Anasayfa Maker Haberleri Ethereum Tabanlı Altcoin Bir Haftada %28 Yükseldi!

Ethereum Tabanlı Altcoin Bir Haftada %28 Yükseldi!

Maker Haberleri

Ethereum tabanlı altcoinlerden Maker (MKR) bir haftada yüzde 28 artış gösterdi. İşte ayrıntılar…

Ethereum Tabanlı Altcoin Bir Haftada %28 Yükseldi!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) altcoini, büyük bir piyasa düzeltmesi yaşanırken diğer kripto para birimlerine kıyasla çok daha iyi bir performans gösteriyor. Piyasa değeri bakımından 52’nci sırada olan Maker (MKR) fiyatı, son 7 gün içerisinde yüzde 28,5’ten fazla artış gösterdi. MKR fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 1,570 dolardan işlem görüyor.

MKR, herhangi bir banka, hükûmet veya üçüncü taraf olmadan ABD Doları’na 1:1 oranında sabitlenmeyi hedefleyen bir sabit coin olan DAI’yi destekliyor. Geçen hafta TerraUSD (UST) olarak bilinen sabit coin çöküş yaşarken, DAI büyük ölçüde sabitliğini korudu. DAI fiyatı, yazının hazırlandığı sırada 1,00 dolardan işlem görüyor.

DAI tokenlarının basılmasına ve yönetilmesine olanak sağlayan Maker tokenları, blok zinciri üzerinde işlemlerin yapılabilmesi ve bu işlemlere yönelik fonun sağlanabilmesi için yararlanılan tokenlardır. Bu şekilde teminatlı borç pozisyonları yaratılmaktadır.

Ethereum Tabanlı Altcoin Bir Haftada %28 Yükseldi!

Büyük Bir Balina Aktivitesi Görüldü!

Kripto para piyasaları, Bitcoin (BTC) fiyatının geçen hafta yüzde 2’den fazla düşmesi ve Ethereum (ETH) fiyatının da yaklaşık yüzde 12 değer kaybetmesi sebebiyle sorun yaşadı. 

Kripto analitik firması Santiment, Maker’ın son birkaç gün içerisinde büyük bir balina aktivitesine ve 100,000 doların üstünde işleme tanık olduğunu ifade ediyor. Söz konusu firma, kilit stakeholder’ların, MKR arzında tüm zamanların en yüksek seviyesine sahip olduğunu aktarıyor. 

Ethereum Tabanlı Altcoin Bir Haftada %28 Yükseldi!

Veri bilimi şirketi IntoTheBlock, MKR’nin dolaşımdaki arzının en az yüzde 0,1’ini elinde tutan ve şu anda Maker’ın toplam arzının yüzde 85’ine sahip olan adresleri bildiriyor. Şirket, adreslerin yüzde 51’inin MRK varlıkları üzerinden para kazandığını kaydederken, adreslerin yüzde 39’unun ise para kaybettiğini aktarıyor. 

Ethereum Tabanlı Altcoin Bir Haftada %28 Yükseldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)