Anasayfa Analiz Ethereum Fiyat Analizi: ETH Satın Alma Sinyali Yanıp Sönüyor!

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Satın Alma Sinyali Yanıp Sönüyor!

Analiz

Ethereum fiyatı son birkaç gündür aşağı yönlü bir düşüş yaşarken, tarihsel olarak doğru bir trend göstergesi ETH için bazı şeyler söyledi...

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Satın Alma Sinyali Yanıp Sönüyor!

Günlük grafikte Ethereum (ETH) bir kez daha 2.000$ seviyesini kırmayı başaramayınca, fiyat son günlerde düşüşe geçti. Ancak, tarihsel olarak doğru bir trend göstergesinin gösterdiği gibi, bu artık değişebilir.

Kripto para tüccarları ve analistleri çalkantılı piyasada gezinmek için sürekli olarak güvenilir göstergeler ararlar. Dikkat çeken böyle bir gösterge, günlük grafikte Ethereum (ETH) için bir satın alma sinyali veren Tom Demark 9'dur (TD9). Ünlü analist Joe McCann, öngörülerini Twitter üzerinden paylaşarak, Ethereum'un (ETH) tarihsel TD9 satın alma sinyalleri için %78'lik ilgi çekici bir başarı oranı ortaya koydu.

Ethereum (ETH) Alış Sinyali Veriyor!

Joe McCann'in tweet'i, dijital varlığın son zirvesinden %8,7 düşmesinin ardından ETH/USD ticaret çiftinin TD9 satın alma sinyaline dikkat çekti. Bir varlığın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ölçen bir gösterge olan TD9 göstergesi, RSI'ye benzer şekilde, potansiyel trend dönüşlerini belirlemeyi amaçlar. McCann'e göre geçmiş veriler, TD9 satın alma sinyalinin yaklaşık %78'lik bir kazanma oranıyla Ethereum (ETH) için olağanüstü doğruluğunu gösteriyor.

Analiste göre olası fiyat hedefleri arasında Temmuz açılışı 1.933$, Ağustos 2022 ayı piyasası rallisi 2.031$ ve yılbaşından bugüne kadarki 2021$ seviyesi 2.142$ yer alıyor. Verilerin derinliklerine inen McCann, TD9 satın alma sinyallerini takiben Ethereum'un (ETH) etkileyici performansını vurguluyor. 

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Satın Alma Sinyali Yanıp Sönüyor!

İstatistikler, dijital varlığın sinyali takip eden 7 gün içinde ortalama olarak %2,6'nın üzerinde arttığını ve medyan getirisinin yaklaşık %5 olduğunu ortaya koyuyor. Bu rakamlar tek başına kripto para piyasasında avantaj arayan tüccarların ilgisini çekebilir.

Daha incelikli bir resim sağlamak için McCann, 2023 kripto para piyasası döngüsüne benzediğini düşündüğü 2019 yılını incelemek için verileri daralttı. Bu dönemde TD9 satın alma sinyalleri için yaklaşık %90'lık olağanüstü bir kazanma oranı gösteren sonuçlar daha da büyüleyici.

"Bununla birlikte, verileri 2019'dan (kripto para piyasası döngüleri açısından 2023'e çok benzeyen bir yıl) başlayarak geri alırsak, Ethereum'un (ETH) kazanma oranı yaklaşık %90'dır ve ortalama getiri %7'nin üzerindedir."

Ancak, herhangi bir göstergede olduğu gibi, istisnalar ve ara sıra yanlışlıklar olabilir. McCann'in verileri, TD9 satın alma sinyalinin Ethereum'un (ETH) fiyat hareketini doğru bir şekilde tahmin edemediği birkaç örneği gösteriyor.

Ethereum (ETH) fiyatının satın alma sinyalinden sonra büyük ölçüde düştüğü 13 Mart 2018 tarihi dikkat çekicidir. Ethereum (ETH) fiyatı yedi gün içinde %19,3 ve sonraki 14 gün içinde %34,8'e kadar düştü. Sinyal, 8 Mayıs 2018'de benzer şekilde kötüydü ve ardından Ethereum (ETH), takip eden yedi günde %22,1 ve takip eden 14 günde %26,7 düştü.

Öte yandan, TD9 satın alma sinyali bazı büyük rallileri öngördü. Örneğin, 10 Aralık 2018'de sinyalin ardından Ethereum (ETH) başlangıçta ilk yedi günde %3,7 arttı, ancak ardından 14 günde %53,0 ve 30 günde %64,5 gibi muhteşem bir artış geldi. 11 Mart 2023 tarihindeki en son TD9 satın alma sinyali, ilk yedi günde %18,8 ve 30 gün sonra %29,9'luk bir fiyat artışı sağladı.

Genel olarak TD9 göstergesinin doğruluğunun zamanla azaldığı görülmektedir. Gösterge, ilk yedi günde ortalama +%2,65 ileri getiri ve %5'e yakın medyan getiri ile %78 başarı oranına sahipken, sonraki süreçte başarı oranı düşüyor. 14 gün sonra, TD9 göstergesi, 2018'den bu yana 30 gün sonra %63,0 (ortalama %6,9, medyan %3,8) yalnızca %55,5 (ortalama %3,8, medyan %5,7) başarı oranına sahip.

Heyecanla Beklenen FOMC Toplantısına Saatler Kaldı

TD9 satın alma sinyali Ethereum (ETH) için olumlu bir tablo çizerken, kripto para piyasasında bugün yapılacak olan FOMC toplantısı da dahil olmak üzere dış etkenlere karşı savunmasız olmaya devam ediyor. 25 baz puanlık bir faiz artışı olma ihtimali %98,9'dur. Ancak asıl soru, bunun bu döngüdeki son zam olup olmayacağıdır. Basın zamanında Ethereum (ETH) fiyatı 1.859 dolardı.

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Satın Alma Sinyali Yanıp Sönüyor!

McCann şöyle yazıyor:

"26 Temmuz, Federal Rezerv'in son toplantısı ve Jerome Powell'ın oranları 25 baz puan daha artırması bekleniyor. Jerome Powell basın toplantısında Ethereum (ETH) boğaları için partiyi mahvedecek mi?"

Kaynak: NewsBTC

Ethereum Fiyat Analizi: ETH Satın Alma Sinyali Yanıp Sönüyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar