Anasayfa Coin Fiyatı Ethereum (ETH) Fiyatı ve Grafiği – 1 Ethereum Kaç TL Kaç Dolar?

Ethereum (ETH) Fiyatı ve Grafiği – 1 Ethereum Kaç TL Kaç Dolar?

Coin Fiyatı
Ethereum-eth

1 Ethereum Kaç TL? Ethereum Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para sektöründe yer alan altcoinlerin en büyüğü olarak gösterilen Ethereum, birçok yatırımcının gözdesi durumunda olmaya devam ediyor. Biz de bu yazımızda sizlere Ethereum (ETH) fiyatı, grafiği ve analizi başta olmak üzere birçok konuya yer verdik…

1 Ethereum (ETH) Kaç TL 
1 Ethereum (ETH) Kaç Dolar 
1 Ethereum (ETH) Kaç Euro 
Ethereum (ETH) 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $ 
Ethereum (ETH) 24 Saatlik En Düşük TL 
Ethereum (ETH) 24 Saatlik En Yüksek TL 
Ethereum (ETH) 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $ 
Ethereum (ETH) Piyasa Değeri $ 
Piyasadaki Toplam Ethereum (ETH) Miktarı 

Ethereum Nedir?

Ethereum (ETH), tamamıyla merkezsiz olan ve sınırlı sayıda arzı bulunan programlanabilir bir Blockchain projesidir. Açık kaynaklı ve halka açık olan bu işletim sistemi, aynı zamanda akıllı kontrat protokolleri sağlar. Her blok zinciri gibi Ethereum da ETH kısaltması ile piyasalarda yer alan ve Ethereum Coin olarak da adlandırılan bir dijital varlığa sahiptir.

Ethereum Ne İşe Yarar?

Ethereum’un en büyük amacı, kullanıcıların kişisel verilerinin, üçüncü kişilerce depolanmasını engellemek ve türlü amaçlar doğrultusunda kullanılmasının önüne geçmektir. İnternet üzerinden yapılan alışveriş, bankacılık işlemleri, sosyal medya platformları kullanımı gibi işlemler, veri biçiminde data bankalarında kaydedilir.

Kaydedilen bu bilgilerin ise ne gibi amaçlar ile kullanılacağı hakkında hiçbir bilgi yoktur. Ethereum (ETH), bu işlemleri tamamıyla dağınık ve kimliksiz olarak birden fazla cihazda saklar. Bu da bilgilere ulaşılmasının önüne geçmeyi ve tüm internet ortamının merkezsiz hale gelmesini sağlar.

Ethereum (ETH) Transfer Süresi isimli içeriğimize bakabilirsiniz.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum (ETH) almak için, işlem gördüğü borsalardan birine kaydolabilir ve alım işlemi gerçekleştirebilir ya da Ethereum madenciliği gerçekleştirebilirsiniz. Ethereum’un borsalardan alınması, daha kolay bir yöntemdir. Madencilik yönteminde gerekli donanımlara belli başlı maliyetlerin gözden çıkarılması gerekir ve zorlu bir işlem olmasından dolayı gösterilen çaba da bir hayli fazladır.

Ethereum’un işlem gördüğü borsalardan alınması ise oldukça kolaydır. İlk olarak Bitcoin borsalarına kaydolarak, Bitcoin almanız ve bu Bitcoin’leri sahip olduğunuz sanal cüzdanınıza aktarmanız gerekir. Daha sonra Ethereum’un işlem gördüğü borsaya kaydolup, elde ettiğiniz Bitcoin’ler aracılığıyla Ethereum (ETH) alabilir ve yatırımınıza başlayabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca yerli kripto para borsası olan Paribu üzerinden, TL karşılığında da Ethereum alma imkanınız bulunur. Paribu üzerinden üyeliğinizi oluşturduktan sonra, hesabınızı onaylatmak için birtakım belgeleri göndermelisiniz. Genellikle birkaç dakikada gerçekleşse de yoğunluğa bağlı olarak birkaç saat de sürebilen bu işlemin ardından yatırım yapmaya hazır hale gelirsiniz.

Kendinize ait olan bireysel, vadesiz Türk Lirası hesapları üzerinden, minimum 500 TL olmak üzere para yatırabilirsiniz. Paranızın hesaba geçmesinin ardından, ‘Market’ kısmında yer alan Bitcoin’e tıklamalı ve altında açılan seçeneklerden Ethereum’u seçmelisiniz. Daha sonra Ethereum’un işlem gördüğü fiyatı, almak istediğiniz miktarı ve toplam bakiyenizi girerek, alabileceğiniz Ethereum (ETH) miktarını öğreniyor ve alım emrinizi oluşturuyorsunuz.

1 Ethereum Coin Kaç TL Yapar?

Şu sıralarda 1 Ethereum Coin (ETH), Türk Lirasına denk geliyor.

1 Ethereum Coin Kaç Dolar Yapar?

1 Ethereum Coin’in Amerikan Doları cinsinden karşılığı USD olarak karşımıza çıkıyor.

1 Ethereum Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Ethereum Coin’in denk geldiği Bitcoin değerinin, BTC olduğunu görüyoruz.

Ethereum Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum (ETH) madenciliği, Bitcoin madenciliği ile birçok benzerliğe sahip olsa da birtakım farklılıkları nedeniyle, daha fazla avantaja sahiptir. Bu farkların en başında da Bitcoin madenciliğinde gerekli olan yüksel maliyetli ve yüksek işlemcili donanımlara, Ethereum madenciliğinde gerek duymamanız gelir. Ethereum madenciliğinde, GPU yani ekran kartı üzerinden kolayca madencilik yapabilir.

Ethereum (ETH) madenciliği yapabilmeniz için öncelikle, kendinize ait bir Ethereum cüzdanınızın bulunması gerekir. Daha sonra gerekli madencilik programlarını yüklemelisiniz. Bu aşamada iki ayrı seçeneğe sahip olursunuz. Bunlardan ilki, bireysel olarak madencilik yapmak iken bir diğeri ise mining havuzu da denilen madencilik havuzlarına katılmaktır. Havuzlara katılarak madencilik yapmak, Ethereum (ETH) üretiminin daha fazla yapılabileceği bir yöntem olarak bilinir.

Ethereum Coin Neye Göre Düşer?

Ethereum (ETH) de tıpkı bütün kripto para birimlerinde olduğu gibi arz ve talepten kolaylıkla etkilenir ve fiyatında değişmeler yaşanabilir. Ethereum Coin’e olan arzın, talebinden fazla olması durumunda, fiyatın düşmesi büyük bir ihtimaldir. Bunun yanı sıra Ethereum (ETH) hakkında çıkan olumsuz içerikli haberler veya yaşanılan türlü spekülatif olaylar da fiyatının düşüşünde rol oynayan diğer etkenler olarak görülür.

Ethereum Coin Fiyatı

Ethereum (ETH) fiyatı, yazımızı kaleme aldığımız sıralarda Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu değer Amerikan Dolarına denk geliyor.

Ethereum Coin Grafiği

Ethereum Coin’in grafiğini, tüm zaman aralıklarında ele aldığımızda, son dönemlerde eski trendini kaybettiğini gözlemliyor. Özellikle 2017 Haziran’da başlayan ve 2018 Ocak’ta tavan yapan fiyat ve piyasa değeri, Eylül 2018’den beri büyük bir hareketlenme yaşamamış olarak karşımıza çıkıyor. Ancak, Ağustos 2020’den bu yana tekrar bir artış eğiliminde olsa da bunun 2018 Ocak’taki rekor seviyenin çok çok altında olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. 24 saatlik işlem hacmi grafiğinde ise yine ilk büyük yükselişin 2018 senesinin Ocak ayında yaşandığını görüyoruz. Bu dönemin ardından düzenli şekilde artan hacmi, Eylül 2020 içerisinde ise en yüksek seviyesine ulaşmış olarak görülüyor.

Ethereum Coin Piyasa Değeri

Ethereum Coin’in piyasa değerinin, Türk Lirası veya bir başka deyişle Amerikan Doları olduğunu görüyoruz.

Ethereum Coin Analizleri

Ethereum Coin’in son günlerde yaşadığı yükselişin ardından 350 Amerikan Dolarının üzerine çıkması ve 355 Amerikan Doları direncini zorlaması, piyasa analistlerinin de ilgisini çekiyor. Uzmanlar, 355 dolarlık direnci kırmayı başarması halinde Ethereum’un, 360 ile 370 dolar seviyelerine çıkış yapabileceğini söylüyor. Ancak direncin temizlenememesi durumunda da tam tersi bir durumun görülme riskinin bulunduğunu ve büyük bir düşüş dalgasının görülebileceğini belirtiyorlar.

Ethereum Coin Yükselir mi?

Ethereum (ETH), piyasalarda sahip olduğu gücün yanı sıra gördüğü ilgi ile beraber en büyük kripto paraların başında geliyor. Son dönemlerde de artışa gittiği görülen Ethereum Coin’in, önümüzdeki süreç içerisinde 355 dolarlık direnci kırabilmesi halinde bir yükseliş yaşayabileceği, uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bu direncin kırılamaması halinde ise keskin bir düşüş yaşanabileceği de söylenen Ethereum (ETH), yatırımcısına en çok kazandıran dijital varlıklar arasında yer alıyor. Her ne kadar ara sıra düşüşler yaşadığını gözlemlesek de telaşa kapılmadan yatırımına devam eden yatırımcıların, Ethereum (ETH) sayesinde büyük kazançlar elde ettiğini söyleyebiliriz.

Ethereum 2.0 Staking Nedir? isimli rehber içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Ethereum Coin Nasıl Çalışır?

Ethereum (ETH), iki ayrı hesap türünü tabanında bulunduran bir Blockchain kullanıyor. Bunlardan ilki Dıştan Yönetilen Hesap da denilen Externally-Owned Account, bir diğeri ise Sözleşme Hesabı yani Contract Account olarak görülüyor. Her iki hesapta da işlemler ve mesajlar, ön planda olsalar da aralarında ufak farklılıklar mevcuttur. Dıştan Yönetilen Hesap içerisindeki anahtarlar tamamen özelken, Sözleşme Hesabı içerisinde topluluğun bir kısmının onayının alınması ile çalışan ortak anahtarlar bulunur.

Akıllı kontratların önünü açmasıyla bilinen Ethereum’un blok zincirinde yer alan bütün kontratlar, kendiliğinden işliyor ve birtakım şartları gerçekleştirmesi durumunda bilgisayar programı gibi çalışma gösteriyor. Blok zinciri ise bu kontratlara, hiçbir müdahaleye olanak vermeden çalışma fırsatı tanıyor.

Ethereum Nereden Alınır?

Ethereum (ETH), kripto para sektöründe yer alan en büyük altcoin olarak biliniyor ve birçok borsa üzerinden işlem görünüyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen ve Türkçe dil desteği bulunmasıyla öne çıkan Binance üzerinden Ethereum (ETH) alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Türk Lirası ile işlem yapmak istiyorsanız, yerli kripto para borsası olan Paribu’yu kullanabilirsiniz.

Ethereum Coin Güvenilir mi?

Ethereum (ETH), sistemi doğrultusunda kişisel verilerin üçüncü kişilerin eline geçmesinin önüne geçmesiyle bilinir ve bu özelliği ile güvenilirlik konusunda ne kadar iddialı olduğunu bizlere gösterir. İnternet ortamı üzerinden yapılan işlemleri, dağıtık bir şekilde ve anonim olarak farklı cihazlarda depolayan Ethereum, verilere erişimi imkansız bir hale getirir ve yaşanan güvensizlik sorunlarının önüne geçer.

Ethereum Coin Neye Göre Artar?

Ethereum Coin’in artış göstermesi için, her kripto para biriminde olduğu gibi talebinin yükselmesi gerekir. Talep artışı yaşanması halinde fiyatı büyük oranda artışa gidecek olan Ethereum (ETH), aynı zamanda kendisi hakkında çıkan olumlu haberlerden ve gelişmelerden de kolaylıkla etkilenebilir ve fiyat artışına gidebilir.

Ethereum Coin Haberleri

Son dönemde Ethereum (ETH) hakkında çıkan haberlerden bazılarını sizler için şu şekilde sıraladık:

Analistler, Ethereum’un Yükselişini Sağlayacak Faktörleri Sıraladı

Ethereum’un son dönemdeki yükseliş trendi ve 350 dolar üzerinde seyretmesi, analistler tarafından da dikkat çekmeyi başardı. Ünlü analistler Aayush Jindal ile Logan Han tarafından Ethereum’un fiyat grafiklerine göre olumlu noktaları belirlendi.

Jindal, 352 dolardan işlem gören Ethereum’un, kapanışı 355 doların üzerinde yapmayı başarması halinde, hızlı bir yükseliş trendine girebileceğini söyledi. Bundan önce 2 defa bu direnci kırmayı deneyen ama başaramayan Ethereum’un, bu sefer kırması halinde 370 dolar seviyelerini görebileceğini belirtti.

Logan Han da Bitcoin’in düşüşünden olumsuz yönde etkilenen Ethereum’un geleceği için olumlu yorumlarda bulundu. Han, grafikleri göz önüne aldığında, yükseliş desteği oluşturmayı başardığını belirttiği Ethereum’un, gelecek yıllarda veya aylarda rekor seviyeleri görebileceğini belirtti.

Ethereum’un Kurucusundan TPS Sınırı Açıklaması

Ethereum’un kurucu ortağı olan Vitalik Buterin, yeni yayınlamış olduğu yol haritası içerisinde saniye başına düşen işlem (TPS) sınırının 100 bin olarak belirtti. Şu an için bu sınırın tamamen teoride olduğunu belirten Buterin, pratikte ise Ethereum’un saniye başına birkaç bin işlem gerçekleştirebilecek hale geleceğini iletti.

Buterin, son yayınladığı yol haritası içerisinde State Channel, Plasma, Roll-Up gibi teknolojilere yer verdi ve bu teknolojilerin gelecekteki etkilerinin ne yönde olacağı hakkında bilgi verdi. Özellikle Ethereum’da yaşanan ölçeklenebilirlik probleminin önüne geçmek adına, Roll-Up teknolojisinin kısa ve orta vadede kullanılarak bir çözüm olabileceğinin sinyallerini verdi.

Ethereum (ETH) Fiyatı ve Grafiği – 1 Ethereum Kaç TL Kaç Dolar? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)