiyatı, 366,80 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

1 Ethereum (ETH) Kaç TL?

1 Ethereum’un Türk Lirası karşısındaki değerinin ise 2.913,04 TL olduğunu görüyoruz.

Ethereum (ETH) Neden Artıyor?

TradingView ETH/USD: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Ethereum (ETH) Düşer mi?

Ethereum hakkında birçok uzman yakın tarihte büyük bir düşüş görebileceğinin sinyallerini vermişti. Ethereum fiyatının 340 doların altına indiği dönemlerde, 240 dolara kadar düşüşün gerçekleşebileceği, uzmanlar tarafından vurgulansa da Ethereum beklenen düşüşün aksine değerini yükseltmeyi başarmış durumda. Şu sıralarda 370 dolar seviyelerinden işlem gören Ethereum’un, yakın zamanda gelecek olan Ethereum 2.0 güncellemesi ile beraber, bu yükselişini katlayarak devam ettirmesi bekleniyor.

Ethereum (ETH) Yükselmesinin Arkasındaki Nedenler

Ethereum’un son zamanlarda yakaladığı yükselişin arkasındaki nedenlere baktığımızda, Bitcoin’in gösterdiği büyük çıkışın önemli bir yere sahip olduğunu görüyoruz. Uzun bir süredir gördüğü en yüksek değere ulaşan Bitcoin, Ethereum da dahil olmak üzere piyasada yer alan birçok kripto para birimini olumlu yönde etkilemişe benziyor.

Ethereum’un içerisinde bulunduğu yükseliş trendinin bir başka nedeni ise yakın bir tarihte gelmesi beklenen Ethereum 2.0 güncellemesi olarak gösteriliyor. Şimdiden büyük ilgi görmeyi başlayan güncelleme, Ethereum’a olan talebi de henüz tanıtılmadan arttırmış durumda. Bu da Ethereum fiyatının yükselmesine neden oluyor ve güncellemenin sunulması ile birlikte daha da büyük bir yükselişin yaşanabileceği öngörülüyor.

“Ethereum’a Günde 10 Dolar Yatırsaydınız Ne Olurdu?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/ethereum-gunde-10-dolar/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu