Coin Rehberi

Ethereum Nasıl Transfer Ederim?

Birçok Ethereum cüzdanına sahip insan alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Peki ya Ethereum transferleri ?

Birçok Ethereum cüzdanına sahip insan alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ancak Ethereum sahipleri blockchain cüzdanları arasında transfer yapmayı gerçekleştirememektedir. Yapılan işlemler basit adımlar ile kolaylaşmasına rağmen her zaman kullanıcılara karmaşık gelmektedir. Bu sebep ile kripto paralarını cüzdanları arasında transfer etmek isteyen bireyler kendilerine ”ethereum nasıl transfer ederim?” sorusunu sormaktadır.

Ethereum Transfer İşlemi Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Çok miktarda Ether ya da jetonu taşımayı planlıyorsanız, her şeyin planlandığı gibi ilerlediğinden emin olmak için önce varış cüzdanına küçük bir miktar bir test işlemi göndermelisiniz. İsteğe bağlı, ancak önemle önerilir (henüz yapmadıysanız). Kendinizi, özel anahtarlarınızı çalacak kripto etrafındaki kötü amaçlı web sitelerinden korumak için MetaMask ya da Ether Address Lookup Chrome uzantısını yükleyin. Ya da daha iyisi, kendinize bir donanım cüzdanı almayı düşünün. Yüzlerce, binlerce dolar çevrimiçi, dijital paranızın güvende olduğundan emin olmak için biraz daha fazla para harcayabilirsiniz. Nitekim bu bir güvenlik işidir ve her geçen gün çok ciddi miktarlar çalınmaktadır.

Cüzdanlarım Arasında Ethereum Transferini Nasıl Gerçekleştiririm?

Ether & Tokens Gönderme sayfasına gidin. Cüzdanınıza nasıl erişmek ve kilidini açmak istediğinizi seçin. MetaMask’ı daha önce kurduysanız, sisteminizi tek bir tıklamayla güvenli bir şekilde cüzdanınızın kilidini açmak için kurun. Ne kadar hızlı ve kolay olduğu için, bu yöntemi şiddetle tavsiye ederiz.”Adrese:” alanına göndermek istediğiniz Ethereum adresi girin.

Bir ERC20 Token Gönderiyorsanız (eğer sadece ETH ise, 6. adıma geçin);

  1. Göndermek istediğiniz belirteci seçin.
  2. Belirtilen belirteci görmüyorsanız:
  3. Kenar çubuğunda, Özel Belirteç Ekle’yi tıklayın.
  4. Token adresini, adını ve ondalıklarını girin. Bunlar tokenin geliştiricileri tarafından sağlanır ve ayrıca ethplorer.io’da bulunur.
  5. “Kaydet” i tıklayın.
  6. Artık bu belirteci gönderebilir ve kenar çubuğunda görebilirsiniz.

Bu 6 adımdan sonra Göndermek istediğiniz miktarı girin. Tüm bakiyenin transferini istiyorsanız, “Tüm Bakiyeyi Gönder” bağlantısını da tıklayabilirsiniz. “İşlemi Oluştur” u tıklayın. Birkaç tane daha alan görünecektir. Bu, işleminizi oluşturan tarayıcınızdır. Bunun altındaki mavi “İşlemi Gönder” düğmesini tıklayın. Bir pop-up görünecektir. Miktarı, yazı tipini iki kez kontrol edin ve “Evet, eminim! İşlem yap” ı tıklayın. Sonrasında ise yapılmış olan işlem gönderilecek. TX Kimliği görüntülenecektir. Blockchain’de görmek için bu TX ID’sini tıklayabilirsiniz. Bu adımlardan sonra Ethereum transferini gerçekleştirmiş olacaksınız. Ethereum gönderimi biraz teknik bir konu olup olabildiğince basitleştirerek anlatmaya çalıştık. Daha detaylı anlatımımız için Tüm Detaylarıyla Ethereum Göndermek başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz veya My Ether Wallet Kullanımı Nasıl Yapılır ? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu