Ethereum fiyatı artacak mı?

3 Dakikada Okunabilir


  • ETH fiyatı, ABD Dolarına karşı düzelmeden önce 200 $ seviyesinin üzerinde 2019’un en iyi seviyesine yükseliş gördü.
  • Fiyat, boğaların 182 dolara yakın görünmesi için 195 ve 190 doların altındaki destek seviyelerinin altına düşüş eğilimi göstermeye başladı.
  • Saatlik ETH / USD grafiği üzerinde 186 $’a yakın destek ile yeni bir bağlantı yükseliş eğilimi çizgisi olduğu mevcut (Kraken üzerinden gelen veriler).
  • Parite dipte desteklenmeye devam ediyor ve 194 doların üzerinde geri dönüş olmasının mümkün olduğu iddia edildi.

Ethereum fiyatındaki yeni dönemde beklenenden daha iyi artışlar olması mümkün. Kripto para yatırımcılarının kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar alması ve yatırımlarından aldıkları geri dönüşlerin oranının büyük oranda yükselmesi mümkün.

Ethereum Fiyat Analizi

Geçtiğimiz üç gün içinde Ethereum fiyatında ABD Doları karşısında direnç olan 180 $’ın üzerinde istikrarlı bir artış gördük ve bu artış Bitcoin BTC’nin artışları sonra görüldü. ETH / USD çifti Bitcoin’i takip etti ve 190 $ ile 195 $ civarında birkaç önemli direnç seviyesini hemen hemen kısa süre içerisinde kırabildi.

200 dolarlık engelin üzerinde bile bir direnç seviyesinin kırıldığı zaman oldu ama kısa sürdü. Fiyat 208 $ seviyesine yakın işlem gördü ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üstünde bir seviyede fiyat istikrarı göstermeye başladı. Son zamanlarda olumsuz bir düzeltmeye başlayan Ethereum 195 $ ve 190 $ destek seviyelerinin altına düştü. Fiyat 185 doların altına bile düşüş gördü ve 182 dolara yakın işlem görmekte.

180 dolar desteği

Ancak, fiyat 180 dolarlık desteğin ve 100 saatlik SMA’nın üzerinde işlem görüyor. 204 $’dan yüksek bir düşüşle 182 $’dan düşük seviyeye işaret eden son düşüşün %23.6’nın üzerinde Fib geri çekilme seviyesine kadar düşüş olmasına neden oldu. Kripto para birimlerinin yakın zamana kadar yükselişi bugüne kadar geçen sürede çok iyiydi ancak yatırımcıların bu kadar kısa süre içerisinde böyle büyük artışlar beklemedikleri ifade edilmişti.

Baştaki ani bir direnç, 193-194 ABD Doları civarında seyretmeyi sürdürüyor. Ayrıca, 204 $’lık yüksek seviyeden 182 $’lık düşüş seviyesine kadar olan son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesi olarak 193 $’a yakın olduğu gözlemlendi. 194 $ seviyesinin üzerindeki başarılı bir kırılma, 200 $ direnç alanına doğru yeni bir yükseliş olmasında büyük bir rol oynayabilir ve yükselişe hız katabilir..

Olumsuz tarafı, hemen hemen yeni destek seviyesi olarak 186 $ seviyesine yakın olması. Saatlik ETH / USD grafiğindeki verilere göre 186 $’a yakın destek ile yeni bir bağlantı yükseliş eğilimi çizgisi varolabilir. Trend çizgisinin altında olumsuz bir bekleme olursa, fiyat 100 saatlik SMA’yı veya ana desteği 178 $’a yakın bir seviyede veya buna yakın fiyat seviyelerinde kısa süre içerisinde test edebilir.

 

Grafiğe bakarsak, Ethereum fiyatı, kazançları düzeltiyor gibi görünüyor, ancak 185 $ ve 180 $ civarında desteklenmeye devam edebilir. Kilit destek 178 $ seviyesine yakın (önceki direnç seviyesi). Fiyat 178 $ desteğinin üstünde olduğu sürece, muhtemelen geri sıçrama yapması muhtemel olabilir ve kripto para birimi Ethereum fiyatında son dönemde Bitcoin fiyatındaki artışlara bağlı olarak görülen artışlar düşüş gösterebilir. 200 dolarlık direncin üstündeki günlük son kapanış, yaklaşan seanslarda güçlü bir ralliyi tetikleme eğilimi gösterebiliyor. Kripto para fiyatlarındaki düşüş devam ederken Ethereum fiyatının yükselmesi beklentisi de bir süredir devam ediyor. Bitcoin fiyatındaki 7.200 dolar seviyesi Ethereum fiyatının yükselmesi ve dengeli kalması için büyük önem taşıyor.

ETH Teknik Göstergeleri

Saatlik MACD  ETH / USD MACD yükseliş bölgesinde geri hareket edebilecek seviyede ve her an yeni değişiklik olması mümkün.

Saatlik RSI  ETH / USD için RSI şu an 50 seviyesinin hemen altında, küçük bir düşüş beklentisi ve kırılma olabilir.

Ana Destek Seviyesi – 180 $ seviyesi olarak biliniyor.

Ana Direnç Seviyesi – 194 $ seviyesi ve yakın fiyat seviyeleri.


error: Kopyalama Engellendi!