Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri

Ethereum İşlem Ücretleri Bitcoini Geçti

Kripto para piyasası son zamanlarda bir aralıkta sıkıştı ve piyasadaki çoğu kripto paranın fiyatları yana doğru hareket etti. Bu, Bitcoin ve Ethereum içinde geçerlidir. Ancak, bu kısıtlı harekete rağmen ETH ücretleri BTC işlem ücretlerini geçti.

Ethereum İşlem Ücretleri Bitcoini Geçti - Koinbox.Net

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Ücretlerdeki bu artış, Bitcoin fiyatının 9 bin dolara aniden düştüğü zamanla aynı dönemde gerçekleşti. ETH ücretlerinin en son 2018’de BTC’den yüksekti. Bu dönem, BTC pozisyonunu geri kazanmadan önce 14 gün boyunca devam etti. CoinMetrics kısa süre önce bu konu üzerinde bir rapor hazırladı.

Ethereum Ağı Bitcoin’den Daha Popüler

Ethereum ağı, üzerinde çalışan çeşitli uygulamalar aracılığıyla benimseniyor. Örneğin, Tether Ethereum standardına taşındıkça, ağ tıkanıklığı ve geciken işlemlerle ilgili şikayetler arttı. Sorunu hafifletmek için ETH madencileri işlem ücretlerinde bir artış olduğunu açıkladı. ETH ağının artan kullanımı, son birkaç hafta içinde blokların dolmasına katkıda bulundu ve bu da işlem ücretlerinde büyük bir artışa neden oldu.

Ethereum İşlem Ücretleri Bitcoini Geçti - Koinbox.Net

TradingView ETH fiyat: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Bununla birlikte, ETH yatırımcıları ve kullanıcıları ETH yatırımlarını en büyük altcoine emanet ederken ETH, BTC’nin yerini almış gibi görünüyor. ETH sahibi olan toplam adres sayısı 39,96 milyon iken, BTC sahibi olan adres sayısı Intotheblock verilerine göre 30,1 milyonda kaldı. ETH tutan adreslerin yanı sıra, ETH 2.0’ın duyurulması ile staking için gerekli en miktar olan 32 ETH’ye sahip cüzdan sayısında artış yaşandı. Bu tür benzersiz adreslerin sayısı hala artıyor ve şu anda 102,227 milyona ulaştı.

Bitcoin Ortalama Ücretlerde Hala Lider

Bu tür blockchain büyüme raporlarına rağmen, BTC’nin ortalama işlem ücretleri hala önde gidiyor. Ücretlerdeki değişiklik yeni olduğu için, ortalama BTC ücretleri ETH’nin ücretlerinden daha yüksek bir seviyede. Bitcoin işlem ücretleri 1 dolar ile 1,50 dolar arasında değişirken, Ethereum ortalama işlem ücreti 1 doların altında, 0,47 dolar ile 0,65 dolar arasında değişiyor.

“Coinbase Etkisi Nedir?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/coinbase-etkisi-nedir/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu