Anasayfa Analiz Ethereum Fiyatı 3.000 Doları Aşabilir mi? Bu Seviye Çok Kritik...

Ethereum Fiyatı 3.000 Doları Aşabilir mi? Bu Seviye Çok Kritik...

Analiz

Ethereum fiyatının 2.143 dolar direncini kırması, 3.000 doları aşar mı sorularını dile getirdi. İşte ETH rallisinde merak edilen o cevap...

Ethereum Fiyatı 3.000 Doları Aşabilir mi? Bu Seviye Çok Kritik...

Kasım ayında, Ethereum (ETH) yatay bir trend sergileyerek 2.143$ ile 1.910$ arasındaki yatay seviyeler arasında salındı. Bu konsolidasyon dönemi, piyasa belirsizliğinin göstergesi olsa da, alıcıların daha önce zayıflayan yükseliş momentumunu yeniden toparlayıp yeniden canlandırması için de bir aşama olabilir. 

Üst direnç seviyesinin üzerinde kayda değer bir kırılım potansiyel olarak satın alma faaliyetlerini güçlendirebilir ve devam eden toparlanma eğilimini uzatabilir.

Ethereum (ETH) Fiyatı 3.000 Dolara Çıkabilir mi?

  • Kama formasyonundan yukarı yönlü bir kırılım, yönlü bir yükseliş trendi oluşturacaktır.
  • Yükselen fiyat 2.250$ civarında yoğun arzla karşı karşıya kalabilir.
  • Ethereum'un (ETH) gün içi işlem hacmi 10,2 milyar dolar olup, bu da %78'lik bir artışa işaret ediyor.

Ethereum Fiyatı 3.000 Doları Aşabilir mi? Bu Seviye Çok Kritik...

Bitcoin (BTC) fiyatının 38.000 doların üzerine çıkmasıyla aynı zamana denk gelen yenilenmiş bir iyimserlik duygusu, kripto piyasasına nüfuz etmeye başladı. Bu olumlu değişime yanıt veren Ethereum (ETH) fiyatı, psikolojik olarak önemli olan 2.000$ seviyesinden toparlandı ve mevcut 2.250$ işlem fiyatına haftalık %12 artış kaydetti.

Bu yükseliş sırasında Ethereum (ETH) fiyatı 2.133 dolarlık direnci aştı ve bu da alıcıların fiyatı daha da yükseltmeye hazır olduklarını gösteriyor. Gün içi %0,5'lik mütevazı bir kayba rağmen, bu kırılan direncin yeniden test edilmesi, alıcının daha yüksek fiyat seviyelerini sürdürme kabiliyetini destekleyerek yeni bir destek seviyesi rolünü doğrulayabilir.

Ancak dün akşam saatlerinde Ethereum'un (ETH) fiyatı sadece %3,5'lik bir artışla kama formasyonunun oluşturduğu önemli bir direnç seviyesine yaklaştı. Tarihsel eğilimler, bu eğilim çizgisinin sıklıkla artan satış baskısına ve kayda değer fiyat düşüşlerine yol açtığını göstermektedir.

Bu nedenle, bu bariyerin üzerinde kesin bir kırılım, daha güçlü bir yükseliş trendinin teyit edilmesi açısından hayati önem taşıyor. Ethereum (ETH) fiyatı bu zorluğu başarıyla aşabilirse fiyatı potansiyel olarak %50 artarak 3.400 dolara ulaşabilir.

Bugün Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) Performansı

Ethereum Fiyatı 3.000 Doları Aşabilir mi? Bu Seviye Çok Kritik...

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) arasındaki uzun vadeli karşılaştırmalı analiz, her iki kripto para biriminin de Ekim ortasından bu yana önemli bir ivme kazandığını ortaya koyuyor. Bununla birlikte Bitcoin (BTC) fiyatı, daha yüksek ve düşük seviyelerden oluşan tutarlı bir modelle karakterize edilen daha önemli bir toparlanma gösterdi. Öte yandan Ethereum (ETH) fiyatı, özellikle 2.250$ civarında gözle görülür arz baskısıyla bazı zorluklarla karşılaştı.

  • Bollinger Bandı (BB): Bollinger Bandı göstergesindeki artış, alıcıların agresif olduğunu ve Ethereum'u (ETH) daha yüksek bir fiyattan almaya hazır olduğunu yansıtıyor.
  • Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD): MACD (mavi) ve sinyal (turuncu) çizgisi arasındaki yükseliş eğilimi, bu varlıktaki toparlanma hissiyatının getirisini vurguluyor.

Kaynak: CoinGape

Ethereum Fiyatı 3.000 Doları Aşabilir mi? Bu Seviye Çok Kritik... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar