Ethereum Vakfı: 12 ayda 30 milyon dolar destek vereceğiz

1 Dakikada Okunabilir


10 Mayıs 2019’da, Ethereum Vakfı İcra Direktörü Aya Miyaguchi, ConsenSys’in Ethereal Summit’inde 12 ay boyunca farklı projelere 30 milyon ABD Doları harcayarak genel ekosistem gelişimini destekleme planları olduğu hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Finansman, Ethereum’un genel performansını ve güvenliğini artırmak için genel çekirdek destek ve geliştirme olan Ethereum 1.x’in mevcut PoW algoritmasını geliştirmek için kullanıma sunulacak.

ConsenSys ve Ethereum Vakfı, her biri 1000 ETH bağışlayarak MolochDAO’yu destekleyeceklerini açıkladı. Buna karşılık MolochDAO, Ethereum altyapısının gelişimi için fon sağlayarak Ethereum Vakfı’na yardım etmeye çalışıyor. Blockchain tabanlı bir platform olan Ethereum 2.0’ın merakla beklenen yeni sürümünün daha da geliştirilmesinin finanse edilmesine daha kısa süre içerisinde öncelik verilerek çalışmalar buna bağlı olarak daha fazla artırılacak.

 Bağış, MolochDAO fon havuzunun değerini CoinDesk tarafından açıklandığı gibi 1 milyon ABD dolarının üzerine  çıkarma potansiyeline sahip olacak.

Geçtiğimiz yıl, vakıf aynı ekosistem için yaklaşık 27 milyon dolar harcadı ve genel ekosistemi geliştirmek için kritik projeleri geliştirmek, kendi adından daha çok söz ettirmek için bazı düzenlemeler yaptı. Vakıf, Ethereum’un gelişimini beş yıldır destekliyor ve gelecek yıllarda da desteklemeye devam edebilir. Mart 2018’den bu yana Blockchain ölçeklenebilirliği için 13 milyon ABD Doları vakıf yönetimi tarafından alınan bağışlar ile beraber tahsis edilmektedir.

10 Mayıs’taki ConsenSys’te, kripto analitiği firmasının CEO’su Messari, Ethereum 2.0’ın risk kanıtı (PoS) geçişinin 2021’in sonundan önce gerçekleşmeyeceğini iddia etti ve 3 yıl kadar sürebilecek olduğunu iddia etti.

Miyaguchi, Vakfın mali durumu hakkında daha fazla bilginin önümüzdeki haftalarda açıklanacağını söyledi.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!