Analizler

Ethereum Fiyat Analizi: İşte ETH’nin Yeni Hedef Noktası..

Ethereum (ETH), yaz dönemini sonlandırırken adeta patlama yaşadı ve önemli bir direnç noktasını kırarak yükselişini başlattı. Piyasanın en büyüğü ve aynı zamanda Ethereum‘un kendisine rakip olarak gördüğü Bitcoin, 50.000 dolar seviyesini kırmaya çalışırken, ETH neredeyse son 5 aylık dönemde en yüksek toparlanmasını gerçekleştirdi.

Ethereum‘un bazı fiyat hareketlenmeleri, yatırımcılar tarafından sürpriz olarak karşılanmıyor. Ethereum (ETH), son dönemde yaptığı farklı ağlara entegrasyon, NFT oluşturma platformları ve düşük ağ ücretleri gibi bazı projelerle, her zaman olduğu gibi adından fazlasıyla söz ettirmeyi başardı.

İlginizi Çekebilir: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Ethereum (ETH) ağındaki son güncelleme olan EIP-1559 güncellemesi, uzmanlar tarafından ETH fiyatı için çok önemli bir etken. Bu yükseltme, daha hızlı ve kolay işlem yapmanın yanı sıra, bir ‘bahşiş’ uygulamasınıda beraberinde getiriyor. Bu gelişmeler sonucunda, kısa vadeli yatırımcılar gözlerini Ethereum‘un üstünde dikti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CoinShares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirors, kısa vadeli yatırımlar için ETH’nin doğru bir tercih olabileceğine inandığını söyledi.

Bitcoin’in varlığı kesinlikle inkar edilemez. Eğer uzun vadeli bir yatırım yapmak istiyorsam, bu piyasanın en büyüğü olan BTC olacaktır. Ancak gelişen olaylar ile birlikte, kısa vadeli yatırım yapacak olursam tercihim kesinlikle Bitcoin olmaz. Ethereum’un bu konuda bana daha fazla yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

İlginizi Çekebilir: Ethereum (ETH) Yükselir mi? ETH Coin Geleceği 2021

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Kritik Nokta!

Uzman analistlerden aldığımız verilere göre, Ethereum‘un önündeki en önemli direnç noktası 3900 dolar. Ethereum (ETH) fiyatı, eğer ki bu noktayı kırabilirse ATH (en yüksek değer noktası) seviyesi olan 4372 dolara hızlıca tırmanabilir. Ethereum, şu anda 3.766 dolardan işlem görüyor ve son bir haftalık süreçte %23’lük bir artış göstermeyi başardı.

eth

Kaynak: TradingView

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün