Ethereum Haberleri

Ethereum işlem ücretleri artmaya devam ediyor

Ethereum blok zincirine eklenen iyileştirmelere rağmen Ethereum işlem ücretleri hala çok yüksek seviyelerde. Kanada’da üç Ethereum ETF’sinin piyasaya sürülmesinden dolayı Ether hala yükseliş eğiliminde.

Şimdiye kadar yüksek işlem ücretleri Ethereum blok zincirini kullanmanın en önemli sınırlamalarından biri olmuştur. Platformdaki ücretler 16 Nisan’da 24.74 dolarlık rekor seviyeye ulaştı. Bu artış, Ethereum blok zincirini kullanmak için artan talebe dayandırılıyor.

İşlem ücretlerindeki artış, Ethereum’un hard fork güncellemesini başlatmasından sadece bir gün sonra gerçekleşti. Yeni güncelleme, DeFi geliştiricilerini blok zincirini kullanmaktan caydıran yüksek işlem ücretlerini azaltmaya odaklandı. Bununla birlikte, hard fork sözünü tutmadı ve blok zincirine duyulan talebin artması ile işlem ücretleri tekrardan arttı.

Ether’in kripto para piyasasındaki performansı

Son zamanlarda Ether’in (ETH) performansı hayranlık uyandırıyor. 16 Nisan’da ETH 2.500 doların üzerine çıktı. Bu, yılın ilk çeyreğinden itibaren yükseliş eğiliminde rekor üstüne rekor kırdı. Ethereum, 2020’den bu yana değerini 2.000 doların üzerinde tutmaya çalıştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para birimlerinin değer kaybetmesi en çok Grayscale'e yaradı

Bununla birlikte, Ethereum’un yükseliş eğilimi 18 Nisan’da meydana gelen ani bir piyasa çöküşünde kısa bir süreliğine kesintiye uğradı. Şu anda Ethereum dolardan işlem görüyor.

Ethereum’a olan talep artıyor

16 Nisan’da Kanada’da üç adet Ethereum ETF’si onaylandı. Bunların önümüzdeki haftadan itibaren Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlaması bekleniyor. ETF’ler CI Global Asset, Purpose ve Evolve tarafından başlatıldı. Kanada daha önce bu firmalardan üç Bitcoin ETF’sini onaylamıştı. Purpose’ın Bitcoin ETF’si sadece iki işlem gününde 421 milyon dolar topladı.

Borsada işlem gören fonlar yani ETF’ler son aylarda giderek daha popüler hale geldi. ETF, bir dayanak varlığın fiyatını izleyen düzenlenmiş veya denetlenebilir bir araçtır. Bir Ethereum ETF’sinde temel varlık Ethereum’dur. ETF’ler, yatırımcıların kripto para ticareti yapmalarına yardımcı olur.

Kripto para piyasasının gücü, yıllarca muazzam bir şekilde büyüdü. Kurumlar kripto para piyasasına artık daha fazla ilgi duyuyor ve Ethereum bundan önemli faydalar elde ediyor. Coinbase’in NASDAQ’da piyasaya sürülmesinden sonra, Wall Street’teki büyük finans oyuncularının kripto paraya yöneldiği ortaya çıktı. İyimserler, piyasasının birkaç gün içinde toparlanmasının beklenmesi nedeniyle bugünkü çöküşün etkilerinin ortadan kalkacağından kendilerinden eminler.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu