Anasayfa Altcoin Ethereum Staking Mevduatları Darbe Aldı: İki Nedeni Var...

Ethereum Staking Mevduatları Darbe Aldı: İki Nedeni Var...

Altcoin

Düzenleyici baskı ve yaklaşan Shapella yükseltmesi nedeniyle Ethereum staking mevduatlarında düşüş yaşandı.

Ethereum Staking Mevduatları Darbe Aldı: İki Nedeni Var...

Ethereum staking mevduatlarında düşüş gözlemleniyor. Bunun iki sebebi var: Birincisi, düzenleyici baskıların artması iken ikincisi ise 12 Nisan'da gerçekleştirilmesi beklenen Shapella yükseltmesinin bazı teknik zorluklara neden olmasıdır. 

Blockchain analitik firması Glassnode'a göre; Beacon Chain'in staking sözleşmesine yatırılan toplam Ethereum miktarı, geçen hafta 6,9 milyondan 6,7 milyon ETH'ye düştü. Bu düşüş önemlidir çünkü Ethereum staking, ağın hisse kanıtı denilen konsensüs algoritmasına geçişinin hayati bir yönüdür.

Ethereum staking mevduatları, düzenleyici baskı ve Ethereum ağına yönelik Shapella yükseltmesi dâhil olmak üzere bir dizi faktör nedeniyle son birkaç gün içerisinde azaldı. Bu haber, staking sürecinden yararlanmayı ve mevduatlarından ödül kazanmayı uman yatırımcılar için bir hayal kırıklığı olarak geliyor.

ETH, Bitcoin'den sonra piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimidir. Staking süreci, kullanıcıların ETH tokenlerini bir staking havuzuna yatırmalarına ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oldukları için ödüller kazanmalarına imkân tanıyor. Fakat son günlerde staking mevduatları azaldığı için süreç bir engelle karşılaştı.

Düzenleyici Baskı ETH'ye Yönelik Talebi Azaltıyor

Ethereum Staking Mevduatları Darbe Aldı: İki Nedeni Var...

Staking mevduatlarındaki düşüşün bir nedeni düzenleyici baskıdır. Dünyanın dört bir yanındaki hükûmetler, kripto para birimleri ve bunların kara para aklama ve terörizmin finansmanı gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanılma potansiyelleri konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor. Sonuç olarak, kripto para borsaları ve diğer ilgili hizmetler hakkında daha katı düzenlemeler uyguluyorlar.

Yatırımcılar düzenleyici belirsizlik karşısında kripto para birimini satın almakta tereddüt ettiğinden bu durum, ETH'ye olan talebin azalmasına neden oldu. Ek olarak bazı yatırımcılar, fonlarına yetkililer tarafından el konulabileceğinden korktukları için staking mevduatlarını geri çekiyor olabilirler.

Shapella Daha Yüksek İşlem Ücretleri ve Daha Düşük Kâr Sağlıyor

Staking mevduatlarındaki düşüşün bir başka nedeni de Ethereum ağına yönelik son yükseltme olarak bilinen Shapella yükseltmesidir. Bu yükseltme, Ethereum işlemlerinin işlenme şeklini değiştirerek kullanıcılar için daha yüksek ücretlerle sonuçlandı.

Mevduatlarından ödül kazanmak için daha fazla ücret ödemeleri gerektiğinden daha yüksek işlem ücretleri, yatırımcılar için staking'i daha az kârlı hale getirir. Bu, muhtemelen bazı yatırımcıları ETH'lerini stake etmekten caydırmış ve diğerlerinin de stake mevduatlarını geri çekmelerine neden olmuş olabilir.

Bu Ethereum İçin Ne İfade Ediyor?

Ethereum Staking Mevduatları Darbe Aldı: İki Nedeni Var...

Ethereum staking mevduatlarındaki son düşüş yatırımcılar arasında endişe kaynağı olsa da bunun daha büyük bir eğilimin göstergesi olmadığını akılda tutmak önemlidir.

Bunun, düzenleyici baskılardan ve yükseltmeyi çevreleyen belirsizlikten kaynaklanan geçici bir sinyal olması mümkündür.

Aslında birçok uzman, Ethereum'un uzun vadeli beklentileri konusunda "bullish" olmaya devam ediyor ve bazıları da dünyanın en büyük kripto para birimi olarak Bitcoin'i geçebileceğini tahmin ediyor.

Platform gelişmeye ve gelişmeye devam ettikçe giderek daha fazla yatırımcının Ethereum varlıklarını stake etmeyi ve ağın büyümesine katılmayı seçmesi muhtemeldir.

Nihayetinde Ethereum staking mevduatlarındaki son düşüş, kripto para endüstrisinin hala erken aşamalarda olduğunu ve yol boyunca inişler ve çıkışlar olacağını hatırlatıyor.

Herhangi bir yatırımda olduğu gibi yatırımcıların herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmaları ve riskleri ve getirileri dikkatlice değerlendirmeleri önemlidir.

Ethereum Staking Mevduatları Darbe Aldı: İki Nedeni Var... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik