Analizler

Ethereum Fiyat Tahmini: 4 Haziran 2021

Ethereum, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri son zamanlarda dar bir aralıkta hareket ediyor. Bu aralık, fiyat hareketinin geleneksel piyasalardan daha aktif olduğu kripto para piyasası için bile dar bir aralıktır.

Bununla birlikte, piyasa şu anda bir bekleme modunda. Bitcoin 32.000 dolar seviyesinde destek bulduğunda, Ethereum da 2.200 dolar seviyesinde destek bulmuştu. Bu lider iki kripto para arasındaki korelasyon, son aylarda Ethereum’un Bitcoin’den ayrılmasına rağmen hala devam ediyor. Yine de Ethereum’un Bitcoin’den ayrıldığı zamanlarda ETH, BTC’den çok daha iyi bir performans sergilemişti.

Şimdi Elon Musk, muazzam miktarda enerji tükettiği gerekçesiyle Bitcoin’i desteklemediği için Ethereum’a sempati duyuyor olabilir. Herkes kripto para piyasasındaki sıkı korelasyonların olduğu ve beğenin ya da beğenmeyin Bitcoin’in diğer kripto para birimlerinin fiyat hareketine öncülük ettiği gerçeğinin farkında olmalıdır. Başka bir deyişle, Bitcoin’in %5 düştüğünü ve Ethereum’un %5 değer kazandığını görmek pek olası değildir. Bu nedenle, Bitcoin düştüğünde Ethereum ve diğer kripto para birimleri de darbe alır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Ethereum hash rate rekoru kırdı ama fiyat artmıyor…

Ethereum Fiyat Tahmini:

Ethereum Fiyat Tahmini: 4 Haziran 2021 –

Teknik açıdan Ethereum şu anda grafikte dar bir aralıkta işlem görüyor. Buradaki kilit seviyeler 2.200 dolar ve 3.000 dolardır. Hem boğalar hem de ayılar, aralığın üstünde veya altında bir günlük kapanışta ticaret yapacak güce sahiptir. Yani Ethereum ya 2.200 doların altına düşecek ve bunu keskin bir düşüş izleyecek ya da 3.000 doların üzerine çıkacak ve yukarı yönde ilerlemeye devam edecek.

Şu anki verilerle ETH’nin ne yapacağını kestirmek imkânsız duruyor. Bu yüzden çoğu tüccar büyük ihtimalle ETH’ye girmek için ilk olarak hangi yönde biri kırılım olacağını bekleyecektir.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu