Analizler

Ethereum Fiyat Tahmini: ETH, Alış Bölgesinin Yaklaşık %15 Altında

Yatırımcılar perşembe günü yayınlanan nispeten güçlü Amerikan enflasyon verilerine tepki verdiğinden ve rekabet arttıkça Ethereum fiyatı hala baskı altında işlem görmeye devam ediyor. ETH, bu ayın en yüksek seviyesinin yaklaşık %15 altında olan 2.457 dolardan işlem görüyor.

Ne oldu: Perşembe günü Amerika Birleşik Devletlerinin nispeten güçlü ekonomik rakamları açıklamasının ardından Ethereum ve diğer dijital para birimleri yan yönde işlem görüyor. Veriler, Amerikan tüketici fiyat endeksinin Mayıs ayında neredeyse 13 yılın en hızlı yükselişini yaptığını gösteriyor.

Aynı dönemde, çekirdek tüketici enflasyonu 1992’den bu yana en hızlı yükselişini gerçekleştirdi. Adil olmak gerekirse, geçen ay tüketici fiyatlarının keskin bir şekilde düştüğü göz önüne alındığında, geçen yılın aynı dönemine göre rakamlar düşük bir taban seviyesinden geri döndü. Yine de ABD’de işgücü piyasasının hala sıkılaştığı düşünüldüğünde, bu rakamlar beklenenden daha erken bir potansiyel sıkılaşmaya işaret ediyor. Bu, Ethereum fiyatı için önemli bir noktadır çünkü çok daha yüksek faiz oranları, daha riskli varlıklar için aşağı yönde bir hareket anlamına gelir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Etherscan Hacke Karışmış Ethereum Adreslerini Bulup İşaretleyecek

Ethereum’da da rekabet arttıkça fiyat geri çekiliyor. ETH blok zincir ağı şu anda nispeten daha ucuz ve daha hızlı olan Solana, Polkadot ve Kusama gibi diğer hızlı büyüyen platformlardan önemli bir rekabetle karşı karşıya. Ethereum güçlü bir pazar payına sahip olsa da diğer rakip ağlar büyüdükçe ETH pazar payını kaybedebilir.

Ethereum Fiyat Tahmini

Ethereum Fiyat Tahmini: ETH, Alış Bölgesinin Yaklaşık %15 Altında –
Ethereum Fiyat Tahmini: ETH, Alış Bölgesinin Yaklaşık %15 Altında 2

Dört saatlik grafikte ETH fiyatının son zamanlarda zorlandığı görünüyor. En önemlisi fiyat, yeşil renkle gösterildiği gibi 2.900 dolardaki önemli direncin üzerine çıkmak için zorlandı. Fiyat ayrıca %23,6 Fibonacci düzeltme seviyesinin biraz üzerindedir. Ayrıca 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların da biraz altındadır.

Bu nedenle, Ethereum fiyatı aşağıdaki grafikte gösterilen direnç bölgesinin altında olduğu sürece baskı altında kalacaktır. Bu seviyenin üzerindeki herhangi bir kırılma ETH fiyatının %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 3.365 dolardaki dirence doğru yükselmesine neden olacaktır.

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu