Kripto Para Haberleri

Ethereum için Olumlu Gelişmeler Kapıda!

Amerika Birleşik Devletleri, kripto para varlık piyasalarına ilişkin yeni bir düzenleme ile karşımıza çıkıyor. Bu düzenlemelere ilişkin açıklamalardan hemen sonra Bitcoin’in olumlu tepki verdiğini ve 36.000 Dolar üzerine çıktığını görebiliyoruz. Ethereum ise 2.600 Dolar seviyesinin üzerine çıktı ve yine olumlu bir tepki verdiğini net bir şekilde görebiliyoruz.

An itibarıyla dijital varlık piyasası toplam hacmine baktığımızda ise 1.5 trilyon dolar üzerinde bir değer karşımıza çıkıyor. Bu tür gelişmeler dijital varlık piyasasına doğrudan etki ediyor ve Bitcoin’in başı çekmesi ile birlikte alt coinlerde de önemli bir hareketlilik gözlemleniyor.

Kısa bir süre önce düzenlemelere dair Türkiye üzerindeki gelişmeleri ve adımları da haber yapmıştık. Bu düzenlemeler neticesinde tüketicinin büyük ölçüde koruma altına alınacağını da ifade etmiştik. Abd’nin nasıl bir adım atacağı henüz netleşmiş değil ancak yeni düzenleme haberini kısa bir süre önce aldık ve detaylar da yakın zamanda bir kez daha gündeme taşınacaktır.

Son 24 Saatte Neler Oldu?

kritpo

Bitcoin, son 24 saatlik süre zarfında 35.787 Dolar ile 37.429 Dolar arası seviyede seyretti. Hali hazırda 0.32’lik bir düşüş söz konusu. Tarihi rekor sonrası bu seviyelere gerilemesi yatırımcıları elbette tedirgin etmiş durumda ancak alım yapmak ve uzun vadede yatırımı düşünen yatırımcılar için bunun harika bir gelişme olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Argo Madencilik: 2020 yılına kadar madencilik devi olacağız %357 enerji kullanım artışımız olacak!

Son aşamada Bitcoin %0.55’lik gerileme ile birlikte 36.521 Dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor. Dijital varlığın haftalık kaybına bakıldığında ise %7.74 olduğunu görebiliyoruz. Toplam piyasa hacmi ise 681 milyar Dolar’ın üzerinde.

Bitcoin, sektörün en büyük varlığı ve hatta bu sektörü domine eden bir dijital varlık olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu yıl Bitcoin için pek de iyi geçmiyor ve aldığımız olumsuz haberler ile birlikte dijital varlığın düşüşüne hep birlikte tanıklık ediyoruz. Tesla hamlesi, Elon Musk açıklamaları ve son olarak Çin’den gelen haberler de Bitcoin’in düşüşüne sebebiyet veren en önemli nedenlerden bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu