Anasayfa Altcoin Ethereum Fiyatındaki Düşüşün 3 Temel Nedeni Açıklandı

Ethereum Fiyatındaki Düşüşün 3 Temel Nedeni Açıklandı

Altcoin

Ethereum (ETH) fiyatında bugün düşüş yaşandığı fark ediliyor. İşte bu düşüşün 3 temel nedeni...

Ethereum Fiyatındaki Düşüşün 3 Temel Nedeni Açıklandı

Geçen hafta Ethereum (ETH) blockchaini hisse kanıtına (PoS) geçişini tamamladı. Geliştiriciler, blockchainin gerçekten gelişip gelişmediğini tahmin etmeye devam ederken, Ethereum (ETH) için ilk fiyat hareketleri yatırımcıları bunalmış halde bıraktı.

Faiz Artışları Piyasayı Korkuttu

Şu anda tüm piyasa serbest düşüşte. Federal Rezerv'in geçen hafta beklenenden daha yüksek bir tüketici fiyat endeksi (TÜFE) açıklamasının ardından, yatırımcılar başka bir agresif faiz artırımının yolda olduğundan korktular.

Federal Rezerv'in faiz oranlarını 75 baz puan artıracağını açıklaması yatırımcıların endişelerini doğruladı. Fed ayrıca 2025'in sonuna kadar bireysel oran tahminlerinin güncellenmiş bir "noktasal grafiğini" yayınladı.

Tahminler, 2022 hedefi %4,4 ve 2023 hedefi %4,6 olarak konumlandırılarak gelecekte olası faiz oranı sıçramalarına işaret etti.

Fed şimdi agresif faiz artırımlarına girişti ve yeni artırımların olabileceğine dair her türlü işaret var. Büyük hacimli bir kripto para olan Ethereum (ETH) piyasa düşüşünden de etkilendi.

Ethereum Fiyatındaki Düşüşün 3 Temel Nedeni Açıklandı

Holdingleri Tasfiye Eden Yatırımcılar

Faiz artırımlarının açıklanmasının ardından yatırımcılar hızlı hareket etti. Birçoğu, büyük olasılıkla daha güvenli ve daha istikrarlı varlıklara geçiş yapmak amacıyla fonlarını kripto para birimlerinden çıkarmaya başladı.

CoinGlass verilerine göre, Ethereum (ETH) tasfiyeleri yalnızca son 24 saatte 150,43 milyon dolara ulaştı. Muazzam satış baskısı, özellikle benzer bir satın alma baskısı ile karşılanmadığında, son 24 saat içinde 1.224 dolarlık dip seviyesine neden oldu.

Birleştirme Sonrası Merkezileştirme Endişeleri

Birleşme ve bunun Ethereum (ETH) blockchain mimarisi üzerindeki sonuçları hakkında devam eden tartışma, son fiyat hareketlerinde önemli bir faktör gibi görünüyor.

Gnosis Chain kurucusu Martin Köppelman, sadece iki varlığın Ethereum'un ilk 1,000 hisse kanıtı blokunun yüzde 42'sini inşa ettiğini gözlemlediğine dikkat çekti. 

Ethereum (ETH) geliştiricileri, PoS'u madenciliğe daha merkezi olmayan, çevre dostu ve güvenli bir alternatif olarak nitelendirdi. Blockchainde staking yapmak için 32 Ethereum (ETH) gerekir, ancak blockchain ve Lido gibi platformlar, blockchain katılımcılarının bunu atlamasına ve sahip oldukları ne kadar Ethereum (ETH) sahip olduklarına izin verir. Ancak sorun şu ki, bu platformlar artık blockchain önemli miktarda kaynak bulunduruyor.

Ama bunlar henüz erken günler. Birleşme şimdiye kadar bir aksamadan gitti. Geliştiriciler, bu yeni blockchain yapısının uzun vadede Ethereum (ETH) için nasıl çalıştığını görmek için izleyecekler.

Kaynak: Cryptonews

Ethereum Fiyatındaki Düşüşün 3 Temel Nedeni Açıklandı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Aysel Başaran
Exen Coin (Bitexen) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Ersin
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Aysel Başaran
MyDexPay Coin (XMD) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Ersin
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği (Mining) Nedir? Nasıl Yapılır?
Rehber Aysel Başaran