Anasayfa Analiz Ethereum Yatırımcıları İçin Kritik Saatler: Fiyat Geri Tepecek mi?

Ethereum Yatırımcıları İçin Kritik Saatler: Fiyat Geri Tepecek mi?

Analiz

Kripto para piyasası dalgalanmaya devam ederken, Ethereum (ETH) fiyatı 1.950$'a kadar keskin bir düşüşün ardından toparlandı. Peki sırada ne var?

Ethereum Yatırımcıları İçin Kritik Saatler: Fiyat Geri Tepecek mi?

Ethereum (ETH) fiyatı frene bastı ve Temmuz ayına yayılan 1.950 dolardaki yükseliş trendini durdurdu. Başlangıçta, ret kademeliydi ve Ethereum (ETH) 1.920 dolarda dönüyordu. Bununla birlikte, Perşembe günü piyasayı kasıp kavuran aşağı yönlü güç dalgaları, Ethereum'un (ETH) 1.900$'ın altına düşmesine ve yalnızca 1.825$'lık desteğe tutunmasına neden oldu.

Bitcoin (BTC) fiyat tahmininde bildirildiği üzere, bu hafta açıklanan birkaç ekonomik gösterge, Federal Rezerv'in enflasyon konusundaki şahin duruşunun ABD'yi ciddi bir enflasyona sürükleyebileceğinden endişe eden yatırımcılara pek iyi gelmedi. Boğalar 24 saat içinde meydana gelen kayıpların yaklaşık %3,5'ini telafi etmek için mücadele ederken, Ethereum (ETH) fiyatı Cuma günü yazı yazılırken 1.856 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı Bir Geri Tepme İçin Hazır mı?

Kripto para piyasasındaki duyarlılık, esas olarak bireysel yatırımcılara 2.000 ve 2.200$'a olası bir kırılım konusunda güvence veren kurumsal yatırımcıların ilgisi nedeniyle hala yükselişte. Benzer şekilde, 1.820 doların üzerindeki güçlü alıcı tıkanıklık bölgesi, daha fazla kaybın kısıtlanacağı anlamına geliyor. Bu nedenle, 1.825 dolara bu düşüş, yatırımcılara Temmuz'un en yüksek seviyesi olan 1.950 dolara kıyasla nispeten daha düşük bir fiyattan Ethereum (ETH) satın alma şansı sunabilir.

Ethereum Yatırımcıları İçin Kritik Saatler: Fiyat Geri Tepecek mi?

Ethereum (ETH) uzun pozisyonlarına maruz kalma fırsatları arayan tüccarlar, belirli koşulların karşılandığından emin olmak isteyebilir. Örneğin, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) göstergesi bir satın alma sinyalini doğrulamalıdır.

Momentum göstergesi ortalama çizginin (0.00) altındayken, tüccarlar mavi MACD çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin üzerinde geçmesine dikkat ederler. Böyle bir sinyal, özellikle 1.825 dolara düşüşün ardından, daha fazla taciri bir toparlanma üzerine bahse girmeye zorlayabilir. Göreceli Güç Endeksi (RSI), gösterge düşüşten aşırı satım bölgesine, 30'un biraz altına geri döndüğünden, yükseliş anlatısını daha fazla korumak için kullanılabilir.

Bu arada, kırılım doğrulamak için 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) oluşturduğu acil engelin üzerinde bir kırılma ve tutunma gerekli olacaktır. Tüccarlar satın alma emirlerini tetikledikçe, bu harekete işlem hacminde bir artış eşlik etmelidir.

Bazı tüccarlar 1.890$'dan muhafazakâr kârlar ayırmayı tercih edebilir, ancak inatla yükseliş isteyenler Ethereum'un (ETH) 1.900$ direncini yeniden test etmesini ve 2.000$'a başka bir kırılım girişiminde bulunmasını bekleyebilir. Dikkat edilmesi gereken diğer önemli seviyeler arasında 100 günlük EMA (mavi) 1.883$ ve 50 günlük EMA (kırmızı) 1.904$ yer alıyor.

Ethereum Ekosisteminin Temelleri Sağlıklı ve Büyüyor

Santiment'in bildirdiğine göre, Ethereum (ETH) ağ büyümesi bu hafta "yeni adreslerin artan bir hızla oluşturulmasıyla" ilginç bir değişim gördü. Bu gelişme, ağ büyüme metriğini yeni oluşturulan adreslerin 550.000'den fazlasına gönderdi.

Santiment'e göre, yeni oluşturulan adreslerin sayısındaki artış "nihai piyasa değeri büyümesinin bir işareti." Başka bir deyişle, yatırımcılar yükseliş çabalarını ikiye katlarken Ethereum (ETH) talebinde beklenen bir artışı ifade ediyor. Bununla birlikte, Ethereum (ETH) 2.000$ ve 2.200$ fiyat noktalarını izleyen başka bir toparlanmaya başladığından, düşüşü satın almak kârlı bir giriş noktası sunabilir.

Kaynak: CoinGape

Ethereum Yatırımcıları İçin Kritik Saatler: Fiyat Geri Tepecek mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar