Anasayfa Altcoin Ethereum Vakfı'ndan Dev ETH Satışı: Fiyat Nasıl Etkilendi?

Ethereum Vakfı'ndan Dev ETH Satışı: Fiyat Nasıl Etkilendi?

Altcoin

Ethereum Vakfı, yaklaşık 2,78 milyon dolarlık ETH satışı gerçekleştirdi. Peki, bu satış ETH fiyatını nasıl etkiledi?

Ethereum Vakfı'ndan Dev ETH Satışı: Fiyat Nasıl Etkilendi?
Hızlı İçerik

Yatırımcıların, tahsis edilen tokenlerin bir kısmını satan ve Ethereum Vakfı'na ait olduğu anlaşılan bir cüzdana tepki göstermesiyle birlikte ETH fiyatı son birkaç saat içerisinde yaklaşık yüzde 1,5 oranında düştü. 

Arkham verilerine göre; "0x9eE457023bB3De16D51A003a247BaEaD7fce313D" cüzdanı, Pazartesi günü Uniswap aracılığıyla 2,7 milyon dolarlık USD Coin (USDC) karşılığında 1.700 Ethereum (ETH) sattı. Cüzdan, blockchain izleyicisi Etherscan'de "Hibe Sağlayıcı" olarak etiketlendi. Söz konusu cüzdanın, Pazartesi sabahı itibariyle yaklaşık 400.000 dolar değerinde token tuttuğu bildirildi. 

ETH Fiyatı Düşüşte

Ethereum Vakfı'ndan Dev ETH Satışı: Fiyat Nasıl Etkilendi?

Yazının hazırlandığı sırada Ethereum Vakfı, elde edilen gelirle ne yapmak istediğine dair ayrıntıları kamuoyuna açıklamadı. Traderlar yine de bu hamleye tepki gösterdi. ETH fiyatı, son 24 saat içerisinde kayıplarını yüzde 1,8'e çıkararak büyük tokenler arasındaki düşüşe öncülük etti.

Ethereum Vakfı, Ethereum ağı için uygulamalar ve programlar geliştirmektedir. Söz konusu vakıf, resmî bir kuruluş veya zincirde neler olduğunu kontrol eden merkezi bir grup olmasa da çok etkili olmaya devam etmektedir. Ethereum Vakfı, token fiyatlarını veya Ethereum'un yatırımcılar veya geliştiriciler arasındaki doğal görünümünü etkileyebilir.

Nisan 2022 itibarıyla Ethereum Vakfı, o zamanki toplam ETH arzının yüzde 0,297'sinden fazlasını temsil eden yaklaşık 1,29 milyar doların üzerinde değere sahip ETH'ye ve kripto dışı yatırımlarda yaklaşık 300 milyon dolara sahipti.

Kaynak: CoinDesk

Ethereum Vakfı'ndan Dev ETH Satışı: Fiyat Nasıl Etkilendi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar