Anasayfa Altcoin Ethereum Geliştiricileri Tarih Verdi! Yeni Yükseltme Geliyor...

Ethereum Geliştiricileri Tarih Verdi! Yeni Yükseltme Geliyor...

Altcoin

Ethereum geliştiricileri, Dencun yükseltmesinin test ağında Ocak ayında devreye alınmasını hedefliyorlar.

Ethereum Geliştiricileri Tarih Verdi! Yeni Yükseltme Geliyor...
Hızlı İçerik

Ethereum (ETH) geliştiricileri, gelecek yıl beklenen önemli bir kilometre taşı olan Dencun yükseltmesi için testleri yoğunlaştırıyor ve "proto-danksharding" adı verilen bir sürecin uygulanması yoluyla artan veri depolama kapasitesi sunuyor.

21 Aralık'ta iki haftada bir yapılan çağrıda geliştiriciler, Goerli test ağının Layer-2 rollup verimliliğini artırmak ve blockchain ölçeklenebilirliğini genişletmek amacıyla Dencun yükseltmesinden geçmesi için hedef tarihlerini 17 Ocak olarak açıkladılar.

Ethereum Vakfı protokol destek lideri Tim Beiko, belirlenen tarihten önce büyük sorunların yaşanması durumunda iptal olasılığına dikkat çekti.

Ayrıca, başlangıçta 2023'ün 4'üncü çeyreği için planlanan Dencun yükseltmesi, karmaşık mühendislik hususları nedeniyle 2024'e ertelendi. Geliştiriciler, 31 Ocak'ta Sepolia'da gerçekleştirilmesi planlanan Dencun testi için geçici bir zaman çizelgesi belirlediler.

Goerli Shadow Fork; Kuzey Amerika, Avrupa, Hindistan ve Avustralya'ya dağıtılan 300 düğümü içeren bir ağ yapılandırmasıyla gerçekleşti.

Fork sorunsuz bir şekilde ilerledi ve ağ yüzde 99'luk bir katılım oranına ulaştı. "Katılım oranı" terimi, fork'un getirdiği değişiklikleri başarıyla benimseyen düğümlerin yüzdesini ifade eder.

Kararlılık sağlandıktan sonra ekipler, blok başına ortalama 4 hedefleyerek bloblarla bir ağ spam gönderme uygulaması başlattı ancak ağ planlandığı gibi 3 civarında sabitlendi.

Blobların kullanıma sunulması, ağın bant genişliği kullanımını yaklaşık 200 kbps artırarak ortalama 700 kbps'den 900 kbps'ye çıkardı.

Özellikle blobların yüzde 95'i, 2 saniyeden kısa sürede yayıldı ve ortalama yayılma süresi 500 milisaniyenin altındaydı.

Ethereum Geliştiricileri Tarih Verdi! Yeni Yükseltme Geliyor...

ETH Fiyatı Ne Durumda?

Haberin Ethereum topluluğu içindeki güveni artırması muhtemel. Hatta yükseltilmiş platformdan yararlanmak için potansiyel olarak daha fazla kullanıcı ve proje çekilebilir.

Yazının yazıldığı sırada ETH fiyatı, 2.315 dolardan işlem görüyordu. Söz konusu fiyat son 24 saatte yüzde 4,15 oranında arttı. Bu dönemde ağa yönelik genel ilgi yüksek kaldı.

Bu, Ethereum ağındaki tutarlı gas kullanımıyla gösterildi. Bununla birlikte Ethereum ağında gerçekleşen genel NFT işlemleri de arttı.

Kaynak: AMBCrypto

Ethereum Geliştiricileri Tarih Verdi! Yeni Yükseltme Geliyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar