Analizler

Ethereum Fiyat Analizi: Yüzde 12 Yükseldi

Ethereum fiyatı hafta sonu görülen 1.750 doların altındaki seviyelerden toparlanmaya başladı. Ether şu anda günlük olarak %10’un üzerinde değer kazandı ve 2.265 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasalarında geçen hafta tüm gözler Bitcoin’deydi. Piyasa değeri ile lider kripto para birimi BTC geçen hafta %40’a yakın bir düşüş sergiledi. Geçtiğimiz hafta sonu ise Bitcoin bu düşüşünü geçen hafta görülen en düşük seviyelere kadar uzatmasa da Ethereum ve diğer altcoinler büyük bir darbe aldı. 23 Mayıs Pazar günü ETH 1.750 doların altında işlem gördü.

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano ve diğer altcoinlerde görülen son düşüşler kripto para madenciliğinde lider olarak tanınan Çin’in kripto para birimleri hakkında 2017’de yaptığı bir uyarıyı yinelemesinden kaynaklanıyor. Aslında, geçtiğimiz hafta elektrikli araç üreticisi Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’i artık bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceklerini açıklamasından dolayı sektör düşüş yanlısıydı. Küresel olarak kripto para birimleri etrafında artmakta olan bir baskı var ve büyük ihtimalle Ethereum’da bu yüzden, kısa vadeli tüccarların ETH’den çıkması ile düşüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Ağı İçin Fiyatın Yükselmesi Sorun Çıkartabilir

Ethereum Fiyat Analizi:

Ethereum Fiyat Analizi: Yüzde 12 Yükseldi –

Ethereum fiyatı şu anda dünkü yaşanan keskin düşüşten toparlanmaya çalışıyor ve günlük olarak %10’un üzerinde değer kazandı. Yine de ETH son 7 günde %35 değer kaybetti. Ayrıca Ethereum şu anda 12 Mayıs 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.384 doların %96 altında işlem görüyor.

4 saatlik Ethereum grafiğine göre ETH dünkü düşüşte EMA-21’den destek aldı. Yine de EMA-13 ve EMA 21 kesişimi düşüş trendinde, fiyat EMA-13’ü yukarı kırdı ancak EMA-21 şu anda direnç görevi görüyor. İlerleyen saatlerde ETH fiyatı EMA-21’in üzerine çıkarsa yukarı yönlü yeni bir hareket başlayabilir.

Ethereum’un dünkü yaşadığı düşüşe tekrardan bakarsak ETH fiyatı yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi dün haftalık destek hattından (1.933 dolar) alıcı buldu. Bu fiyat hareketinin ana direnç seviyesi 2.517 dolarda bulunuyor. ETH fiyatı 2.517 doların üzerine çıkarsa kısa vadede 3.330 doları ziyaret edebilir.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu