Coin Rehberi

Ethereum (ETH) Neden Düşüyor?

Kripto para sektöründe Bitcoin’in en büyük rakibi olan gösterilmeye devam eden Ethereum, son dönemlerde ise yaşadığı düşüş trendi ile gündeme geliyor. Birçok Ethereum yatırımcısının yanı sıra piyasayı yakından takip edenler de bu düşüşün arkasında olan nedenleri öğrenmek amacıyla ‘Ethereum Neden Düşüyor?’ sorusunu yöneltiyorlar. Bu yazımızın içerisinde, Ethereum’un yaşadığı düşüş trendi ile ilgili merak edilen bütün bilgilere ulaşabilirsiniz…

Ethereum (ETH) İlk Çıktığında Ne Kadardı?

Ethereum, piyasalara ilk giriş yaptığı tarih olan 7 Ağustos 2015 içerisinde 2,83 dolar ile açılışını yapmıştı. Şu sıralarda ise 376,99 dolar değerine sahip olan Ethereum, ilk günden beri Ethereum sahibi olan bir yatırımcısına, toplamda yüzde 9 binin üzerinde bir kâr sağlamış durumda.

Ethereum (ETH) Neden Yükselmiyor?

Ethereum’un ağı içerisinde yer alan, DeFi olarak da bildiğimiz merkezi olmayan finans uygulamaları, gelişmeye devam ederken, Ethereum’un fiyatının yükseliş göstermemesi ‘Ethereum Neden Yükselmiyor?’ sorusunu ortaya çıkarıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  IEO’lara Yatırım Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Ethereum ağında bulunan DeFi uygulamalarında bulunan kilitli Ethereum varlıkları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Fakat bu durum, Ethereum’un fiyatında beklendiği üzere artışa neden olmuyor. Analistler tarafından yapılan yorumlara göre bu yükselişin gerçekleşmesinin en önemli sebebi, DeFi projelerinin henüz yeterli seviyede gelişmiş olmaması olarak gösteriliyor. DeFi’nin bu gelişime sahip olmaması da Ethereum üzerinde bir alış baskısı yaratacak seviyede bir sermaye çekememesine ve doğal olarak fiyatının artış göstermemesine neden oluyor.

Ethereum (ETH) Neden Düşüyor?

https://www.google.com/finance

Ethereum (ETH) Düşmesinin Arkasındaki 5 Temel Neden

Ethereum’un yaşadığı düşüş trendinin arkasında birçok neden yattığı, analistler tarafından yapılan yorumlarda belirtiliyor. Geride bıraktığımız sene içerisinde 390-395 dolarlık direnç seviyelerini zorlayan Ethereum’un, yeni bir rekora doğru koştuğu şeklinde yorumlar yapılıyordu. Fakat şu sıralarda Ethereum, kendisinden beklenilen çıkışı yapamadığı gibi direnç seviyesinde de tutunamayarak düşüş yaşamış bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yatırımcılar yaşadığı kayıplar yüzünden sitemkar yorumlarda bulunsalar da uzmanlar, 390 dolarlık direnç seviyesinin oldukça zor kırılacağını söylüyorlar.

Ethereum’un düşüşünde etkisi olan faktörlerden en önemlisi de merkezi olmayan finans olarak da bilinen DeFi sisteminin yaşadığı düşüş geliyor. Geride bıraktığımız aylarda birçok büyük borsayı bile geride bırakan DeFi, rüya gibi bir dönem geçirmişti. Ancak adını bu kadar kısa sürede duyurması, dolandırıcıların da sistemi fark etmesinin bir o kadar çabuk gerçekleşmesine neden oldu ve yaşanılan olaylar DeFi sisteminin gerilemesine neden oldu. DeFi alanında yapılan işlemlerin önemli derecede kısmının da Ethereum ağı üzerinde yapılması, Ethereum fiyatını da olumsuz yönde etkiledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Chiliz Coin (CHZ) Nedir? Nasıl Alınır?

Ayrıca Ethereum, piyasanın lideri olan Bitcoin’den de olumsuz anlamda etkileniyor. Sektörün belirsizlik içerisinde olduğu durumlarda Ethereum da dahil olmak üzere bütün altcoinler, Bitcoin’in gittiği yolu izliyorlar. Bu da fiyatlarının Bitcoin’e bağlı olmasına neden oluyor. Son dönemlerde de ciddi düşüş içerisinde olan Bitcoin, Ethereum başta olmak üzere birçok altcoinin fiyatının düşmesine neden oluyor.

Ethereum (ETH) Ne Zaman Yükselir?

Yatırımcıların ve piyasayı takip edenlerin merak ettiği bir diğer konunun ise Ethereum’un ne zaman yükselişe geçeceği olduğunu görüyoruz. Bu konuda analistlerin yaptığı yorumlara baktığımızda, Ethereum’un yaşamış olduğu düşüş trendini geride bırakarak, artışa geçmesinin önünde birtakım engeller yer alıyor. Analistler, Ethereum’un birden fazla direnç bölgesini kırmayı başarması halinde, yükselişe geçebileceğini söylüyorlar. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için Ethereum’un oldukça ciddi bir mücadele vermesi gerektiğini ve işinin hiç kolay olmadığını da belirtiyorlar.

Ethereum (ETH) Neden Düşüyor?

Ethereum (ETH) Yükselmesi için Ne Gerekli?

Ethereum’un yükselmesi için gerekli olan durumlar, kendisi ile ilgili yaşanacak gelişmeler olabileceği gibi Bitcoin önderliğindeki piyasanın olumlu bir gidişata geçiş yapmasıdır. Ethereum’un kendisine bağlı olarak fiyatını yükseltebilecek en temel gereklilik ise yatırımcı sayısını arttırmasıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum fiyatı artacak mı?

Bunun yanı sıra son zamanlarda sıkça duymakta olduğumuz, Ethereum’un Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake konsensüsüne geçişi de fiyatının artmasında etkin bir rol oynayabilir.

Ayrıca, altyapıların oluşturulmasında akıllı sözleşmelerin kullanımının yaygınlaşması da Ethereum fiyatının yükselişe geçmesini sağlayabilir. Birçok büyük kuruluşun akıllı sözleşmeler ile oluşturacağı altyapılarda, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri tercih ettiği biliniyor. Bunun nedeni de Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerin, oldukça geniş bir kullanım alanını bulunması olarak gösteriliyor. Bu sözleşmelerin kullanımının yaygınlaşması da Ethereum fiyatının yükseliş trendine girmesini sağlayabilir.

“Electroneum (ETN) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı altcoin incelememizi okumak için: https://www.koinbox.net/electroneum-etn-nedir-nasil-alinir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu