Anasayfa Sektörel Ethereum Layer-2 Protokolü Kesintiye Uğradı! Neler Oluyor?

Ethereum Layer-2 Protokolü Kesintiye Uğradı! Neler Oluyor?

Sektörel

zkSync Era protokolünün ağ sorunlarıyla karşılaştığı bildirildi. Proje ekibi tarafından yeni bir duyuru yapıldı. İşte ayrıntılar...

Ethereum Layer-2 Protokolü Kesintiye Uğradı! Neler Oluyor?

ZkSync protokolünün ana ağı çalışmayı durdurdu ve 3 saatten fazla bir süre boyunca blok üretmedi. Geliştiriciler, 25 Aralık'ta teknik arızayı doğruladılar ve işlevselliği geri yüklemek için çalıştıklarını belirttiler. Proje ekibi, sorunla ilgili daha fazla bilgi elde edildiğinde topluluğa bilgi verileceğini taahhüt etti. 

Sorun Tamamen Çözüldü

Kısa bir süre sonra proje ekibi tarafından yapılan açıklamada, sorunun tamamen çözüldüğü bildirildi. Söz konusu açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

zkSync Era ağı artık tamamen çalışır durumda. 05:50 UTC'de ağın otomatik güvenlik protokollerinden biri, sunucudaki bir hata nedeniyle tetiklendi. Ekiplerin incelemesini gerektiren sorun tamamen çözüldü. Yakında tam bir son durum incelemesi paylaşacağız. Noel Günü'nde gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

Ethereum Layer-2 Protokolü Kesintiye Uğradı! Neler Oluyor?

Geçen ay blockchain güvenlik denetim şirketi ChainLight, zkSync Era protokolünde, istismar edilmesi durumunda 1,9 milyar dolarlık potansiyel kayba yol açabilecek bir güvenlik açığı keşfetti. Buna rağmen zkSync Era'nın birçok güvenlik katmanı vardı. Bu, zkSync Era'nın arkasındaki altyapı ekibi olan Matter Labs'ın bir parçası olmadıkları sürece herkesin bu istismarı gerçekten kullanmasını zorlaştıracaktır.

Zilliqa Ağı da Teknik Bir Sorun ile Karşılaşmıştı

Geçtiğimiz hafta Zilliqa blockchain platformunun geliştiricileri, blockchain'de blok üretiminin durmasına yol açan kritik bir durum bildirdi. Geliştiriciler, kullanıcı varlıklarının güvende olduğunu garanti ettiler. Fakat kullanıcılardan para yatırma ve para çekme işlemlerini geçici olarak iptal etmeleri istendi.

Aynı günün ilerleyen saatlerinde proje ekibi, çözülmesi birkaç saat sürecek bir sorun tespit ettiklerini bildirdi. Sonuç olarak yarım günden fazla süredir blokları işlemeyen ağın işlevselliğini geri yüklemeyi başardılar.

Ethereum Layer-2 Protokolü Kesintiye Uğradı! Neler Oluyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar