Kripto Para Haberleri

Ethereum madencileri çok zor durumda

Ethereum madencilerinin bir süre önce zor durumda olduklarını ve pes etmeye başladıklarını yazmış ve bu sürecin çok kısa bir süre sonunda daha kötü hale gelecek olduğunu tahmin etmiştik. Bugün ise Ethereum madencilerinin çok daha zor durumda olduklarını gösteren yorumlar hala etkisini sürdürürken, bu konuda yapılması gerekenin en erken süre içerisinde madencilikten vazgeçmek ile son bulması gerektiğine yönelik öneriler geldi.

Batan Ethereum madencileri, Ethereum’a güvenmelerinin büyük bir hata olduğunu ve bu hatanın sonucunda büyük çöküşler yaşayarak ekonomik olarak fazlası ile zor zamanlar yaşamaya başladıklarını ve tam tersi hareket etmek gerektiği zaman kendilerinin güvenerek girdikleri bu madencilik sektöründe Ethereum’u tercih etmelerinin son derece kötü sonuçlara sebep olduğunu açıkladı.

Üretim yapılamıyor, cihazlar enerji tüketiyor

Çeşitli platformlarda yorumlarda bulunan Ethereum madencileri, kripto para madenciliği konusunda Ethereum’dana yana kullandıkları tercihlerin son derece kötü bittiğini ve bunun kendilerini iflasa götürdüğünü açıkladı. Yeni bu işe girecek olanların asla girmemesi önerisinde bulunan madenciler, en azından Ethereum madenciliğinin seçilmemesi uyarısında bulunarak iflasa gitmenin bir kaçınılmaz son olacağını ve kendilerinin yaşadıkları zor durumları ve ekonomik çöküşleri başkalarının yaşamaması için sürekli tekrarlamaya ve iflas ettiklerini açıklamaya devam edecek olduklarını açıkladı.

Ethereum madenciliği yapan en az 200 kişinin son 1 haftalık sürede üretimi bıraktığına yönelik hazırlanan gayriresmi bilgiler var iken, madenciliğin en fazla enerji tüketim alanında fazla para harcanmasına sebep oluyor. Bu ise kripto para madencilerinin çok daha yüksek maddi olarak enerji faturası ödemek zorunda kalmalarına, sonucunda ise ya iflas etmelerine, ya da ortak bir kişi ile hareket ederek daha az kazanç sahibi olmalarına sebep olarak bu sektörden bir an içerisinde çıkmaya bakmalarına sebep oluyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu