Ethereum HaberleriKripto Para Haberleri

Ethereum İstanbul Güncellemesi Tamamlandı

Ethereum ağı dün gece 9.069.000 numaralı bloğa gelince sistem genelinde güncelleme başladı. Birkaç saat içinde tamamlanan Ethereum İstanbul hard forku 2019 yılının 3. ve genel olarak Ethereum ağının 8. hard forku oldu.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin 9.069.000 numaralı bloğun madencilik işlemlerini tamamlayan SparkPool’u tebrik etti.

Ethereum Ağındaki Yenilikler

EIP-152, Bir Ethereum sözleşmesi kapsamında Equihash İş Kanıtları (PoW) algoritmasının doğrulanmasına izin verir. Özet olarak, bu, Ethereum ve ZCash arasındaki birlikte çalışabilirlik için gereklidir.

EIP-1108, Ethereum ağının üzerinde ikinci katman çözümleri oluşturmak için kullanılan karmaşık kripto grafik kanıtları olan Sıfır-Bilgi Özlü İnteraktif Olmayan Bilgi Argümanını (zk-SNARKS) önermektedir. Ağ ölçeklenebilirliği sağlayarak ve işlem ücretlerini düşürecektir.

EIP 1344 ve EIP 1844, opcod’larle ilgilidir (akıllı sözleşmeler yapan Ethereum Virtual Machine’e verilen talimatlar.) Bu, İstanbul sonrası Ethereum’un dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarına karşı direncini geliştirmesini sağlayacaktır.

EIP-2028 ve EIP-2200, bir işlemde kullanılan veriler için bazı gereksiz işlem ücretlerini azaltacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Fiyat Analizi 12 Nisan 2020

Herhangi Bir Şey Yapılmalı Mı?

Ethereum tabanlı bir borsa veya cüzdan servisinin düzenli müşterileri, servis sağlayıcıları tarafından aksi belirtilmedikçe herhangi bir işlem yapmaları gerekmiyor.

Öte yandan madenciler veya düğüm işleticileri, İstanbul güncellemesini kullanmak için Ethereum istemcilerini en son sürüme yükseltmek zorundalardır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu